Místo výtahu mají díru v zemi. Litoměřický domov pro seniory nemá na dostavbu peníze

Místo výtahu je v domově seniorů díra

V domově pro seniory a klienty s Alzheimerovou nemocí na Litoměřicku řeší nepříjemný problém. Místo plánovaného výtahu mají díru v zemi. Dostavbu totiž museli kvůli vysokým cenám pozastavit. Pomoci by tak mohla sbírka, do které můžete přispět i vy.

Čtyřiaosmdesátiletá Eva Borská bydlí v domově pro seniory v Krabčicích už čtvrtým rokem. Před vycházkou ven musí zdolat desítky schodů, což je pro ni velkou překážkou. „Chodím o holi a ty schody, to už není ono jako dřív, když jsem byla mladá,“ popisuje.

Někteří klienti se bez pomoci ošetřovatelky ven na vycházku ani nedostanou. „Potřebují bezbariérový prostor a naše budovy roku 1870 to bohužel nesplňují,“ říká Aleš Gabrysz, ředitel Diakonie v Krabčicích.

Všem tak měla zpříjemnit život moderní přístavba s vytouženým výtahem. Diakonie na ni dokonce získala i ministerskou dotaci. A výsledek? „Zatím tady máme staveniště,“ popisuje ředitel.

Stavební stroje se zastavily a před vstupem do domova proto zeje v zemi betonová díra. Stavební práce a materiál totiž raketově zdražily o zhruba dva miliony korun. Vedení domova založilo už i veřejnou sbírku, do které mohou lidé přispět libovolnou částkou na výtah pro babičky a dědečky.

„Máme tři miliony od ministerstva, milion od dárců a teď hledáme další dárce, kteří by nám s tím pomohli. Budeme moc rádi za jakýkoli příspěvek,“ dodává Gabrysz. Samotná přístavba bude kromě výtahu zahrnovat i útulnější pokoje a společenskou místnost.

Tagy: