reklama

Lázně v Rajeckých Teplicích léčí bolesti zad i postcovidový syndrom. Jak je hodnotí pacient?

Náhlá mozková mrtvice znecitlivěla Karlovi Adamíkovi nohu. Díky rehabilitačním návštěvám lázní Spa Aphrodite v Rajeckých Teplicích se dal ale brzy postupně dohromady. Cit se mu vrátil do končetin mimo jiné i díky unikátnímu složení tamější minerální vody, která má blahodárný efekt, vysvětlila lázeňská lékařka Martina Kačiaková. Dodala, že se lázně v Rajeckých Teplicích nově zaměřily i na léčbu postcovidového syndromu.

reklama

„Stalo se mi to při vánoční návštěvě rakouských Alp, ze kterých jsem si užil asi pět minut. Pak mi kleplo a byl jsem odvezen do nemocnice. Až jsem se z toho všeho dostal, pravá noha byla absolutně necitlivá,“ popsal své zkušenosti Karel Adamík v pořadu Interview PLUS.

Proto začal pravidelně navštěvovat lázně Spa Aphrodite v Rajeckých Teplicích, kde si v rámci rehabilitace užíval několika masážních proudů. Po pěti nebo šesti čtvrtletních návštěvách se mu ale postupně vrátil cit do nohy. „Od té doby s tím nemám problém. Stal se pro mě zázrak,“ konstatoval Adamík.

VÝHODNEJŠIE DO KÚPEĽOV... Vážení návštevníci, posilnite si v tomto období svoju imunitu a načerpajte pozitívnu energiu v...

Posted by Spa Aphrodite - Kúpele Rajecké Teplice on Thursday, December 2, 2021

Klíčem k zotavení byl podle lékařky Kačiakové léčivý efekt minerální vody v Rajeckých Teplicích. Může se totiž chlubit unikátním chemickým složením, které má blahodárné účinky na lidské tělo. I to je důvod, proč do Spa Aphrodite jezdí třeba pacienti s revmatickými onemocněními a bolestmi zad či kloubů. Výjimkou nejsou ani klienti po lehkých mozkových příhodách, kteří zpravidla přijíždějí na rehabilitaci.

„Místní voda pomáhá pacientům ulevit od bolesti, uvolnit svalstvo a zlepšit jejich celkový zdravotní stav. U pana Adamíka vidíme fyzický i chemický efekt působení vody, kterou v Rajeckých Teplicích máme,“ doplnila lékařka. „Momentálně se dost zaměřujeme i na postcovidový syndrom, které zahrnuje chronickou únavu, slabost a vyčerpání,“ pokračovala. Věří, že pobyt rovněž napomáhá k posílení nespecifické imunity.

V lázních je i nová klinika

Obecně se v podobných podnicích doporučují třítýdenní pobyty, podle Kačiakové ale mohou návštěvníci těžit už z týdenní návštěvy. V případě jakýchkoliv nejasností jsou k dispozici odborníci, kteří jsou připraveni poradit.

Adamík dodal, že už do lázní nedojíždí ani tak za rehabilitací jako spíše za odpočinkem. Společně s manželkou je nyní častým a spokojeným návštěvníkem – pochválil si jak tamější služby, tak i fakt, že se podnik neustále rozšiřuje a pokaždé tak najde něco nového.

Nedávno lázně zprovoznily i novou kliniku Spa Rehab, kterou obsluhuje kvalifikovaný personál i nová léčebná zařízení. „Máme hodně spokojených klientů. Umíme vyhovět i těm náročnějším,“ dodala Kačiaková.

Více o termálních lázních Rajecké Teplice najdete zde www.spa.sk.

Tagy:
léčba mrtvice lázně Interview komerční sdělení postcovidový syndrom minerální voda pramen léčivé minerály Rajecké Teplice Spa Aphrodite Martina Kačiaková

Hlavní zprávy

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi
Miloš Zeman

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi

Potěším vás, začal jsem chodit. S pomocí hole v levé ruce a bodyguardem, který mě drží za pravou ruku. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to prozradil prezident Miloš Zeman s tím, že je nadále na vozíku, ale udělá alespoň několik kroků. Ve svém vyjádření si však neodpustil kritiku na účet předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli jejímu výroku o Viktoru Orbánovi.

Konec testů. Bez očkování nebudou smět Francouzi ani do kina, ani do vlaku

Francouzský parlament v neděli schválil zákon, který znemožní neočkovaným lidem vstup do restaurací, kulturních a sportovních zařízení či dálkových dopravních spojů. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron, za uplynulý den přibylo v této zemi se 67 miliony obyvatel 278 129 nových případů infekce.

Vondráček: Farský nám zavařil. Jeho odlet odneseme všichni, dopadne na Sněmovnu

Poslanec Jan Farský (STAN) nám svým odletem do USA zavařil, dopadne to na nás všechny a odnese to i Sněmovna, varoval v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bývalý šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Farský do USA odletěl na půlroční stáž, přesto zůstal poslancem. Podle šéfa klubu SPD Radima Fialy je to faul na voliče. Farský ale slíbil, že z USA bude svou práci vykonávat a do Česka bude létat na důležitá hlasování.

reklama

Domácí zpravodajství

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.

Protesty proti opatřením v Plzni: Odpůrci zaplnili půlku náměstí, demonstrovali i lékaři

Odpůrci opatření proti šíření covidu a povinného očkování vybraných profesí a lidí nad 60 let v neděli odpoledne zaplnili téměř polovinu plzeňského náměstí Republiky. Akce s názvem „Devět kroků ke svobodě. Probudíme Plzeň?“ začala před 14:00. Policie dosud nezaznamenala narušení veřejného pořádku. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES, která organizuje demonstrace po celém Česku.

reklama