fobie

Výpis příspěvků ke štítku „fobie“

Češi mají z Romů fóbii. S uprchlíky by měli pracovat romští dobrovolníci, tvrdí Cavali

S romskými uprchlíky z Ukrajiny by měli primárně pracovat sami romští koordinátoři a dobrovolníci. To se však neděje. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl předseda strany Roma Luma Marco Cavali. Podle něj mají Češi z romské populace fóbii a bojí se s ní pracovat. Oproti tomu starosta Vyškova Karel Jurka (ODS) říká, že romští uprchlíci se chovají mimořádně špatně a nevhodně.

Máte strach z pavouků? Nebojte se, s největší pravděpodobností arachnofobií netrpíte!

Většina veřejnosti si myslí, že má fobii z pavouků či hadů. Ale ve skutečnosti se o fobii nejedná. Ta je provázena intenzivní nepřiměřenou reakcí, která trvá dlouho. Dost z nás ale trpí klasickým strachem, který je naprosto běžný a hlavně se s ním tak trochu rodíme. Nejspíše za to může evoluce a předpřipravenost, kdy bylo pro přežití výhodné se jedovatých hadů a pavouků bát – vyhýbat se jim. Klasická fobie ale může vzniknout. Ať už nepříjemným zážitkem, nebo pozorováním. Zoo fobiemi trpí asi 6 % obyvatel a často se s nimi ani neléčí, protože je to v běžném životě nelimituje tolik, jako třeba sociální fobie. Na druhou stranu je určitě přínosné svůj odpor a strach z různých živočichů zmírnit.

Hypnóza pomáhá léčit deprese, fobie i závislosti. Údajně bez vedlejších účinků

Hypnóza pomáhá léčit veškeré psychosomatické problémy, jako je stres, deprese, fobie, dokonce i závislost na kouření nebo alkoholismus. Prvním krokem však podle hypnoterapeuta musí být rozhodnutí člověka, jehož vůli může hypnóza posílit. Za celou historii, kdy se hypnóza používá, prý není doložena jediná kontraindikace, nic špatného, co by se mohlo stát.