Lexus

Výpis příspěvků ke štítku „Lexus“

Budoucnost aut se řeší bez ohledu na to, co lidé chtějí, tvrdí šéf české Toyoty

19. června 2022 09:48

Nejen pandemie koronaviru spojená s nedostatkem čipů nebo válka na Ukrajině. Automobilový průmysl čelí také honbě za nízkoemisním provozem. „Tohle byly tři vlny za posledních šest let, které měly vliv na to, jak se automobilismus proměnil,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Martin Peleška, ředitel českého zastoupení automobilek Toyota a Lexus.

Šéf české Toyoty: Ekologickým autem se nemá jezdit kvůli Bruselu, ale kvůli sobě

18. ledna 2022 11:00

Japonský automobilový gigant Toyota začíná sklízet ovoce, které zasel už před čtyřiceti lety. Díky hybridním technologiím nemá dnes starosti s plněním drakonických emisních norem a s optimismem hledí i do budoucna. S generálním ředitelem jejího českého zastoupení Martinem Peleškou jsme si povídali o perspektivách automobilového vývoje i o tom, kde se vzal tlak na čistou elektromobilitu.

Vyzkoušeli jsme zbrusu nový Lexus NX: Luxusní evropská SUV se mají na co těšit

12. října 2021 08:15

Kategorie středně velkých SUV patří na trhu mezi ty vůbec nejoblíbenější, a to i v případě její prémiové odnože. Už první generace Lexusu NX se umně vklínila mezi zavedené firmy, jakými jsou Alfa Romeo Stelvio, Audi Q5, BMW X3, Mercedes-Benz GLC či Volvo XC60. Novinka si dělá čáku tyto těžké váhy ještě více odstavit od zájmu zákazníků.

Tohle jsou nejspolehlivější auta podle britských motoristů. Dařilo se i Škodovce

18. srpna 2021 14:32

Kupovat ojetý vůz je často jako kupovat zajíce v pytli. Mnohdy ani pořádně nevíte, jak je vámi vybraný model spolehlivý, a zda se jeho koupě vůbec vyplatí. Na internetu sice najdete spousty odborných recenzí, ale nikdo nedokáže daný vůz ohodnotit tak, jako jeho majitel. Proto se britský časopis Autoexpress každoročně dotazuje tisíců vlastníků, aby zjistil, jaký ojetý vůz je tedy doopravdy nejspolehlivější.