reklama

Libanonem otřásl další výbuch. Explodoval zřejmě sklad zbraní Hizballáhu

Mohutná exploze vyděsila obyvatele městečka Ain Qana nedaleko Bejrútu. Okolí místa výbuchu je pod kontrolou politické a militantní organizace Hizballáh, místní média se tudíž domnívají, že výbuch nastal v jednom z početných skladů zbraní. Žádné oběti na životech zatím hlášeny nejsou.

reklama

Z videí, která pořídili svědci incidentu, je patrné, jak z místa výbuchu stoupá hustý dým, do kterého se noří část města Ain Qana. To se nachází přibližně 50 kilometrů jižně od Bejrútu a právě tato oblast představuje baštu Hizballáhu. Příčina výbuchu zatím není známá, web stanice Al Jazeera informuje s odvoláním na bezpečnostní zdroje o zraněných.

Tyto informace se ale zatím nedaří ověřit, okolí místa výbuchu je totiž pod kontrolou Hizballáhu. Tato šíitská organizace podporovaná Íránem disponuje kromě poměrně vlivné politické moci také značnou zásobou zbraní. Řada zemí v čele s USA považují Hizballáh za teroristickou organizaci.

Incident se odehrál přibližně sedm týdnů po masivní explozi v Bejrútském přístavu. Výbuch uskladněného dusičnanu amonného zabil okolo 200 lidí a poškodil desetitisíce budov v libanonské metropoli. Ani po více jak měsíci zatím není přesně jasné, co tragickou explozi způsobilo.

K tématu

Tagy: výbuch exploze Libanon Hizballáh Ain Qana

Další hlavní zprávy

Politika

Vládli by i s Babišem, pustil se Kalousek do STAN. Kopance a lži, reagoval Rakušan

Vládli by i s Babišem, pustil se Kalousek do STAN. Kopance a lži, reagoval Rakušan

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek na svém twitterovém účtu zaútočil na hnutí STAN. Podle Kalouska poslední volební model ukazuje, že by Starostové a nezávislí vytvořili vládu s hnutím ANO. S tím ale nesouhlasí jejich šéf Vít Rakušan, který Kalouskův komentář označil za lež. Hnutí STAN přitom ještě v minulém volebním období působilo v Poslanecké sněmovně ve společném klubu s TOP 09.

Zahraničí

Odsouzený vrah se postavil teroristovi na London Bridge. Za hrdinský čin dostal milost

Odsouzený vrah se postavil teroristovi na London Bridge. Za hrdinský čin dostal milost

Steve Gallant je odsouzený vrah, který se v listopadu 2019 zapsal do povědomí také jako hrdina. Při útoku na London Bridge se totiž s klem narvala jednorohého v ruce postavil do cesty teroristovi Usmanu Khanovi, který tehdy na mostě zavraždil dva lidi. Gallant tak pomohl zachránit další lidské životy. Nyní se může díky svému činu podívat o deset měsíců dřív na svobodu, píše server The Guardian.

reklama
Za úterý přibylo v Česku do večera 6814 nových případů. V pondělí zemřelo 89 nakažených
Prymula: Opatření nejsou účinná. Vrchol přijde 11. listopadu, musíme přitvrdit
Posilovna v Polsku se registrovala jako církev. Snaží se tak vyhnout uzavření
reklama
reklama
Mrazáky na mrtvoly budou. Politici jsou psychopati, za mrtvé může Babiš, tvrdí Flegr

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Plošné školy v přírodě? Líbivá, ale nereálná myšlenka, vzkazuje Plaga Prymulovi
Další články
reklama
reklama