reklama

Šafářová a Plekanec v KB Interview: Vzájemné soupeření nás spojuje. Soutěžíme i o povlékání

DNES v KB Interview ve 21:25: Prosinec je plný překvapení. Proto není pozadu ani KB Interview Martina Moravce. Každou prosincovou neděli budou ve studiu rovnou dva hosté najednou. První dvojicí bude bývalá vrcholová tenistka Lucie Šafářová a profesionální hokejista Tomáš Plekanec.

reklama

Rodiče a úspěšní sportovci jsou první prosincovou dvojicí KB Interview. Mají spolu roční dceru Leontýnku, u které není pochyb, že i ona bude mít blízko ke sportu. „Tak já bych byla asi radši, kdyby hrála tenis než hokej,“ míní Lucie Šafářová. „Já souhlasím. Hokej není úplně ideální volba, ale hlavně, ať ji to baví,“ dodává Tomáš Plekanec.

Je to velmi akční dítě a nespinká určitě po tatínkovi.

Mnoho sportovců nechce, aby jejich dítě dělalo stejný sport jako oni. Vědí, co je za tím bolesti a dřiny. „Trochu se toho bojím. Hlavně bych chtěla mít hezký vztah jako rodič a dítě. Protože pokud je tam sport, očekávají se výkony a ta přísnost tam musí být. To je pak těžké. Být hodná maminka a zároveň trenérka,“ komentuje Lucie s tím, že kdyby to Leontýnku mělo bavit, podpoří ji a ráda předá své zkušenosti.

Společná soutěživost

Jedná se o dva vrcholové sportovce, je tedy jasné, že sport z jejich života už asi nikdy nezmizí. Navíc se teď jeden od druhého i učí. Když to čas dovolí, Lucie dává lekce tenisu Tomášovi a Tomáš ji zase učí bruslit. Rádi spolu soutěží a předhánějí se, kdo je v čem lepší. Chovají k sobě ale i velkou vzájemnou trpělivost a mají harmonický vztah jak při sportu, tak v životě.

Celý díl s Lucií Šafářovou a Tomášem Plekancem dnes v KB Interview Martina Moravce ve 21:25. Všechny díly pak můžete zkouknout ZDE.

Tagy:
Běloruský expert: Je to politická vražda, Lukašenko rozšířil svůj teror do zahraničí
Rozhovor

Běloruský expert: Je to politická vražda, Lukašenko rozšířil svůj teror do zahraničí

V ukrajinském Kyjevě bylo nalezeno tělo běloruského aktivisty Vitala Šyšova. Úřady prověří všechny verze úmrtí, včetně pokusu zamaskovat vraždu jako sebevraždu. Šyšov byl po emigraci z Běloruska šéfem nevládní organizace Běloruský dům na Ukrajině, která pomáhá uprchlým Bělorusům hledat ubytování, práci a poskytuje jim právní poradenství. CNN Prima News mluvila s běloruským politologem žijícím v Polsku Pavelem Usovem. Ten je přesvědčen, že šlo o politickou vraždu.

Zemanovo ultimátum: Buď skončí Koudelka v čele BIS, nebo Babiš ztratí podporu Hradu

Prezident Miloš Zeman drží premiéra Andreje Babiše „pod krkem“. Hlava státu měla na zámku v Lánech údajně požadovat konec šéfa Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelky. Pokud mu Babiš prodlouží mandát, mohl by ztratit Zemanovu podporu, která bude pro volby do Poslanecké sněmovny i sestavování nové vlády klíčová, tvrdí zdroje webu Lidovky.cz.

Ekonom: Dva dny volna mohou být pro firmy likvidační. Rozdávání aut by bylo levnější

Premiér Andrej Babiš (ANO) nabádá firmy, aby svým zaměstnancům, kteří se nechají očkovat proti covidu, daly dva dny volna. Podle ekonoma Lukáše Kovandy se však jedná o příliš drahý špás. „S experty to nikdo nekonzultoval. Za mě je to příliš drahé opatření, které bude stát hodně peněz. Kdybychom v očkovací loterii rozdávali automobily, tak to bude daleko levnější,“ uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

Když fotbalistům během dovolené chutná. Neymar překvapil fanoušky svým břichem

Náročná sezona se mu protáhla skrze mistrovství Jižní Ameriky s názvem Copa América až do července. Až pak mohla superstar klubu Paris Saint-Germain vyrazit na dovolenou, kterou strávila s přáteli na španělském ostrově Ibiza. Z ní se na internetu objevily fotky, které odhalují, že Brazilec není v nejlepší fyzické formě. Fanoušci se do něj kvůli tomu trefují, stejně jako před pár týdny do jeho krajana a fotbalisty Arsenalu Williana.

reklama

Domácí zpravodajství

Nové seriály i programové schéma. Prima odstartovala Hvězdnou sezónu ve velkém stylu

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala opravdu hvězdný program. Novinkou mezi seriály je 1. MISE, která představí výcvik dvanácti mladých lékařů určených pro nasazení do prestižního mezinárodního oddílu. Další nový počin je komediální krimiseriál Dvojka na zabití, neméně atraktivní bude i vesnická romance Hvězdy nad hlavou. Sezónu zahájila ve velkém stylu speciální tiskovou konferencí.

Odložené výlety i samotka pro nakažené. Školy dostaly doporučení na nový školní rok

Celý uplynulý školní rok byl zcela odlišný od těch, na které jsou žáci zvyklí. Pandemie koronaviru způsobila studentům všech úrovní vleklé těžkosti. Řada z nich si dlouhé měsíce musela vystačit s domácí výukou. A když už se dostali do lavic, tak za velmi přísných podmínek jako je nepřetržité nošení roušek a respirátorů či povinnost nechat se testovat. Stejně tak trpěli i učitelé. Jak bude vypadat nadcházející školní rok?

Znepokojivý průzkum: Očkovaní senioři mají po půl roce jen minimum protilátek

Po půl roce od očkování proti koronaviru má podle předběžných výsledků výzkumu až 60 procent seniorů výrazně nižší nebo žádné množství protilátek. V tiskové zprávě to uvedla společnost Podané ruce, která analýzu provedla na více než 620 lidech. Podle ní bude v brzké době potřeba přeočkování třetí dávkou zranitelných skupin a také bude nutné navýšit kapacity preventivního testování pracovníků i klientů v sociálních službách.

reklama