CNN Prima News Malešice

Malešice

Výpis příspěvků ke štítku „Malešice“

V Praze vznikne další stanové městečko pro uprchlíky. Tentokrát v Malešicích

V pražských Malešicích vznikne od 31. května další stanové městečko pro uprchlíky z Ukrajiny. Shodli se na tom ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) s pražským primátorem Zdeňkem Hřib (Piráti). Informaci České televize (ČT) potvrdil mluvčí ministerstva vnitra Jakub Veinlich. Městečko v Malešicích by mělo mít kapacitu 150 lidí. Praha se potýká s velkým náporem uprchlíků a nedostatkem míst.

Bachaři byli hodní. Slíbili, že se budu mít jako v peřince, říká Balage o pobytu ve vazbě

Hudebník Ota Balage dostal do vínku ohromné věno, talent k muzice totiž zdědil po otcově linii. „Praděda, děda i táta byli hudebníci. Studovat muziku jsem musel,“ uvedl v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS. Na státní konzervatoř ho však nepřijali, a tak zamířil na hudební vojenskou konzervatoř. Jelikož nechtěl být vojákem z povolání, nechal se účelově zavřít.

Pražská spalovna bude po požáru týden mimo provoz. Podívejte se, jak zasahovali hasiči

Spalovna v pražských Malešicích, kde ve středu hořela jedna z budov, bude mimo provoz několik dní až týden. Odpad se mezitím bude vozit na skládky okolo Prahy. V řádu dní by pak měly začít fungovat dvě ze čtyř linek spalovny, které běžný provoz zvládnou. Požár podle odhadu způsobil škodu v řádech nižších stovek milionů korun, příčina se zatím podle mluvčího Pražských služeb Radima Many vyšetřuje.

Masivní požár v Praze: Kouř byl vidět na kilometry. Škody půjdou do stovek milionů

Aktualizováno

V pražských Malešicích hořela ve středu odpoledne spalovna, ta bude minimálně ve čtvrtek mimo provoz. Na místo dorazil i primátor města Zdeněk Hřib (Piráti). Do ulice Průmyslová vyjelo velké množství jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Kouř bylo vidět z mnoha částí hlavního města. Odhad škod se pohybuje v řádech stovek milionů korun.

Potkáte-li na ulici v mrazu člověka bez domova, volejte 156, prosí pražská charita

„Potkáte-li v mrazu na ulici nebo v parku někoho, kdo nemá kam jít, volejte linku 156 městské policie. Strážníci v Praze jsou zapojeni do zimních opatření, přijedou a ve spolupráci se sociálními pracovníky nasměrují člověka na místo, kde mohou strávit nocleh v teple,“ uvádí Jarmila Lomozová za Arcidiecézní charitu Praha. Organizace zároveň rozšiřuje pomoc lidem bez domova o krizovou noclehárnu v pražských Malešicích.