Lázně v Rajeckých Teplicích léčí bolesti zad i postcovidový syndrom. Jak je hodnotí pacient?

Náhlá mozková mrtvice znecitlivěla Karlovi Adamíkovi nohu. Díky rehabilitačním návštěvám lázní Spa Aphrodite v Rajeckých Teplicích se dal ale brzy postupně dohromady. Cit se mu vrátil do končetin mimo jiné i díky unikátnímu složení tamější minerální vody, která má blahodárný efekt, vysvětlila lázeňská lékařka Martina Kačiaková. Dodala, že se lázně v Rajeckých Teplicích nově zaměřily i na léčbu postcovidového syndromu.

„Stalo se mi to při vánoční návštěvě rakouských Alp, ze kterých jsem si užil asi pět minut. Pak mi kleplo a byl jsem odvezen do nemocnice. Až jsem se z toho všeho dostal, pravá noha byla absolutně necitlivá,“ popsal své zkušenosti Karel Adamík v pořadu Interview PLUS.

Proto začal pravidelně navštěvovat lázně Spa Aphrodite v Rajeckých Teplicích, kde si v rámci rehabilitace užíval několika masážních proudů. Po pěti nebo šesti čtvrtletních návštěvách se mu ale postupně vrátil cit do nohy. „Od té doby s tím nemám problém. Stal se pro mě zázrak,“ konstatoval Adamík.

VÝHODNEJŠIE DO KÚPEĽOV... Vážení návštevníci, posilnite si v tomto období svoju imunitu a načerpajte pozitívnu energiu v...

Posted by Spa Aphrodite - Kúpele Rajecké Teplice on Thursday, December 2, 2021

Klíčem k zotavení byl podle lékařky Kačiakové léčivý efekt minerální vody v Rajeckých Teplicích. Může se totiž chlubit unikátním chemickým složením, které má blahodárné účinky na lidské tělo. I to je důvod, proč do Spa Aphrodite jezdí třeba pacienti s revmatickými onemocněními a bolestmi zad či kloubů. Výjimkou nejsou ani klienti po lehkých mozkových příhodách, kteří zpravidla přijíždějí na rehabilitaci.

„Místní voda pomáhá pacientům ulevit od bolesti, uvolnit svalstvo a zlepšit jejich celkový zdravotní stav. U pana Adamíka vidíme fyzický i chemický efekt působení vody, kterou v Rajeckých Teplicích máme,“ doplnila lékařka. „Momentálně se dost zaměřujeme i na postcovidový syndrom, které zahrnuje chronickou únavu, slabost a vyčerpání,“ pokračovala. Věří, že pobyt rovněž napomáhá k posílení nespecifické imunity.

V lázních je i nová klinika

Obecně se v podobných podnicích doporučují třítýdenní pobyty, podle Kačiakové ale mohou návštěvníci těžit už z týdenní návštěvy. V případě jakýchkoliv nejasností jsou k dispozici odborníci, kteří jsou připraveni poradit.

Adamík dodal, že už do lázní nedojíždí ani tak za rehabilitací jako spíše za odpočinkem. Společně s manželkou je nyní častým a spokojeným návštěvníkem – pochválil si jak tamější služby, tak i fakt, že se podnik neustále rozšiřuje a pokaždé tak najde něco nového.

Nedávno lázně zprovoznily i novou kliniku Spa Rehab, kterou obsluhuje kvalifikovaný personál i nová léčebná zařízení. „Máme hodně spokojených klientů. Umíme vyhovět i těm náročnějším,“ dodala Kačiaková.

Více o termálních lázních Rajecké Teplice najdete zde www.spa.sk.

Tagy: