CNN Prima News likvidace

likvidace

Výpis příspěvků ke štítku „likvidace“

Na Litoměřicku uhynulo sto tisíc slepic s ptačí chřipkou. Další budou zlikvidovány

27. prosince 2021 17:35

Ve velkochovu v Libotenicích na Litoměřicku, kde se minulý týden potvrdilo ohnisko ptačí chřipky, přes svátky uhynulo více než sto tisíc nosnic. V halách se ještě minulý týden nacházelo 188 tisíc kusů drůbeže. S likvidací zbývajících ptáků začnou veterináři v úterý, několik dní se čekalo na dodávku oxidu uhličitého, kterým se slepice utrácejí. Zničit je třeba také 600 tisíc vajec, řekl mluvčí Státní veterinární správy Petr Majer. V chovu zjistili subtyp choroby H5N1 potenciálně přenosný na člověka.

Veterináři začali vybíjet jediný šlechtitelský chov hus v Česku. Některé zatím ušetří

21. prosince 2021 10:07

Veterináři začali u rybníku Velebil na Českobudějovicku likvidovat ptáky z několika hejn firmy Rybářství Nové Hrady, u nichž se prokázala ptačí chřipka. Jde o jediný šlechtitelský chov hus v Česku. Po žádosti chovatele vybrali veterináři 420 hus z několika linií, které zatím ušetří, aby zůstalo šlechtění zachované. Původně měli veterináři utratit 1 900 ptáků, informoval ředitel jihočeské veterinární správy František Kouba.

Válka na Slovensku: Odmítači roušek sdílí fotky zasahujících policistů s výzvou k likvidaci

6. listopadu 2021 15:16

Spory mezi odmítači roušek a policií se nadále vyostřují. Po zásahu policistů v piešťanském supermarketu proti skupině lidí porušujících vládní opatření byli zadržení tři muži. Čelí obvinění z útoku na veřejného činitele a výtržnictví. Policisté se navíc zabývají i výhrůžkami zasahujícím kolegům. Na sociálních sítích kolují jejich fotky s výzvami k likvidaci.

Trable s elektromobily. Ekologická likvidace nejmodernějších aut zabere hodiny

30. dubna 2021 07:42

Ekologická recyklace vyřazených automobilů je dnes skvěle zvládnutý proces, který recyklační společnosti už nijak nepřekvapí. Zástupce jedné z nich však prozradil, že starou Škodu 120 zvládli dříve rozebrat za pouhou hodinu. Problémem ale prý začínají být moderní auta, zejména pak elektromobily, s jejichž likvidacemi si nikdo neví rady. Je tedy elektromobilita opravdu tou správnou cestou?

Osobní automobil lze pojistit zcela on-line. U Kooperativy stačí formulář a fotografie

Téma: Komerční sdělení
22. dubna 2021 12:30

Život se nejen kvůli pandemii koronaviru přesouvá do tzv. on-line prostoru. Doba si žádá utlumení osobních kontaktů. Platí to i pro dříve nemyslitelné oblasti. Mezi ně patří například pojišťovnictví a likvidace škod při autonehodách. Pojišťovna Kooperativa proto přichází s možností řešit vše na dálku bez nutnosti návštěvy pobočky.

Muž po sobě zanechal „výbušnou sbírku“ z války. Policisté zajistili 26 kg munice

8. dubna 2021 07:54

Překvapivé odhalení čekalo policisty v rekreační chatě na Brněnsku. Zatímco zjišťovali okolnosti smrti jejího majitele, narazili na velké množství výbušnin z období druhé světové války. Ukázalo se, že zemřelý byl vášnivým sběratelem. Jelikož hrozilo, že by mohly některé předměty při převozu explodovat, museli je policisté na poli poblíž chaty zlikvidovat.

Další tři napadené chovy. Kvůli ptačí chřipce je nutné nově vybít 11 tisíc kachen

26. března 2021 18:39

Veterináři potvrdili další tři ohniska ptačí chřipky. Jde opět o chovy firmy Perena, sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček. V ČR je tak už 23 ohnisek chřipky. V chovu v obci Slibovice na Nymbursku ve Středočeském kraji se nachází 8000 kusů kachen, ve dvou chovech v obcích Kosičky a Luková na Královéhradecku je více než 3000 kusů kachen. Utratí je v příštím týdnu.