CNN Prima News La Manche

La Manche

Výpis příspěvků ke štítku „La Manche“

Přemohla La Manche, teď chce zdolat Gibraltar. Plavkyni s handicapem neděsí ani žraloci

První handicapovaná přemožitelka kanálu La Manche, liberecká plavkyně Markéta Pechová, se chystá mezi žraloky. Za půl roku chce překonat Gibraltarskou úžinu mezi Evropu a Afrikou, opět jako první žena s handicapem –⁠ v jejím případě po amputaci pravé nohy. V gibraltarských neklidných vodách je přitom pořádně živo a právě žraloci jsou tam jedním z největších strašáků všech dálkových plavců.

Mysteriózní zmizení hokejistů nad mořem, Čechoslováci hráli s Brity v osmi

Sobotní zápas českých reprezentantů s Velkou Británií oživuje vzpomínku na vzájemný mač z 8. listopadu 1948, který paralyzovala letecká tragédie. Šest československých hokejistů totiž tehdy na zápas do Londýna nedoletělo, takže nároďák měl k dispozici jen osm hráčů. „Mysteriosní zmizení letadla,“ přemítal o záhadně ztraceném stroji s částí reprezentace deník Lidová demokracie. „Všechna pátrání se zatím ukázala bezvýsledná,“ uvedl deník ještě 12. listopadu.

Před 10 lety přeplavala kanál La Manche nejmladší Češka. Bylo jí 16 let

Dálková plavkyně Lenka Štěrbová před deseti roky v pouhých šestnácti letech zdolala kanál La Manche. Stala se tak nejmladší Češkou, která trasu mezi Anglií a Francií dlouhou zhruba 35 kilometrů (22 mil) překonala. Trvalo jí to devět hodin a 22 minut. Dosud chladné vody Lamanšského průlivu zdolalo pětadvacet českých plavců. Česká republika loni získala ještě další primát.