Mám strach z lidí, přiznal herec Sokol. Promluvil o svatbě s o 20 let mladší partnerkou

Ondřej Sokol bojuje s jistou formou sociální fobie

Ondřej Sokol je úspěšný moderátor, režisér i herec. Málokdo ovšem ví, že v soukromí musí bojovat s jistou formou sociální fobie. S tím mu nyní pomáhá jeho přítelkyně Nikola Šantavá, o které se pro Showtime nezvykle otevřeně rozpovídal.

Ondřej Sokol si užil letní dovolenou v Řecku a teď už se naplno vrací do práce. Objeví se ve dvou filmech a jako režisérovi mu začíná nová sezona v Činoherním klubu. „Během covidu jsem trávil čas na chalupě v Jeseníkách a byl jsem moc šťastný, ale když jsem se vrátil, pochopil jsem, že mi divadlo přeci jen chybělo,“ uvedl Sokol.

Teď zkouší divadelní hru Tracyho Lettse Linda Vista. „Letts je úžasný americký herec a autor. Hra se jmenuje Linda Vista, nadějné vyhlídky, a je o tom, jak pořád hledáme nové začátky, analyzujeme, co jsme v životě pokazili, a snažíme se navést život správným směrem, ale pořád se nám to nedaří,“ popsal režisér.

Ondřej už prý správný směr našel. Někdy to pro něj ovšem bývá těžké, protože údajně trpí aspergerovým syndromem, který je formou autismu. „Mívám blbé období, kdy se mi nechce ven a mám strach z lidí. V tu chvíli je pro mě těžké chodit ven a zvlášť u této profese musím přiznat, že to není vůbec příjemné,“ vysvětlil Sokol. „Nebývalo to jednoduché a občas se mi stávalo, že jsem na zkoušku nedorazil, protože to nešlo. Ale naštěstí s věkem, který už není malý, jsem se s tím naučil pracovat,“ doplnil herec.

Snili o svatbě ve Vegas

Devětačtyřicetiletý Sokol se teď nachází ve šťastném vztahu s osmadvacetiletou přítelkyní Nikolou Šantavou, a dokonce ji více než před rokem požádal o ruku. Společně snili o svatbě v Las Vegas, avšak kvůli pandemii covidu se nejspíš jejich plán neuskuteční. „My jsme se bohužel upnuli na to, že se chceme vzít ve Vegas v takzvaném svatebním okénku Drive-Up. Ale do Vegas se teď bohužel nedostaneme. Dobrá zpráva je, že nám to vydrželo a teď se máme ještě líp, než jsme se měli doposud, takže zatím to vypadá, že svatba klapne,“ popsal Sokol.

„Umíme se krásně poštěkat, ale tak intenzivně, že je za dvě minuty po hádce a je všechno v pořádku. Naopak jsem zjistil, že dřív jsem ty věci tajil, a tak se to ve mně skládalo – a teď máme čas od času italskou domácnost. Ale je skvělé, že máme stejné zájmy. Ona se se mnou dokonce dívá na sport,“ popsal šťastné chvíle se svou snoubenkou Sokol.

I přesto, že jsou ve šťastném vztahu, nový přírůstek do rodiny zatím neplánují. „My máme totiž tři děti. Niky má ještě svoje dítě a myslím, že jste první, komu jsme to prozradili. A jelikož nejmladší je prvňáček, máme dost i těch dětských starostí. Což nezamezuje tomu, že nepřemýšlíme, jestli budeme mít ještě čtvrté dítě, což už je ale poměrně velké číslo,“ zamyslel se Sokol. Z předešlého vztahu s herečkou a dabérkou Kateřinou Lojdovou má Ondřej dvě děti, dceru Ester a syna Adama.

Tagy: