CNN Prima News lyžařské středisko

lyžařské středisko

Výpis příspěvků ke štítku „lyžařské středisko“

Kolik stojí lyžování v Česku a kde jsou nejdelší sjezdovky? Nabízíme velký přehled skiareálů

2. února 2023 21:17

Začátek zimy vlekařům kvůli oblevě nevyšel, teď už je ale vše jinak. Svahy jsou bohatě zasněžené a nachystané na jarní prázdniny. Web CNN Prima NEWS dal dohromady přehled 25 velkých i menších českých a moravských zimních středisek. Zahrnuli jsme do něj ceny skipasů, půjčoven a některé zajímavosti. Dozvíte se, kde je nejdelší a nejprudší sjezdovka u nás nebo který areál je nejvýše a naopak nejníže položený.

Za tragickou smrt šumavské legendy Emila Kintzla padlo obvinění. Muži hrozí tříletý trest

25. července 2022 15:58

Z usmrcení z nedbalosti obvinila policie dvaapadesátiletého lyžaře z Berounska, který se v březnu na sjezdovce v Kašperských Horách na Klatovsku srazil s osmaosmdesátiletým lyžařem a populizátorem Šumavy Emilem Kintzlem. Senior utrpěl zranění, kterým o dva dny později v plzeňské fakultní nemocnici podlehl. Za usmrcení z nedbalosti hrozí muži až tříleté vězení, informovala klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Omezení akcí, kadeřnictví, škol i MHD. Co vše Válkovi dovolí pandemický zákon?

22. prosince 2021 09:17

Nová vláda Petra Fialy (ODS) bude ve středu poprvé projednávat nové kroky v boji s koronavirem. Již předem avizovala, že nouzový stav neprodlouží, ten tak skončí už 25. prosince. Svobody jako před pandemií se ale podle informací CNN Prima NEWS občané nedočkají. Vláda plánuje opatření týkající se především omezení počtu osob na hromadných akcích. Na základě pandemického zákona může zasáhnout do činností služeb nebo soukromých provozoven. Změna pravidel by se měla týkat i lyžařských areálů.

Válek: Díky novým opatřením pojedou na hory i neočkované děti. S PCR testy řešíme problém

19. prosince 2021 12:26

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v Partii Terezie Tománkové znovu zopakoval, že chce do systému vrátit uznávání PCR testů. Poprvé by se tak mohlo stát u dětí v rámci školních lyžařských zájezdů. Podle Válka je také potřeba, aby došlo k zásadnímu navýšení testovací sítě. Chtěl by se dostat k číslu 600 tisíc testů za den. Uznávání protilátek se ale zatím kvůli mutaci omikron odkládá.

PŘEHLED: Kam v Česku na lyže nebo běžky? Víkendové počasí by mohlo přát sportovcům

17. prosince 2021 08:40

V Česku bude teplejší počasí panovat do pátku, kdy by se mělo začít na horách alespoň přechodně ochlazovat. Mrholení či slabý déšť se postupně začne měnit, zejména na severních horách, ve sněhové přeháňky, informuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na svém webu. S nadcházejícím víkendem proto přinášíme také přehled sněhových podmínek v lyžařských střediscích.