Prezidentské šmejdění u Petra Pavla: Je to pěkný chlap, každá se ráda koukne, míní sousedka

Už za necelý měsíc si Češi zvolí nového prezidenta. Reportéři CNN Prima NEWS se proto snaží zjistit podrobnosti o každém kandidátovi, který se voleb zúčastní. Jak je vnímají jejich sousedé? A kam chodí do restaurace? Štáb se tentokrát vydal na dvě místa, která jsou spojena s armádním generálem ve výslužbě Petrem Pavlem. V rámci seriálu vám CNN Prima NEWS nabízí zákulisí kampaní všech prezidentských kandidátů.

Do jeho čtyř let bydlela Pavlova rodina v Milířích, malé obci u Tachova na západě Čech, kam pravidelně jezdil na prázdniny. Místní na něj dodnes vzpomínají. „Jako kluci jsme byli lotři, on taky. Strašně živý kluk. Moje starší sestry ho měly rády, staraly se o něj,“ řekl pro CNN Prima NEWS starosta Lomu u Tachova Aurel Ardeleanu.

Jedna z obyvatelek Milířů na generálovi obdivuje hlavně jeho vzhled. „Je to pěkný chlap. Každá ženská se na něj ráda koukne, reprezentoval by republiku,“ netajila se Pavlova fanynka. Sám Pavel je k sobě ale o poznání kritičtější. „Mou nevýhodou je, že jsem muž, ne nejmladší a určitě ne tak pohledný,“ prohlásil s nadhledem prezidentský kandidát v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Podpora v Milířích však není i přes většinové sympatie stoprocentně jistá. „Fandím i dalšímu kandidátovi. Nebudu jmenovat, ale budu se hodně rozhodovat, jestli jednoho, nebo druhého. Petr Pavel už má svůj věk a myslím si, že bychom se my staří měli již stahovat a dát místo mladším,“ vysvětlila další z obyvatelek.

Některým z místních se navíc kromě věku moc nezamlouvá ani jeho minulost. „Generál patří do armády,“ sdělil další z oslovených. Pavel byl v letech 2012 až 2015 náčelníkem Generálního štábu Armády ČR. Mezi roky 2015 a 2018 také působil ve funkci předsedy vojenského výboru NATO.

Už deset let Pavel bydlí v malé obci Černouček na Litoměřicku, nedaleko hory Říp. Když má čas, zavítá například do tamní pivnice, kterou provozují dobrovolní hasiči.

Pavlová: Říkala jsem mu, jestli se nezbláznil

„Jedno nebo dvě pivka si tam dá. Někteří chlapi si s ním tykají. Je to vynikající člověk, perfektní chlap,“ řekl jeden z Pavlových sousedů. „Přinesl nám třeba poštu i jsme šli společně na procházku se psem. Petr Pavel je hrozně fajn, potkáváme se buď venku, či v hospodě,“ dodala další žena ze sousedství.

Klid od politiky nemá Pavel ani doma. Jedním z členů obecního zastupitelstva je totiž jeho žena Eva. I tu už reportéři CNN Prima NEWS vyzpovídali. Pavlová například prozradila, jak reagovala, když její manžel přišel s nápadem ucházet se o post prezidenta.

„Říkala jsem něco v tom smyslu, jestli se nezbláznil. Nepřišel s tím ale ze dne na den. Na základě besed, které manžel absolvoval, a různých cest po České republice se na něj postupně začali obracet lidé s myšlenkou, jestli by to nechtěl zkusit – vzhledem k tomu, co se děje v České republice i v zahraničí. Postupně jsem proto začala manželovu myšlenku o kandidatuře připouštět,“ uvedla.

První kolo již třetí přímé volby prezidenta se bude konat 13. a 14. ledna, druhé o dva týdny později. Nový prezident či prezidentka se funkce ujme začátkem března 2023.

Tagy:
pivo politika volby Petr Pavel Tachov Litoměřicko sousedé prezidentské volby v ČR 2023 Milíře Černouček