Kytarista Queen Brian May je po infarktu. Co vzkázal fanouškům?

Kytarista legendární hudební kapely Queen Brian May ve videu uveřejněném v pondělí na sociálních sítích odhalil, že po zranění hýždí způsobeném při nehodě na zahradě a stlačeném sedacím nervu ho postihla další zdravotní potíž. Oznámil, že byl hospitalizován se srdečním infarktem.

Dvaasedmdesátiletý muzikant, držitel Řádu britského impéria a majitel titulu PhD v astrofyzice Brian May popsal na Instagramu sérii zdravotních incidentů, které ho od začátku května postihly. „Musel jsem na magnetickou rezonanci a ano, měl jsem trhlinu v mém… gluteus maximus (velký sval hýžďový, pozn. red.),“ uvedl ve videu, v němž také poznamenal, že předpokládal, že toto zranění bylo příčinou bolestí, které cítil.

O týden později však byla rocková hvězda dle svých slov stále v bolestivé „agónii“, což Maye přivedlo opět na magnetickou rezonanci páteře, která odhalila stlačený sedací nerv, kvůli čemuž zažíval pocity, jako by mu někdo „vrážel šroubovák do zad“.

Hrozilo blokování přívodu krve do srdce

A stále nešlo o konec jeho zdravotních potíží. Zatímco trpěl bolestmi pozadí, postihl ho ještě srdeční infarkt. „Uprostřed celé ságy bolestivé zadní části jsem prodělal malý srdeční infarkt,“ sdělil muzikant a dodal, že čelil zhruba čtyřiceti minutám bolestí a tlaku na hrudi.

Ve videu také informoval, že byl odvezen do nemocnice, kde odborníci zjistili, že má tři zablokované tepny. „Hrozilo mi blokování přívodu krve do srdce,“ svěřil se May.

Přestože mu byl doporučován i trojitý bypass, hudebník se rozhodl pro tři (koronární) stenty – tenké trubičky, které fungují jako lešení a pomáhají udržet tepny otevřené. „Ačkoliv se srdce zdá být velmi zdravé, nemusí být, a já, být vámi, bych si ho nechal zkontrolovat,“ zakončil svůj zážitek radou pro ostatní.

Tagy: