CNN Prima News legenda

legenda

Výpis příspěvků ke štítku „legenda“

Bájná příšera, silné proudy a temná voda. Co víme o tajemném Loch Ness, které nikdy nezamrzá?

Lidé stále vídají věci, které si nedokážou vysvětlit. Pokud ale v jednom z nejslavnějších jezer na světě něco je, nehraje to podle pravidel, řekl štábu CNN nadšenec a zakladatel výzkumné skupiny Loch Ness Exploration Alan McKenna. I když má podle vědců většina podivných jevů logické vysvětlení, pravdou zůstává, že Loch Ness obyčejné jezero není. Ani přes chladné teploty nikdy nezamrzá, tvoří se v něm silné podvodní proudy a nepomáhá ani temnota jeho vod.

KVÍZ: Jak znáte Josefa Bicana? Uhodněte, jaký měl plat a kolik mu za přestup nabízel Juventus

Josef Bican patří k nejslavnějším českým fotbalistům všech dob. Góly střílel jak na běžícím pásu, nebyl pro něj problém za jeden zápas soupeři zasadit i sedm branek. Pyšnil se vynikající kopací technikou, skvělou orientací ve vápně a přesně mířenou střelou. Nejlepší fotbalové roky mu však vzala druhá světová válka. Od jeho narození 25. září uplynulo 110 let. Vyzkoušejte si v našem kvízu, jak fotbalovou legendu znáte.

Tvrďák Tikal ohromil Otu Pavla, na olympiádě zranil bráchu. Na StB si ale nepřišel

Před 90 lety se narodil legendární hokejista František Tikal, držitel řady medailí z olympiády a mistrovství světa, jeden z nejlepších obránců české historie. Díky Otovi Pavlovi se stal literárním hrdinou. Machr přezdívaný „Mrkavka“ zaujal slavného spisovatele třeba i tím, že svému bratrovi hrajícímu na olympiádě za Austrálii při zápase zlomil klíční kost.

Legenda Sparty Němeček: Řeči slávistů o našich penaltách ignoruji. Ať si sáhnou do svědomí

Na přelomu 80. a 90. let vyhrál se Spartou ligu hned pětkrát, velkou radost má i ze současného titulu, který tým z Letné vybojoval po devíti sezonách plných soužení. Bývalý fotbalový reprezentant Václav Němeček v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vysvětluje, proč to mužstvu jeho srdce vyšlo zrovna teď. Popisuje také, jak vnímá kousavé narážky slávistů, kteří skončí až druzí.

Náhlý odchod rockové legendy. Kytarista Jeff Beck ještě nedávno doprovázel Johnnyho Deppa

Hudební scénu zasáhla smutná zpráva. V 78 letech zemřel legendární rockový kytarista Jeff Beck. Informaci o jeho smrti potvrdil umělcův zástupce. Beck do hudebního nebe odešel v úterý 10. ledna poté, co náhle onemocněl bakteriální meningitidou. Známý byl zejména z kapely Yardbirds, s níž se proslavil. Před několika týdny dokončil turné s hercem a hudebníkem Johnnym Deppem.

Fanoušci na celém světě se modlí za Pelého. Nasvícené jsou stadiony i Ježíšova socha

Celý svět truchlí kvůli smrti Pelého, jednoho z nejlepších fotbalistů všech dob. Brazilská legenda skonala ve čtvrtek ve věku 82 let. Zatímco v její vlasti lidé hlavně plakali, jinde drželi minuty ticha, tleskali, vyvěšovali vlajky na půl žerdi. Do brazilských barev se z úcty převlékl i slavný anglický stadion Wembley, stejně je nasvícena též socha Ježíše Krista Spasitele nad Rio de Janeirem.

Poslední snímek Pelého před smrtí. Rodina fotbalisty k němu připojila srdceryvný vzkaz

Zdravotní stav legendárního brazilského fotbalisty se s koncem roku 2022 rapidně zhoršoval, málokdo však byl připraven na nevyhnutelné. Ve čtvrtek 29. prosince obletěla svět smutná zpráva: Pelé zemřel. Jeho rodina chvíli po oznámení na sociálních sítích sdílela poslední společný snímek. K fotografii pak přidala vzkaz: „Všechno, čím jsme, je díky tobě.“