CNN Prima News Kvilda

Kvilda

Výpis příspěvků ke štítku „Kvilda“

Sledujte ŽIVĚ: Mráz vystřídá jarní počasí, bude až 11 stupňů. Na Šumavě naměřili rekord

15. února 2021 08:13

Česko se opět probudilo do mrazivého týdne. Teplota se v pondělí bude na drtivé většině území pohybovat pod bodem mrazu. Na Šumavě ráno naměřili dokonce -31,4 °C. Oteplovat se podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) začne ve středu, kdy bude až 6 °C nad nulou. O víkendu by pak teploty mohly vystoupat až na 11 stupňů.

Vleky byly v sobotu narvané. Lyžaři využili poslední možnost před lockdownem

26. prosince 2020 19:08

Poslední možnosti lyžování v letošním roce využilo v sobotu mimořádné množství lidí. Skiareály, které měly otevřeno, zaznamenaly často nadprůměrnou návštěvnost, zjistili reportéři CNN Prima NEWS. Pro lyžaře to byla poslední možnost, střediska musí od neděle znovu zastavit provoz kvůli vládním opatřením proti šíření COVID-19. Otevřena mohla být přitom teprve od pátku 18. prosince.

Chladné letní ráno přepisovalo rekordy. Na Šumavě mrzlo

13. července 2020 07:59

Pondělní ráno bylo na několika místech v Česku rekordně chladné. Nejchladnější ráno pro 13. červenec v historii měření zaznamenali v Brodě nad Dyjí, Průhonicích, Žatci, Doksanech a na Sněžníku. Teploty se pohybovaly většinou kolem pěti stupňů Celsia. Nejchladněji bylo na Šumavě, kde na Kvildě –⁠ Perle v Jezerní slati teplota klesla 3,5 stupně pod bod mrazu. Jde o nejnižší teplotu pro tento den za 34 let měření na této stanici. Český hydrometeorologický ústav to uvedl na Facebooku.