Luxusní simulátor stojí jako deset fabií. Vyrobilo ho slavné designérské studio

Známá designérská firma Pininfarina postavila automobilový simulátor pro velmi bohaté nadšence do závodních počítačových her. Model se inspiroval slavným vozem ze čtyřicátých let. Vyjde na 3,5 milionu korun.

Slavné italské studio Pininfarina za svou devadesátiletou historii navrhlo desítky aut. Šlo převážně o modely značek Alfa Romeo, Ferrari nebo Lancia. Stojí i za řadou vlastních modelů. Ten nejnovější ale nemá motor ani kola. Jde totiž o luxusní simulátor závodních počítačových her nazvaný Pininfarina Leggenda.

Designéři se inspirovali klasickým modelem luxusního kupé Pininfarina Cisitalia 202 ze čtyřicátých let minulého století. Simulátor tak má pohodlné sedadlo, bočnice i palubní desku potažené prošívanou kůží Connoly v hnědé barvě Marrone Tobacco. Torzo auta připomíná závodní staré speciály a je lakováno stříbrnou barvou Argento Vivo.

Nejviditelnějším moderním prvkem je širokoúhlá zakřivená obrazovka Dell s vysokým rozlišením, která je umístěna tak, aby co nejvěrněji navodila pocit jízdy v opravdovém voze. Ta je doplněna o historicky vyhlížející volant s dřevěným věncem a převodovku, která poslouží k manuálnímu řazení. Nechybí ani volič pro jednodušší pohyb v menu her. V přídi je místo pro výpočetní techniku.

Zatím existuje jediný exemplář, v přísně limitované sérii vznikne dalších osm. Vyrábí se výhradně ručně v továrně v italském Cambianu. První kus jde do aukce. Síň RM Sotheby's ho bude dražit 17. září a očekává prodejní cenu 150 tisíc švýcarských franků, tedy zhruba 3,5 milionu korun. Za to by bylo 10 kusů nové Škody Fabia.

Tagy: