reklama

Maláčová nebude kandidovat na šéfku ČSSD. Takovou ambici vůbec nemám, řekla

Jana Maláčová
Foto: ČTK

Současná místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová nebude na lednovém sjezdu kandidovat na šéfku strany. Pro CNN Prima NEWS řekla, že takové ambice rozhodně nemá. Právě její jméno se často objevovalo v souvislosti s novým impulsem pro partaj před sněmovními volbami v roce 2021. Podle dalších místopředsedů bude vše záležet na výsledku krajských voleb, které jsou za měsíc, a pokud dopadnou špatně, skončí všichni.

reklama

„Rozhodně nebudu kandidovat,“ řekla CNN Prima NEWS současná místopředsedkyně strany a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová na otázku, zda bude v lednu na sjezdu usilovat o post šéfky strany.

K tématu

„Vůbec nemám ambici být předsedkyní a nebudu na ni kandidovat,“ odpověděla na doplňující dotaz.

Právě o 39leté Janě Maláčové se dlouhodobě spekuluje jako o nejžhavější kandidátce, která by současného předsedu Jana Hamáčka mohla vystřídat a stranu vytáhla z balancování na hraně zvolitelnosti před volbami do Poslanecké sněmovny v roce 2021.

Jedním z důvodů je i její ostřejší levicové směřování. Podle některých kolegů Maláčové z vedení strany to ale nestačí a Hamáček by na postu lídra měl pokračovat.

Šmarda: Hamáček je zkušenější politik

„Nemyslím si, že bychom to s Janou Maláčovou měli lepší. Určitě je ideově vyhraněnější než Jan Hamáček, na druhou stranu on je mnohem zkušenější politik a lokty, které v politice získal, znamenají hodně. Její zkušenost oproti Janu Hamáčkovi je mnohem menší,“ řekl CNN Prima NEWS místopředseda strany a starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda.

Podle dalších místopředsedů je teď nutné napnout všechny síly ke krajským volbám, které jsou za měsíc a kde ČSSD obhajuje čtyři hejtmanské posty.

„Nemám pocit, že by to bylo téma, které by někoho z nás trápilo. Jan Hamáček ukázal v době krize, že je to člověk na svém místě. ČSSD se teď soustředí na volby a tyto diskuze nevedeme. Musíme hlavně pomoct našim lídrům,“ doplnil další z místopředsedů a zároveň ministr zahraničí Tomáš Petříček.

Veselý: Pokud volby dopadnou špatně, skončíme všichni

Pokud by volby nedopadly podle představ ČSSD, nebude to podle místopředsedy Ondřeje Veselého znamenat konec jen pro Hamáčka, ale pro celé politické grémium.

„Tato otázka padne na úrodnou půdu až po krajských volbách. Až pak se uvidí, jestli toto vedení dává ČSSD správný směr, či nikoliv. Pokud dopadnou krajské volby dobře nebo přiměřeně, tak myslím, že není důvod složení měnit. Pokud volby dopadnou špatně, tak půjdeme od válu všichni,“ doplnil Veselý.

Ve vedení ČSSD jsou kromě Jana Hamáčka právě Jana Maláčová, Michal Šmarda, Tomáš Petříček, Ondřej Veselý a dále Roman Onderka. Z čela strany loni v březnu odešel pardubický hejtman Martin Netolický. Nové vedení si strana zvolí v lednu na 42. sjezdu.

K tématu

Tagy: Jana Maláčová ČSSD Michal Šmarda Roman Onderka Tomáš Petříček Jan Hamáček
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Politika

Vládli by i s Babišem, pustil se Kalousek do STAN. Kopance a lži, reagoval Rakušan

Vládli by i s Babišem, pustil se Kalousek do STAN. Kopance a lži, reagoval Rakušan

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek na svém twitterovém účtu zaútočil na hnutí STAN. Podle Kalouska poslední volební model ukazuje, že by Starostové a nezávislí vytvořili vládu s hnutím ANO. S tím ale nesouhlasí jejich šéf Vít Rakušan, který Kalouskův komentář označil za lež. Hnutí STAN přitom ještě v minulém volebním období působilo v Poslanecké sněmovně ve společném klubu s TOP 09.

Koronavirus

Od středy roušky venku a v autech. Hned ráno bude vláda jednat o dalších opatřeních

Od středy roušky venku a v autech. Hned ráno bude vláda jednat o dalších opatřeních

Ve středu v Česku vstupují v platnost další opatření, která mají zabránit šíření koronaviru. Nově platí povinnost nosit roušky i venku či v autech, byť za určitých podmínek. Podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly však tato opatření nebudou stačit k tomu, aby se zabránilo přesažení kapacit nemocnic, které je podle něj nevyhnutelné. Ve hře tak jsou i další opatření, o kterých bude vláda jednat již ve středu ráno.

reklama
Odsouzený vrah se postavil teroristovi na London Bridge. Za hrdinský čin dostal milost
Za úterý přibylo v Česku do večera 6814 nových případů. V pondělí zemřelo 89 nakažených
Prymula: Opatření nejsou účinná. Vrchol přijde 11. listopadu, musíme přitvrdit
reklama
reklama
Mrazáky na mrtvoly budou. Politici jsou psychopati, za mrtvé může Babiš, tvrdí Flegr

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Plošné školy v přírodě? Líbivá, ale nereálná myšlenka, vzkazuje Plaga Prymulovi
Další články
reklama
reklama