CNN Prima News Malešice

Malešice

Výpis příspěvků ke štítku „Malešice“

V Praze vznikne další stanové městečko pro uprchlíky. Tentokrát v Malešicích

24. května 2022 14:14

V pražských Malešicích vznikne od 31. května další stanové městečko pro uprchlíky z Ukrajiny. Shodli se na tom ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) s pražským primátorem Zdeňkem Hřib (Piráti). Informaci České televize (ČT) potvrdil mluvčí ministerstva vnitra Jakub Veinlich. Městečko v Malešicích by mělo mít kapacitu 150 lidí. Praha se potýká s velkým náporem uprchlíků a nedostatkem míst.

Bachaři byli hodní. Slíbili, že se budu mít jako v peřince, říká Balage o pobytu ve vazbě

27. října 2021 20:12

Hudebník Ota Balage dostal do vínku ohromné věno, talent k muzice totiž zdědil po otcově linii. „Praděda, děda i táta byli hudebníci. Studovat muziku jsem musel,“ uvedl v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS. Na státní konzervatoř ho však nepřijali, a tak zamířil na hudební vojenskou konzervatoř. Jelikož nechtěl být vojákem z povolání, nechal se účelově zavřít.

Pražská spalovna bude po požáru týden mimo provoz. Podívejte se, jak zasahovali hasiči

21. října 2021 12:12

Spalovna v pražských Malešicích, kde ve středu hořela jedna z budov, bude mimo provoz několik dní až týden. Odpad se mezitím bude vozit na skládky okolo Prahy. V řádu dní by pak měly začít fungovat dvě ze čtyř linek spalovny, které běžný provoz zvládnou. Požár podle odhadu způsobil škodu v řádech nižších stovek milionů korun, příčina se zatím podle mluvčího Pražských služeb Radima Many vyšetřuje.

Masivní požár v Praze: Kouř byl vidět na kilometry. Škody půjdou do stovek milionů

20. října 2021 15:40
Aktualizováno

V pražských Malešicích hořela ve středu odpoledne spalovna, ta bude minimálně ve čtvrtek mimo provoz. Na místo dorazil i primátor města Zdeněk Hřib (Piráti). Do ulice Průmyslová vyjelo velké množství jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Kouř bylo vidět z mnoha částí hlavního města. Odhad škod se pohybuje v řádech stovek milionů korun.

Změny venčení psů v Praze. Volně pobíhat budou moci zvířata jen na označených místech

4. září 2021 07:39

Pražský magistrát bude muset změnit pravidla pro venčení psů. Vyhláška už sice upravuje, kde se mohou psi volně pohybovat bez vodítka, ministerstvo vnitra teď ale po magistrátu chce, aby místa ve vyhlášce konkrétně vyjmenoval a označil je. Pejskaři si v hlavním městě už teď stěžují na to, že míst pro volné venčení zvířat je příliš málo.

Potkáte-li na ulici v mrazu člověka bez domova, volejte 156, prosí pražská charita

4. prosince 2020 18:37

„Potkáte-li v mrazu na ulici nebo v parku někoho, kdo nemá kam jít, volejte linku 156 městské policie. Strážníci v Praze jsou zapojeni do zimních opatření, přijedou a ve spolupráci se sociálními pracovníky nasměrují člověka na místo, kde mohou strávit nocleh v teple,“ uvádí Jarmila Lomozová za Arcidiecézní charitu Praha. Organizace zároveň rozšiřuje pomoc lidem bez domova o krizovou noclehárnu v pražských Malešicích.

V Praze hoří hala s odpadem. Na místě zasahují desítky hasičů, požár je pod kontrolou

25. července 2020 12:56
Aktualizováno

V ulici U Technoplynu na rozhraní pražských Kyjí a Malešic hoří hala s odpadem. Kvůli vysokému počtu zasahujících hasičů byl na místě vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Kouř z požáru je viditelný z mnoha míst v hlavním městě. V hale nebyl žádný člověk. Po čtyřech a půl hodinách hasiči lokalizovali požár, plameny už se dále nešíří, pokračuje ale dohašování ohnisek.