CNN Prima News Los Angeles Lakers

Los Angeles Lakers

Výpis příspěvků ke štítku „Los Angeles Lakers“

Telefony ven, přepisuje se rekord. LeBron zažil show, kterou umí nabídnout jen v USA

Slavná basketbalová značka LA Lakers nezažívá v této sezoně idylické chvíle. Ale během úterního večera bylo vše zapomenuto. I fakt, že losangeleská organizace s Oklahomou ten den prohrála. NBA má díky LeBronu Jamesovi po 39 letech nového rekordmana v počtu nastřílených bodů. A tento přepis historie si vysloužil show, kterou v zámoří kvůli „pouhé“ statistice zkrátka umí. „V Americe zábavný prvek prodává dění na palubovce,“ popisuje pro CNN Prima NEWS někdejší kouč české reprezentace Michal Ježdík.

Miliony dolarů pro vdovu po Bryantovi. Vysoudila je kvůli hrůzným fotografiím havárie

Dva a půl roku po havárii vrtulníku vysoudila vdova po Kobe Bryantovi v přepočtu téměř 400 milionů korun. Vanessa Bryantová od časných ranních hodin dne 26. ledna 2020 zažívala situaci, do které se zkrátka nelze vcítit. Při neštěstí tehdy zemřeli její dcera Gianna a manžel Kobe – jeden z nejlepších a nejoblíbenějších basketbalistů historie. Truchlení bylo o to složitější, že losangeleští policisté i hasiči si vzájemně sdíleli fotografie z místa tragédie. Soud dal v případu narušení soukromí a způsobení psychické újmy za pravdu Bryantové, přestože snímky nikdy neunikly na veřejnost.

Basketbalová NBA počítá ztráty za pandemickou sezonu. Mohou se pohnout platové stropy

Jakkoliv se poslední sezona NBA dohrála úspěšně do konce, závěrečné počty nejsou pro nejprestižnější basketbalovou soutěž světa vůbec příznivé. Kvůli pandemii koronaviru se celkové výnosy ligy oproti předchozímu ročníku propadly o deset procent. Na ztrátě má výrazný podíl i odliv čínských partnerů, kteří se otočili zády poté, co teď už bývalý manažer Houstonu Rockets Daryl Morey vyslovil podporu Hongkongu.

Lakers se vrací na výsluní. LeBron James je dotáhl k sedmnáctému titulu v NBA

Basketbalisté Los Angeles Lakers získali po sedmnácté titul v NBA. V šestém utkání finále play off v Orlandu porazili Miami 106:93 a celou sérii ovládli 4:2. Ze svého čtvrtého titulu se raduje LeBron James, který ve své druhé sezoně v dresu Lakers vrátil slavný tým na výsluní. Nedělní výhru dirigoval triple doublem za 28 bodů, 14 doskoků a 10 asistencí. Byl rovněž počtvrté zvolen nejužitečnějším hráčem finále.