CNN Prima News Jana Maláčová

Jana Maláčová

Výpis příspěvků ke štítku „Jana Maláčová“

OBRAZEM: Sbírání podpisů a nečekaně nízká účast. Jak to vypadalo na Středulově demonstraci

8. října 2022 16:22

Václavské náměstí se v sobotu po poledni stalo znovu dějištěm protestu proti údajně nedostatečnému boji vlády s nastupující ekonomickou krizí. Možná proto, že za demonstrací stály odbory, nesla se v poněkud klidnějším duchu než ty předchozí s podtitulem „Česká republika na prvním místě“. Přesto byla akce znovu platformou pro různé politické agitace.

Odvrácená strana příspěvku na bydlení. Úředníci můžou lidem kontrolovat oblečení i lednice

26. září 2022 06:09

Nestyďte se říct o příspěvek na bydlení jako o účinnou pomoc v boji s drahými energiemi. Takovou větu mohou lidé slyšet od vládních politiků, kteří propagují příspěvek na bydlení dříve určený zejména pro důchodce nebo matky samoživitelky. Žádost o příspěvek má však i odvrácenou stranu, podle zákona totiž hrozí tvrdé kontroly od úředníků přímo v bytech žadatelů.

Hamáček bude lobovat za české zbrojařské firmy. Kam zamířili jeho kolegové z ČSSD?

25. dubna 2022 22:36

Bývalý vicepremiér a šéf ČSSD Jan Hamáček má novou práci. Lobovat bude za české zbrojařské firmy. A na nové zaměstnání si zvykají i další sociální demokraté, kteří kvůli svému neúspěchu odešli z politické scény. Podle politologa Jana Kubáčka si ale svým odchodem mnohdy nejen finančně polepší. O expolitiky je totiž většinou u firem nebývalý zájem.

Když umíral, byl to šok. V divadle jsem se styděla, říká Wolfová o dědečkovi Filipovském

15. dubna 2022 17:00

Novinářka Pavlína Wolfová bude hostem nedělního premiérového dílu pořadu Povídej na CNN Prima NEWS. S moderátorkou Radkou Červinkovou probere svou rodinu a zavzpomíná i na svého dědečka, hereckou legendu Františka Filipovského. „Dědeček se do toho uměl fakt opřít. Ježíš, jak já se za něj vždycky v divadle styděla, když mluvil nahlas. A stejně hlasitý byl poté i v tramvaji anebo metru,“ prozradila Wolfová.

Lidé budou mít existenční problémy. Pak se začnou zase vracet k ČSSD, říká Šmarda

25. prosince 2021 06:39

Čeští občané bohužel začnou mít existenční problémy kvůli růstu inflace či cen energií. V ten okamžik si uvědomí, že nejdůležitější není odpor k Andreji Babišovi, jako tomu bylo v předešlých volbách, ale jestli mají politické strany na zmíněné problémy recept. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl nový předseda ČSSD Michal Šmarda. Mimo jiné promluvil i o možné spolupráci s komunisty či o budoucím vztahu strany k prezidentu Miloši Zemanovi.

Lidé v karanténě dostanou peníze navíc. Vrátí se i krizové ošetřovné, podepsal Zeman

15. prosince 2021 15:50

Prezident Miloš Zeman podepsal obnovení krizového ošetřovného kvůli koronaviru. Bude činit 80 procent redukovaného základu výdělku, vypláceno bude zpětně od listopadu. Zeman podepsal také návrh, aby lidé, kteří se ocitli v karanténě nebo izolaci kvůli koronaviru, dostávali denně příspěvek až 370 korun. A podnikatelé či lidé pracující na dohodu budou moci žádat o kompenzace.

Předsedou ČSSD byl zvolen Šmarda, porazil favoritku Maláčovou i Krejčíka

10. prosince 2021 15:38
Aktualizováno

Předsedou ČSSD se na dnešním mimořádném on-line sjezdu stal starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda. V prvním kole volby získal 130 z 233 hlasů delegátů. Dosluhující ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová dostala 62 hlasů, někdejšího šéfa Vojenského zpravodajství Miroslava Krejčíka podpořilo 41 delegátů. Šmarda je v čele strany nástupcem Jana Hamáčka, který odstoupil po neúspěšných sněmovních volbách.

Nezaměstnanost klesla, nižší byla naposledy minulý březen. Pracovních míst je méně

8. prosince 2021 10:42

Nezaměstnanost v Česku v listopadu klesla z říjnových 3,4 procenta na 3,3 procenta. Nižší byla naposledy loni v březnu. Uchazečů o práci úřady evidovaly 245 549, zhruba o 6 100 méně než v předchozím měsíci a o téměř 29 tisíc méně než před rokem, kdy nezaměstnanost činila 3,8 procenta. Nabídka pracovních míst se proti předchozímu měsíci sice snížila, nicméně stále jich bylo více než uchazečů. Zaměstnavatelé jich nabízeli téměř 345 tisíc. Na volné místo tak připadá v průměru 0,7 uchazeče, informoval dnes Úřad práce ČR. Analytici pokles nezaměstnanosti předpokládali.