CNN Prima News Litoměřicko

Litoměřicko

Výpis příspěvků ke štítku „Litoměřicko“

Prezidentské šmejdění u Petra Pavla: Je to pěkný chlap, každá se ráda koukne, míní sousedka

18. prosince 2022 06:44

Už za necelý měsíc si Češi zvolí nového prezidenta. Reportéři CNN Prima NEWS se proto snaží zjistit podrobnosti o každém kandidátovi, který se voleb zúčastní. Jak je vnímají jejich sousedé? A kam chodí do restaurace? Štáb se tentokrát vydal na dvě místa, která jsou spojena s armádním generálem ve výslužbě Petrem Pavlem. V rámci seriálu vám CNN Prima NEWS nabízí zákulisí kampaní všech prezidentských kandidátů.

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

16. ledna 2022 19:36

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.

Na Litoměřicku uhynulo sto tisíc slepic s ptačí chřipkou. Další budou zlikvidovány

27. prosince 2021 17:35

Ve velkochovu v Libotenicích na Litoměřicku, kde se minulý týden potvrdilo ohnisko ptačí chřipky, přes svátky uhynulo více než sto tisíc nosnic. V halách se ještě minulý týden nacházelo 188 tisíc kusů drůbeže. S likvidací zbývajících ptáků začnou veterináři v úterý, několik dní se čekalo na dodávku oxidu uhličitého, kterým se slepice utrácejí. Zničit je třeba také 600 tisíc vajec, řekl mluvčí Státní veterinární správy Petr Majer. V chovu zjistili subtyp choroby H5N1 potenciálně přenosný na člověka.

Ptačí chřipka řádí ve velkochovu na Litoměřicku. Utraceno bude 188 tisíc kusů drůbeže

23. prosince 2021 12:24
Aktualizováno

Ptačí chřipka zasáhla velkochov nosnic v Libotenicích na Litoměřicku. Ve čtyřech halách se tam nacházelo 188 000 kusů drůbeže, budou utraceny. Zničit se musí 600 000 kusů vajec, oznámil ve čtvrtek mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček. Jde o subtyp choroby H5N1, který je potenciálně přenosný na člověka.

Žena ze Štětí začala při požáru předčasně rodit. Z nemocnice pak přišla dobrá zpráva

15. prosince 2021 14:47

Velmi neobvyklý výjezd mají za sebou hasiči ve Štětí u Litoměřic. Původně vyjížděli k požáru komína v rodinném domě. Tam na ně čekala těhotná žena, která však začala mít zřejmě ze stresu silné předporodní bolesti. Hasiči ani na chvíli nezaváhali a zahájili předlékařskou první pomoc. Malá Emma se pak narodila v nemocnici.