reklama

Léto bez střechy za pakatel. Vybrali jsme ojeté kabriolety do 100 tisíc korun

Ford, Peugeot, Volkswagen, ale i Audi nebo Mercedes. To jsou značky otevřených aut, která najdete v českých bazarech do částky 100 tisíc korun. I když jde povětšinou o poměrně staré exempláře, ještě mohou dobře posloužit na víkendové letní vyjížďky.

reklama

Kabriolet nemusí zůstat snem. I když je pravda, že dnes vozy bez střechy prodávají hlavně luxusní automobilky, a jejich ceny jsou tak poměrně vysoké, ojetiny nabízené v českých autobazarech nabízí pohled do doby, kdy měly klasické kabrio ve své nabídce i obyčejnější značky. I proto je lze sehnat za velmi nízkou cenu.

Užít si jízdu s větrem ve vlasech tak mohou také ti, kteří na svém účtu najdou volných 100 tisíc korun anebo třeba jen polovinu. Pátrali jsme v bazarech po co nejlevnějších vozech a vybrali hned čtyři, na které není potřeba platit ani 50 tisíc korun. Jde o modely značek Volkswagen, Ford, Peugeot a Citroën.

Najdete i Mercedes

Mezi kabriolety do 100 tisíc korun už figurují i luxusní značky, jde o Mercedes-Benz nebo Audi. U nich je ale potřeba počítat s tím, že patří k nejstarším anebo mají poměrně velký nájezd. Přitom právě u kabrioletů se často počítá s menším množstvím ujetých kilometrů, protože i svým prvním majitelům mnohdy slouží jen jako víkendové povyražení.

Mějte ale na paměti, že koupě nejlevnějších bazarových vozů je tak trochu loterie. Může se stát, že bude auto ještě bez problémů sloužit, stejně tak lze ale s vysokou pravděpodobností narazit na kousek, se kterým bude nutné jezdit často do servisu. Před koupí vozu proto doporučujeme zjistit ceny dílů i dostupnost servisu. Nic ale novopečenému majiteli nebrání užít si pár teplých měsíců bez střechy a pak auto zase prodat.

V přiložené fotogalerii najdete 10 laciných kabrioletů, které jsme našli v českých autobazarech. Přidali jsme i údaje o motorizaci, ročníku, nájezdu a samozřejmě ceně. Nejstaršímu autu je 23 let, nejmladšímu 14. Nejnižší nájezd je 90 tisíc kilometrů, nejvyšší 284 tisíc.

Tagy:
Začala třetí vlna. Delta se šíří mezi neočkovanými, Slováci zveřejnili drsné statistiky
Koronavirus

Začala třetí vlna. Delta se šíří mezi neočkovanými, Slováci zveřejnili drsné statistiky

Ministerstvo zdravotnictví na Slovensku zveřejnilo alarmující statistiky. Uvádí, že z osob, které byly v posledních dvou týdnech pozitivní na COVID-19, jich 76 procent nebylo očkováno proti koronaviru. Podle uznávaného epidemiologa Martina Pavelky v zemi začala třetí vlna pandemie, která postihuje neočkované. Varianta delta je podle něj nakažlivější a nebezpečnější i pro mladší věkové kategorie.

První česká přírodní památka UNESCO. Na seznam se dostaly Jizerskohorské bučiny

Na seznam světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO patří nově Jizerskohorské bučiny v Jizerských horách. O jejich zařazení ve středu rozhodl výbor světového dědictví Organizace OSN pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO). O výsledku informoval ředitel Agentury ochrany přírody a krajiny František Pelc. Jde o první tuzemskou přírodní lokalitu na tomto seznamu.

Brankářská hvězda NHL se o vyhazovu dočetla z Twitteru. Za nový tým nechce hrát

Gólman Marc-André Fleury byl jedním ze základních prvků, díky kterým se Vegas Golden Knights hned po svém zrodu zařadil mezi neobávanější týmy NHL. Za minulou sezonu Fleury dokonce dostal Vezina Trophy pro nejlepšího brankáře zámořské soutěže. Jenže teď ho bez varování hodil klub z města hříchů přes palubu. Podle zpráv z USA se o svém konci dočetl Fleury na sociálních sítích.

Hygiena provedla přes 30 tisíc kontrol. Přísná pravidla přitom návštěvníky odrazují

Pořadatelé kulturních i sportovních akcí upozorňují na stále častější kontroly dodržování covidových pravidel, podle ministerstva zdravotnictví jich bylo již více než 30 tisíc. Přísná pravidla pro vstup na jednotlivé akce, tedy takzvaný systém OTN (očkování, testování, prodělání nemoci), však řadu návštěvníků odrazuje a pořadatelé kvůli tomu tratí. Obávají se také toho, co s návštěvností udělá konec proplácení testů od prvního září.

reklama

Domácí zpravodajství

Na pražské nádraží Vyšehrad je uvalena exekuce, zřejmě půjde do dražby

Na dlouhodobě chátrající budovu nádraží Vyšehrad v Praze byla uvalena exekuce a zřejmě půjde do dražby. Vyplývá to z exekučního příkazu. Důvodem jsou nezaplacené pokuty, které v minulosti kvůli špatnému stavu památkově chráněné budovy uložili majitelům památkáři. Praha chtěla dříve budovu odkoupit, ale nedomluvila se s majiteli na ceně. Podle radního Jana Chabra (TOP 09) se město do případné dražby přihlásí.

reklama