reklama

Kytarista Queen Brian May je po infarktu. Co vzkázal fanouškům?

Kytarista legendární hudební kapely Queen Brian May ve videu uveřejněném v pondělí na sociálních sítích odhalil, že po zranění hýždí způsobeném při nehodě na zahradě a stlačeném sedacím nervu ho postihla další zdravotní potíž. Oznámil, že byl hospitalizován se srdečním infarktem.

reklama

Dvaasedmdesátiletý muzikant, držitel Řádu britského impéria a majitel titulu PhD v astrofyzice Brian May popsal na Instagramu sérii zdravotních incidentů, které ho od začátku května postihly. „Musel jsem na magnetickou rezonanci a ano, měl jsem trhlinu v mém… gluteus maximus (velký sval hýžďový, pozn. red.),“ uvedl ve videu, v němž také poznamenal, že předpokládal, že toto zranění bylo příčinou bolestí, které cítil.

O týden později však byla rocková hvězda dle svých slov stále v bolestivé „agónii“, což Maye přivedlo opět na magnetickou rezonanci páteře, která odhalila stlačený sedací nerv, kvůli čemuž zažíval pocity, jako by mu někdo „vrážel šroubovák do zad“.

Hrozilo blokování přívodu krve do srdce

A stále nešlo o konec jeho zdravotních potíží. Zatímco trpěl bolestmi pozadí, postihl ho ještě srdeční infarkt. „Uprostřed celé ságy bolestivé zadní části jsem prodělal malý srdeční infarkt,“ sdělil muzikant a dodal, že čelil zhruba čtyřiceti minutám bolestí a tlaku na hrudi.

Ve videu také informoval, že byl odvezen do nemocnice, kde odborníci zjistili, že má tři zablokované tepny. „Hrozilo mi blokování přívodu krve do srdce,“ svěřil se May.

Přestože mu byl doporučován i trojitý bypass, hudebník se rozhodl pro tři (koronární) stenty – tenké trubičky, které fungují jako lešení a pomáhají udržet tepny otevřené. „Ačkoliv se srdce zdá být velmi zdravé, nemusí být, a já, být vámi, bych si ho nechal zkontrolovat,“ zakončil svůj zážitek radou pro ostatní.

Další hlavní zprávy

Andrej Babiš

Babiš: Za týden rozvolníme, priorita jsou děti a sport. Začnou se očkovat i lidé 60 plus

Babiš: Za týden rozvolníme, priorita jsou děti a sport. Začnou se očkovat i lidé 60 plus

Pokud bude situace dobrá, mohlo by se 26. dubna rozvolnit, prohlásil v neděli ve svém tradičním pořadu Čau lidi premiér Andrej Babiš (ANO). Podle něj jsou prioritou děti a sport. Předseda vlády také oznámil, že koncem příštího týdne by se mohla začít očkovat i věková kategorie lidí nad 60 let. A koncem července by podle něj Češi měli žít normální život.

Rusko

Rusko vyhostí 20 zaměstnanců české ambasády, musejí odjet do pondělní půlnoci

Rusko vyhostí 20 zaměstnanců české ambasády, musejí odjet do pondělní půlnoci

  • Aktualizováno

Rusko vyhostí 20 zaměstnanců české ambasády, ze země musejí odjet do pondělní půlnoci. Ruské ministerstvo zahraničí to oznámilo českému velvyslanci v Moskvě Vítězslavu Pivoňkovi. Toho si předvolalo v reakci na rozhodnutí České republiky vyhostit 18 ruských diplomatů kvůli podezření, že se příslušníci ruské tajné služby zapojili do výbuchu skladu munice ve Vrběticích z roku 2014.

Zdraví

Když se po porodu dostaví úzkost a obavy. Adéla nezvládala péči o děti kvůli depresím

Když se po porodu dostaví úzkost a obavy. Adéla nezvládala péči o děti kvůli depresím

Psychické problémy se u Adély Sedlákové (29 let) objevily krátce po porodu. Poporodní depresí prošla dvakrát po narození obou dětí. Není to bohužel nic neobvyklého, protože psychické potíže v mateřství se objevují u jedné z pěti žen. Z nejkrásnějšího období ženy se tak může stát doslova noční můrou. První příznaky mohou být velmi nenápadné, je ale potřeba tento problém řešit včas. Jinak může být v ohrožení nejen maminka, ale i miminko. Adéla prošla náročnou léčbou a dnes si užívá mateřství plnými doušky. Vzpomíná ale také na období plné obav a strachu.

Olayinka: Že jsem v rasistickém týmu? Nesmysl. To bych za Slavii nehrál tři roky
Drama v Imole. Při deštivé velké ceně F1 vlály červené vlajky, vyhrál Verstappen
Roztržka s Moskvou bude na dlouho, říká Zemanův muž pro vztahy s Ruskem
reklama
reklama
Záhada na Philipově pohřbu. Královna nechala na rakvi vzkaz, v Anglii řeší zvláštní podpis

Velká Británie

Domácí zpravodajství

O spojení Rusů s Vrběticemi jsem věděl, říká exministr zahraničí Petříček
Uděláte si obrázek sami, vzkazuje lidem Babiš. Vláda odtajní materiál BIS o Rusku a Vrběticích
Komunista Luzar: Nevyvolávejme ruskou odvetu. Může to skončit špatně
Další články
reklama
reklama