CNN Prima News kyselina

kyselina

Výpis příspěvků ke štítku „kyselina“

Kolegyni polil kyselinou, pak zastřelil úřednici. Dvořák stráví zbytek života za mřížemi

5. prosince 2022 11:47

Osmašedesátiletý Jiří Dvořák z Prahy stráví zbytek života ve vězení. Doživotní trest mu v pondělí potvrdil pražský vrchní soud, který zamítl jeho odvolání. Bývalý letecký konstruktér spáchal loni násilné trestné činy vůči několika ženám, jimž se mstil za domnělá příkoří. Jeho skutky vyvrcholily zastřelením zaměstnankyně úřadu práce, která mu dříve nepřiznala podporu.

Děsivý případ Andrey v sudu s kyselinou pokračuje. Kdy bude jasno o odsouzení exmanžela?

29. ledna 2022 17:00

Krajský soud v Trnavě rozhodl o obnově jednoho z nejsledovanějších případů na Slovensku. Prokurátor Daniel Lipšic si vyžádal rekvalifikaci trestu pro exmanžela zesnulé Andrey Vlčekové, jejíž ostatky našla policie v jeho skladu. Na pátečním jednání však soudce rozsudek nevynesl a případ odročil za účelem získání důkazů. Zda bude Miroslav Vlček nakonec souzen za vraždu, by mělo být jasné v březnu.

Únoscům slíbil peníze i sporťák. Kdo je muž, který nechal Andreu rozpustit v kyselině?

9. září 2021 13:09

Alibi si Miroslav Vlček v době únosu svojí exmanželky Andrey Vlčekové zajistil v místní kavárně. Únoscům pak slíbil peníze, rodinný dům i luxusní sporťák. Takto popsal pro CNN Prima NEWS nové detaily celého případu reportér televize JOJ Rastislav Striško. Vlčeková zmizela před pěti lety. Matku dvou dětí zatáhli dva muži před mateřskou školou v obci Hlohovec do auta. Od té doby o ní nikdo neslyšel, až do tohoto týdne, kdy policie oznámila, že našla sud s kyselinou, ve kterém byly rozpuštěné ostatky pohřešované ženy. Z vraždy jsou podezřelí čtyři lidé, včetně exmanžela oběti Miroslava.

Mrazivé detaily z případu zmizelé Andrey: Našli jen plomby. Sousedy šokoval postup policie

8. září 2021 11:35

Pět let příbuzní Andrey Vlčekové doufali, že se mladá maminka dvou dětí najde živá a zdravá. Naděje ale v pondělí zvrátila Národní kriminální agentura (NAKA), která matce Andrey oznámila, že je její dcera po smrti. Ostatky zavražděné nalezli v plastovém sudu pod schody v domě jejího exmanžela. Těla se zbavil otřesným způsobem – rozpustil ho v kyselině. Známí se ale ptají, proč byl poměrně rozměrný sud nalezen až nyní.

Chtěl, aby trpěla, protože ji nemohl mít. Odborníci analyzují dopisy vraha s kyselinou

4. července 2021 06:12

Vražda nebyla náhoda. Jiří D. si všechno dlouho a pečlivě plánoval a pak překročil čáru. Alespoň to si myslí psychiatrička Džamila Stehlíková, která analyzovala milostné dopisy vraha své kolegyni z firmy Aero Vodochody z roku 2014, kterou poleptal kyselinou. Stejný muž v úterý zastřelil zaměstnankyni pracovního úřadu na Praze 2. Podle psychologa Jeronýma Klimeše trpí paranoidní poruchou osobnosti, a kdyby jej policisté nezadrželi, stal by se z něj sériový vrah. Odborníci se shodli, že byl při příčetný a uvědomoval si, co dělá.