reklama
CNN Prima News lyžařské středisko

lyžařské středisko

Výpis příspěvků ke štítku „lyžařské středisko“

Areály v Česku se chystají na spuštění lanovek. Někde je stále po kolena sněhu

Po několika měsících nucené odstávky se budou moci v pondělí turisté znovu nechat vyvézt lanovkou z Ramzové na Šerák. Středisko je jedním z prvních v Jeseníkách, které chce hned využít uvolnění protikoronavirových opatření. Příští víkend by se měla spustit také lanovka v Koutech. Například na Kopřivné je místy stále po kolena sněhu. Na spuštění lanovek se chystají také v Krkonoších, první na řadu přijde kabinová dráha na Sněžku z Pece pod Sněžkou.

Vleky a lanovky nakonec nespustíme. Italská vláda hodila na poslední chvíli zpátečku

Aktualizováno

Italská vláda v neděli na poslední chvíli zrušila otevření lyžařských středisek naplánované na pondělí a současný zákaz jejich provozu prodloužila do 5. března. Informuje o tom agentura DPA. Ministr zdravotnictví Roberto Speranza rozhodnutí odůvodnil zvýšeným nebezpečím šíření nových variant koronaviru. Provozovatelé skiareálů v prvních reakcích uvedli, že je pro ně letošní sezona ztracená.

Otevírání sjezdovek? Ne. Jsou plné nemocnice a za rohem britská mutace, varuje Hamáček

V Česku podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) aktuálně není situace na to, aby se otevřely lyžařské areály. S návrhem na jejich otevření neuspěl v pondělí na jednání vlády místopředseda vlády Karel Havlíček (za ANO), ve středu by však měl kabinetu předložit přísnější verzi plánu. Hamáček na Twitteru argumentuje denními nárůsty potvrzených případů covidu v Česku, ale také zaplněnými nemocnicemi.

Lyžaře tahá nahoru skútrem. Jezdíme, dokud vydrží stroje, popsal majitel skiareálu

Rezervace se rychle plní, lidé chtějí lyžovat, popsal CNN Prima NEWS Vladimír Cháb, spolumajitel lyžařského areálu Čeřínek u Jihlavy. Ten si našel kličku v opatřeních. Když kvůli vládnímu nařízení nemohou spustit vleky, na Čeřínku vozí lyžaře na laně za skútry. Cháb však přiznal, že je to náročnější, než si mysleli. Jeden ze tří skútrů se jim rozbil, je to finančně nákladné, a navíc mu neustále zvoní telefon kvůli dalším rezervacím lyžování.

Vleky byly v sobotu narvané. Lyžaři využili poslední možnost před lockdownem

Poslední možnosti lyžování v letošním roce využilo v sobotu mimořádné množství lidí. Skiareály, které měly otevřeno, zaznamenaly často nadprůměrnou návštěvnost, zjistili reportéři CNN Prima NEWS. Pro lyžaře to byla poslední možnost, střediska musí od neděle znovu zastavit provoz kvůli vládním opatřením proti šíření COVID-19. Otevřena mohla být přitom teprve od pátku 18. prosince.

Lyžování v nedohlednu? Vláda o osudu horských středisek rozhodne v pondělí

Aktualizováno

Jestli si Češi budou moci ještě letos zalyžovat a jestli se mají skiareály vůbec chystat na sezónu, není zatím jasné. Vláda sice původně řekla, že horská střediska by se mohla otevřít 18. prosince. Kvůli zhoršující se situaci kolem pandemie koronaviru ale zatím o konkrétním termínu nerozhodla. Jasněji by mohlo být snad v pondělí. Lyžařská střediska i samotní lyžaři tak zůstávají v nejistotě.

Šéf slovenského Parlamentu otevírá svůj skiareál. Varování odborníků ho nezajímají

Na Slovensku se otevírá lyžařské středisko Park Snow Donovaly, jehož majitelem je předseda Národní rady a šéf hnutí Jsme rodina Boris Kollár. Provoz zahájil i přesto, že slovenští odborníci před podobnými aktivitami, které by přilákaly větší počet lidí na jedno místo, varují. Kollár však říká, že otevřením střediska opatření neporušuje a názor odborníků ho nezajímá.

reklama