CNN Prima News Lenka Kovandová
Lenka Kovandová

Lenka Kovandová

reportérka CNN Prima NEWS

Je krajskou reportérkou pro Vysočinu a autorkou článků on-line redakce CNN Prima NEWS.

Více o autorovi >

Nejnovější příspěvky autora

Další příspěvky autora

Plivání, kopání i výhrůžky smrtí. Agresivní útoky na české lékaře a sestry se stupňují

Plivou, kopou, škrábou a sprostě nadávají. Útoky na lékaře a sestry se v nemocnicích stupňují. Co bylo v minulosti výjimkou, je nyní podle zdravotníků na denním pořádku. Svou zlost si pacienti vybíjí i na vybavení. Rvačku mezi pacienty zachytily nedávno také nemocniční kamery v Havlíčkově Brodě. Podobné problémy řeší i v nedalekém Pelhřimově či v Karviné, kde zavedli systém nouzových tlačítek.

OBRAZEM: Robotický pomocník i historické kousky. Hasiči ukázali, čím vším krotí plameny

Unikátní robotický bojovník s plameny, těžká hasicí technika i vrtulníky. Během Pyrocaru v Přibyslavi na Havlíčkobrodsku se hasiči pochlubili svými pomocníky, kteří jim pomáhají zkrotit plameny. Ukázali zásahové obleky vybavené elektronikou nebo systémy ochrany proti povodním. Veletrh hasičské a záchranářské techniky je součástí setkání hasičů a jejich techniky z Česka, které se koná od pátku na tamním letišti. Pořadatelem je Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem ČR, armádou a dalšími partnery.

Česko zažije peklo, teploty vystoupají ke 40 °C. Pomůže i zmrzlina, v ohrožení jsou senioři

Současná vlna veder zdaleka nekončí, o víkendu naměříme v Česku až 37 °C ve stínu. Horko těžko je snášejí zejména senioři, některé domovy důchodců proto zavádějí změny, včetně přepracování jídelníčku. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila několik rad, jak se vlivu počasí bránit. Horká vlna ale nesužuje jenom tuzemsko, padnout by mohl i absolutní teplotní rekord v Evropě.