reklama
CNN Prima News Lukáš Černohorský

Lukáš Černohorský

Výpis příspěvků ke štítku „Lukáš Černohorský“

Piráti po kroužkovacím propadáku: Spáchali jsme kamikadze do lodě Andreje Babiše

11. října 2021 07:06

Piráti v letošních sněmovních volbách musí spolknout velmi hořkou pilulku. Výsledek opozičních koalic je sice takový, že budou v případě naplnění slibované spolupráce schopné sestavit vládu bez současného premiéra Andreje Babiše a jeho hnutí ANO, ale partaj Ivana Bartoše dostala citelný úder. Ačkoliv koalice Pirátů a STAN získala téměř 16 procent hlasů, ve Sněmovně zasedne kvůli kroužkování Starostů jen kvarteto pirátských poslanců.

VOLBY 2021: Piráti a STAN nejsou jen Bartoš s Rakušanem. Uspět chce i přeběhlík z ČSSD

3. října 2021 09:10

Koalici Pirátů a STAN vedou do voleb nejen straničtí předsedové Ivan Bartoš a Vít Rakušan. Výrazné osobnosti má středolevé uskupení i v dalších kandidátech. K úspěch v říjnových volbách můžou pomoci například poslanci, jako jsou Olga Richterová (Piráti) či Petr Gazdík (STAN). Zajímavou postavu má koalice v bývalém hejtmanovi Plzeňského kraje Josefu Bernardovi, který byl dříve v ČSSD.

Výstavba D1 byla za vlády Petra Nečase dobou temna, řekl Havlíček a ocenil Ťoka

3. září 2021 21:07

Týden před volbami do Poslanecké sněmovny by se měla opět kompletně otevřít dálnice D1. Náhoda? Vicepremiér a ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS nicméně přiznal, že to není jen jeho zásluha. Pochválil své předchůdce, kteří sloužili ve vládách Bohuslava Sobotky (dříve ČSSD) a Andreje Babiše (ANO). Kritiku si od Havlíčka naopak vysloužil kabinet Petra Nečase (dříve ODS).

Nedůvěra vládě? KSČM stále zvažuje, jak bude hlasovat, říká Dolejš

31. května 2021 22:43

Komunisté stále váhají, jak se zachovají při hlasování o nedůvěře vládě, které by mělo proběhnout ve čtvrtek. Buď své hlasy připojí k opozici, nebo během hlasování odejdou ze sálu, čímž by kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) podrželi. Poslanec Jiří Dolejš (KSČM) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS jednoznačně neodpověděl, jak bude klub komunistů postupovat. Výkonný výbor KSČM bude o nedůvěře vládě jednat ve středu.

Havlíček je nejpracovitější ministr. Vstává dřív než já, zastává se Babiš šéfa dopravy

16. července 2020 18:51

V červenci se stalo na tuzemských železničních tratích několik velkých nehod či tzv. mimořádných událostí. Opoziční politici naznačují, že Karel Havlíček (za ANO), který je ministrem dopravy, a k tomu i ministrem průmyslu a obchodu a místopředsedou vlády, své funkce nestíhá. Premiér Andrej Babiš se však člena vlády zastal a uvedl, že je Havlíček nejpracovitějším ministrem.

reklama