reklama

Lupič v Plzni ženě vytrhl peníze z ruky, srazil ji a utekl. V minulosti ubodal člověka

O pořádném štěstí může mluvit přepadená žena, které pachatel v jedné z plzeňských večerek vytrhl z ruky několik tisíc korun. Přišla sice o hotovost, ale vyvázla bez zranění. Muž, který ji okradl, byl totiž mimořádně nebezpečný – v minulosti ubodal člověka. Tehdy skončil na 11 let ve vězení.

reklama

Incident se odehrál ve čtvrtek krátce před polednem v prodejně potravin v plzeňské části Petrohrad. „Zrovna tu byla paní pro peníze za pečivo a máma počítala další. On se na paní díval a vytrhl jí peníze z ruky, srazil ji a utekl,“ popsal syn majitelů večerky.

Lupiče zachytily bezpečností kamery umístěné uvnitř obchodu. Díky tomu policisté věděli, jak vypadá, a začali po něm okamžitě pátrat. Dopadli ho po několika hodinách v blízkosti hlavního vlakového nádraží. „Policejní komisař Plzeňského městského ředitelství zahájil trestní stíhání a sedmatřicetiletého muže obvinil ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže,“ sdělila policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Odsouzený vrah

Ondřej K. má přitom bohatou trestní minulost. V březnu 2008 na ubytovně ubodal padesátiletého muže. Za vraždu si odseděl 11 let.

Podle místních se bezpečnostní situace ve čtvrti Petrohrad rok od roku zhoršuje. „Nedávno mi vykradli restauraci, manželovi pořád něco rozbíjí. Myslím si, že by tady mohlo více policistů –⁠ nejenom na botičky, ale i na to, aby ochránili lidi,“ řekla jedna z místních. „Když jsem se přistěhoval, nevydrželo mi kolo na chodbě. Bordel tady je úplně neskutečný,“ dodal další.

Soud poslal útočníka do vazební věznice. Tam si počká na začátek soudního líčení. V případě prokázání viny může skončit až na 10 let za mřížemi.

Tagy:

Hlavní zprávy

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil
Školství

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Dobudeme Francii zpět, hlásá Zemmour. Mítink prezidentského kandidáta provázely násilnosti

Změňme běh dějin a vydejme se znovu dobýt Francii. Tak zní výzva dnes už oficiálního prezidentského kandidáta Érica Zemmoura, kterou vyslal směrem k Francouzům na svém prvním volebním shromáždění. Na pařížském předměstí se v obří výstavní hale sešlo na 15 000 Zemmourových příznivců. Bouřlivý mítink se nakonec neobešel bez výtržností a násilností, když se jeho fanoušci střetli s aktivisty, kteří přišli proti pravicovému politikovi protestovat.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

reklama

Domácí zpravodajství

Volby by vyhrálo ANO před Spolu, PirSTAN ztrácí voliče, ukazuje listopadový průzkum

Sněmovní volby by v listopadu podle volebního modelu agentury Median vyhrálo hnutí ANO se ziskem 29,5 procenta hlasů. Druhá by skončila koalice Spolu tvořená ODS, KDU-ČSL a TOP 09, kterou by volilo 26 procent lidí. Třetí by bylo uskupení Pirátů se Starosty (PirSTAN) s podporou 16,5 procenta a čtvrté hnutí SPD, kterému model přisoudil 8,5 procenta. Žádná další strana by stejně jako při říjnových volbách nepřekročila pětiprocentní hranici nutnou pro zisk poslaneckých mandátů.

reklama