CNN Prima News Lancia

Lancia

Výpis příspěvků ke štítku „Lancia“

Václav Havel jezdil do práce v pivovaru Mercedesem. Auta miloval celý život

17. listopadu 2022 10:22

Nejvýraznější postava sametové revoluce a pozdější prezident Václav Havel platil za vášnivého motoristu, který nikdy nevynechal příležitost pořádně šlápnout na plyn. Paradoxem doby reálného socialismu bylo, že si jako ve světě uznávaný autor mohl dovolit vozy, o kterých se běžným československým občanům ani nesnilo. V oblibě měl zejména mercedesy.

Před 35 lety uhořel Henri Toivonen, jeden z nejtalentovanějších jezdců rallye

5. května 2021 08:00

Bezpečný sex a nebezpečné závodění? Ne, v roce 1986 už slavná slova Stirlinga Mosse tak úplně neplatila – po objevení nemoci AIDS totiž už (nebo stále?) bylo nebezpečné obojí. Vozy formule 1 dosahovaly před 35 lety výkonů až 1 500 koní a svého vrcholu dosáhla také mytická skupina B v automobilových soutěžích. 2. května 1986 si vybrala daň nejkrutější.

Legendární Lancia odmítá zemřít. Díky Stellantisu možná dostane novou šanci

23. února 2021 20:08

Lancia, která měla být podle předpokladů už dávno mrtvá, se vysmívá prodejům ostatních italských značek. Jediný model, který je v nabídce už jen na domácím italském trhu, dosahuje lepších prodejů než globálně dostupná Alfa Romeo s celou modelovou řadou. Takový výkon si zaslouží odměnu. Nový pán domu, tedy konglomerát Stellantis, uvažuje o oživení legendární firmy.