CNN Prima News Jana Maláčová

Jana Maláčová

Výpis příspěvků ke štítku „Jana Maláčová“

Juchelka: Tisíce rodin byly kvůli vám v problémech. Dědil jsem po Babišovi, zuřil Jurečka

26. března 2023 11:52

Fungování úřadů práce rozhádalo politiky v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) si postěžoval, že za současný neutěšený stav může bývalá vláda Andreje Babiše (ANO). Předsedovi lidovců oponoval stínový ministr práce Aleš Juchelka (ANO), podle kterého naložili vládní politici na úřady práce velké množství odpovědnosti, a proto se potýkají s personální a finanční krizí.

Paroubek: Z dezinformátora Vrabela udělali bubáka. Do eurovoleb chci Maláčovou a Haška

28. února 2023 13:14

Sjednotit levici, vyrukovat se staronovými jmény a urvat si několik mandátů v příštích eurovolbách. Takové plány má bývalý premiér za sociální demokraty Jiří Paroubek se svým spolkem Nespokojení, z něhož má na podzim vzejít politické hnutí. V úterý odpoledne plánuje shromáždění svých podporovatelů na Malostranském náměstí, zatímco nedaleko budou poslanci projednávat snížení valorizace důchodů. Paroubek na dotaz redakce CNN Prima NEWS odmítl, že by ho jeho dřívější účast na dvou protivládních protestech – kde se objevili i zástupci dezinformační scény – mohla nějak uškodit. „Já mluvím jenom pravdu. Nemyslím, že to, co jsem slyšel na demonstracích, byly dezinformace,“ uvedl.

KOMENTÁŘ: Stát nemá peníze. Berme to jako fakt, přestaňme fňukat a zatněme na čas zuby

20. února 2023 06:44

Kabinet Petra Fialy si vytyčil nesmírně obtížný úkol. Konsolidovat veřejné finance, které stojí na pokraji rozvratu. Jenže ať z vládních kruhů vzejde byť jen náznak nějakého opatření na osekání výdajů, posílení příjmů či udržitelnosti důchodového systému, reakcí je hlasitý odpor té či oné skupiny obyvatel, na něž má konsolidační úsilí dopadnout.

Nerudová: Babiš si bere rukojmí kvůli úvěrům pro Agrofert. Podnikání nerozumíte, odbyl ji

12. ledna 2023 22:53

Expremiér Andrej Babiš (ANO) kandidující na prezidenta chce získat levné úvěry pro Agrofert a další své firmy, přičemž si běžné občany bere jako rukojmí. S takovým osočením přišla v debatě v televizi Nova jeho soupeřka ve volebním klání, ekonomka Danuše Nerudová. Babiš reagoval kritikou, že bývalá rektorka Mendelovy univerzity v Brně je pouze „teoretička“ a podnikání nerozumí. Třetí z favoritů prezidentské volby, Petr Pavel, se v této části diskuze přiklonil na stranu Nerudové.

Nerudová nevylučovala zásah do bezplatného zdravotnictví a školství. Nyní svá slova mírní

23. prosince 2022 11:40

Pokud by se neprovedly potřebné důchodové a daňové reformy, tak by se peníze na důchody musely brát z bezplatného školství nebo zdravotnictví. V minulém roce to prohlásila kandidátka na prezidenta Danuše Nerudová. Politolog Jan Kubáček pro CNN Prima NEWS řekl, že se jedná o silné prohlášení. Přesto se hlavní pozornost upíná ke kauze „rychlotitulů“ z doby, kdy byla Nerudová rektorkou na Mendelově univerzitě v Brně.

OBRAZEM: Sbírání podpisů a nečekaně nízká účast. Jak to vypadalo na Středulově demonstraci

8. října 2022 16:22

Václavské náměstí se v sobotu po poledni stalo znovu dějištěm protestu proti údajně nedostatečnému boji vlády s nastupující ekonomickou krizí. Možná proto, že za demonstrací stály odbory, nesla se v poněkud klidnějším duchu než ty předchozí s podtitulem „Česká republika na prvním místě“. Přesto byla akce znovu platformou pro různé politické agitace.

Odvrácená strana příspěvku na bydlení. Úředníci můžou lidem kontrolovat oblečení i lednice

26. září 2022 06:09

Nestyďte se říct o příspěvek na bydlení jako o účinnou pomoc v boji s drahými energiemi. Takovou větu mohou lidé slyšet od vládních politiků, kteří propagují příspěvek na bydlení dříve určený zejména pro důchodce nebo matky samoživitelky. Žádost o příspěvek má však i odvrácenou stranu, podle zákona totiž hrozí tvrdé kontroly od úředníků přímo v bytech žadatelů.

Hamáček bude lobovat za české zbrojařské firmy. Kam zamířili jeho kolegové z ČSSD?

25. dubna 2022 22:36

Bývalý vicepremiér a šéf ČSSD Jan Hamáček má novou práci. Lobovat bude za české zbrojařské firmy. A na nové zaměstnání si zvykají i další sociální demokraté, kteří kvůli svému neúspěchu odešli z politické scény. Podle politologa Jana Kubáčka si ale svým odchodem mnohdy nejen finančně polepší. O expolitiky je totiž většinou u firem nebývalý zájem.

Když umíral, byl to šok. V divadle jsem se styděla, říká Wolfová o dědečkovi Filipovském

15. dubna 2022 17:00

Novinářka Pavlína Wolfová bude hostem nedělního premiérového dílu pořadu Povídej na CNN Prima NEWS. S moderátorkou Radkou Červinkovou probere svou rodinu a zavzpomíná i na svého dědečka, hereckou legendu Františka Filipovského. „Dědeček se do toho uměl fakt opřít. Ježíš, jak já se za něj vždycky v divadle styděla, když mluvil nahlas. A stejně hlasitý byl poté i v tramvaji anebo metru,“ prozradila Wolfová.