reklama
CNN Prima News lyžařské středisko

lyžařské středisko

Výpis příspěvků ke štítku „lyžařské středisko“

Omezení akcí, kadeřnictví, škol i MHD. Co vše Válkovi dovolí pandemický zákon?

22. prosince 2021 09:17

Nová vláda Petra Fialy (ODS) bude ve středu poprvé projednávat nové kroky v boji s koronavirem. Již předem avizovala, že nouzový stav neprodlouží, ten tak skončí už 25. prosince. Svobody jako před pandemií se ale podle informací CNN Prima NEWS občané nedočkají. Vláda plánuje opatření týkající se především omezení počtu osob na hromadných akcích. Na základě pandemického zákona může zasáhnout do činností služeb nebo soukromých provozoven. Změna pravidel by se měla týkat i lyžařských areálů.

Válek: Díky novým opatřením pojedou na hory i neočkované děti. S PCR testy řešíme problém

19. prosince 2021 12:26

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v Partii Terezie Tománkové znovu zopakoval, že chce do systému vrátit uznávání PCR testů. Poprvé by se tak mohlo stát u dětí v rámci školních lyžařských zájezdů. Podle Válka je také potřeba, aby došlo k zásadnímu navýšení testovací sítě. Chtěl by se dostat k číslu 600 tisíc testů za den. Uznávání protilátek se ale zatím kvůli mutaci omikron odkládá.

PŘEHLED: Kam v Česku na lyže nebo běžky? Víkendové počasí by mohlo přát sportovcům

17. prosince 2021 08:40

V Česku bude teplejší počasí panovat do pátku, kdy by se mělo začít na horách alespoň přechodně ochlazovat. Mrholení či slabý déšť se postupně začne měnit, zejména na severních horách, ve sněhové přeháňky, informuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na svém webu. S nadcházejícím víkendem proto přinášíme také přehled sněhových podmínek v lyžařských střediscích.

Lyžování v Rakousku jen pro očkované. Testy už nebudou platit ani v restauracích a hotelech

5. listopadu 2021 23:59

V Rakousku se od pondělka podstatně zpřísní protipandemická opatření, nové restrikce se dotknou zejména lidí bez očkování proti COVID-19. Vláda v pátek oznámila, že pro vstup do restaurací nebo na kulturní a sportovní akce už nebude stačit negativní test na koronavirus, nově bude potřeba doklad o vakcinaci nebo prodělání nemoci. Stejná pravidla budou platit pro hotely nebo lyžařské vleky.

Skiareály určitě nezavřeme. Vojtěch prozradil, jaká opatření budou pro lyžaře platit

3. listopadu 2021 18:13

Lyžaři a provozovatelé skiareálů doufají, že se nadcházející sezóna nebude podobat té minulé, kdy vleky a lanovky skoro celou dobu stály. Zatím ale nikdo příliš netuší, jaká opatření budou panovat. Alespoň částečně je pro CNN Prima NEWS naznačil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Prodej skipasů se podle něj bude řídit podobnými pravidly, která platí pro návštěvu restaurací.

Skipasy zdraží až o 15 procent. Lyžařské areály ladí s vládou nutná opatření

3. listopadu 2021 13:11

Skipasy v tuzemských horských střediscích podle jejich asociace meziročně mírně zdraží. Areály ale častěji pracují s víceúrovňovými cenami. Rozdílné částky lidé zaplatí, pokud si skipas pořídí předem on-line, přijedou lyžovat v pracovním týdnu, nebo v exponovaném čase. Asociace horských středisek (AHS) zároveň jedná s úřady o nastavení pravidel provozu v zimní sezoně.

Areály v Česku se chystají na spuštění lanovek. Někde je stále po kolena sněhu

7. května 2021 10:14

Po několika měsících nucené odstávky se budou moci v pondělí turisté znovu nechat vyvézt lanovkou z Ramzové na Šerák. Středisko je jedním z prvních v Jeseníkách, které chce hned využít uvolnění protikoronavirových opatření. Příští víkend by se měla spustit také lanovka v Koutech. Například na Kopřivné je místy stále po kolena sněhu. Na spuštění lanovek se chystají také v Krkonoších, první na řadu přijde kabinová dráha na Sněžku z Pece pod Sněžkou.

Vleky a lanovky nakonec nespustíme. Italská vláda hodila na poslední chvíli zpátečku

14. února 2021 20:09
Aktualizováno

Italská vláda v neděli na poslední chvíli zrušila otevření lyžařských středisek naplánované na pondělí a současný zákaz jejich provozu prodloužila do 5. března. Informuje o tom agentura DPA. Ministr zdravotnictví Roberto Speranza rozhodnutí odůvodnil zvýšeným nebezpečím šíření nových variant koronaviru. Provozovatelé skiareálů v prvních reakcích uvedli, že je pro ně letošní sezona ztracená.

reklama