CNN Prima News Kvilda

Kvilda

Výpis příspěvků ke štítku „Kvilda“

Vlci na dosah ruky. V Národním parku Šumava můžete zblízka pozorovat i rysa či jeleny

Slyšeli jste někdy v lese vytí vlků? Ten zvuk vzbuzuje respekt. A nic na tom nemění ani skutečnost, že vás od vlků dělí bezpečná bariéra. Jako ve výběhu u Návštěvnického centra Srní, který najdete v Národním parku Šumava. V přirozeném prostředí bez mříží zde můžete tuto pohádkovou šelmu pozorovat ze vzdálenosti jen několika metrů. To samé o kus dál platí o rysech.

Vleky byly v sobotu narvané. Lyžaři využili poslední možnost před lockdownem

Poslední možnosti lyžování v letošním roce využilo v sobotu mimořádné množství lidí. Skiareály, které měly otevřeno, zaznamenaly často nadprůměrnou návštěvnost, zjistili reportéři CNN Prima NEWS. Pro lyžaře to byla poslední možnost, střediska musí od neděle znovu zastavit provoz kvůli vládním opatřením proti šíření COVID-19. Otevřena mohla být přitom teprve od pátku 18. prosince.

Chladné letní ráno přepisovalo rekordy. Na Šumavě mrzlo

Pondělní ráno bylo na několika místech v Česku rekordně chladné. Nejchladnější ráno pro 13. červenec v historii měření zaznamenali v Brodě nad Dyjí, Průhonicích, Žatci, Doksanech a na Sněžníku. Teploty se pohybovaly většinou kolem pěti stupňů Celsia. Nejchladněji bylo na Šumavě, kde na Kvildě –⁠ Perle v Jezerní slati teplota klesla 3,5 stupně pod bod mrazu. Jde o nejnižší teplotu pro tento den za 34 let měření na této stanici. Český hydrometeorologický ústav to uvedl na Facebooku.