Laos

Výpis příspěvků ke štítku „Laos“

Na přehlídce v Moskvě projel jediný tank. Čest zachraňoval stroj vyráběný i v Československu

Jen jeden jediný tank se projel Rudým náměstím v Moskvě během vojenské přehlídky při příležitosti Dne vítězství – výročí konce 2. světové války. Šlo o historický kus T-34, který se vyráběl také v Československu. Na tradiční akci přitom Rusové v minulých letech demonstrovali svou sílu mimo jiné i prezentací řady moderních obrněnců. Zajímavostí je, že přehlídka nakonec proběhla bez přeletu ruských stíhaček. Celou akci pro CNN Prima NEWS zhodnotili vojenští analytici Lukáš Visingr a Jiří Vojáček.

Unikl koronavirus z laboratoře ve Wu-chanu? Zastáncům teorie nahrávají nové dokumenty

Řadu měsíců se ve veřejném prostoru objevují spekulace o tom, že nový typ koronaviru unikl v Číně z laboratoře, nebo byl dokonce uměle vytvořen. Dokumenty nově zveřejněné americkou vládou ukazují, že Wuchanský institut virologie (WIV) krátce před vypuknutím pandemie zkoumal vzorky netopýřího viru BANAL-52 zaslané z Laosu. Virus z 96,8 procenta odpovídá genomu SARS-CoV-2.

Z pár kamínků si postavíte domino, jaké jste ještě neviděli

Rodinné dovolené a výlety během krásných letních měsíců využíváme k tomu, abychom spolu trávili co nejvíce času. A to nejenom při společných toulkách přírodou, ale třeba také během deštivého odpoledne, kdy rádi sáhneme po oblíbené společenské hře. My vám ukážeme, jak si vyrobit jednu vlastní. Stačí k tomu hezké kamínky, sběratelské nadšení a trochu umělecké fantazie.