CNN Prima News Marek Krajčí

Marek Krajčí

Výpis příspěvků ke štítku „Marek Krajčí“

Slováci ruší očkování Sputnikem. Není o něj zájem. Co bude s vakcínami?

21. června 2021 10:18

Slováci končí očkování proti koronaviru Sputnikem. Důvod je prozaický – o ruskou vakcínu není zájem. Zbývající zájemci o očkování touto vakcínou se mohou hlásit maximálně do konce června. Slovenská vláda kvůli Sputniku zažila koaliční krizi, která vyvrcholila demisí premiéra Igora Matoviče. Nyní kabinet řeší, co se zbývajícími dávkami vakcíny.

Zpěvák Habera poslal politikům tvrdý vzkaz: Nechci, abyste někdy navštívili můj koncert

25. května 2021 20:27

Zpěvák Pavol Habera si nepřeje, aby někteří slovenští politici někdy v budoucnu navštívili jeho koncert. Na svém Instagramu se totiž přidal k iniciativě restaurace Dunajský pivovar, která zveřejnila „blacklist“ osob, jež označila za nežádoucí a v případě návštěvy jejich restaurace by je nikdo neobsloužil. Na černé listině se nachází 45 osob. Jde o členy vlády, státní tajemníky a bývalého ministra zdravotnictví Marka Krajčího.

Slovensko začne brzy očkovat Sputnikem, říká Matovič. Ministr zdravotnictví o tom neví

11. května 2021 18:28

Bývalý slovenský premiér a nynější ministr financí Igor Matovič tvrdí, že u našich východních sousedů by se velmi brzy mohlo začít očkovat ruskou vakcínou Sputnik V. Oznámil to na sociálních sítích. Sputnik V přitom stále nemá povolení k užití v zemích Evropské unie, výhrady k němu mají i slovenští lékaři, politici či tamní státní lékový ústav.

Matovič se zastal Ruska: Sputnik pro Slovensko není ztracený, pomoci může Maďarsko

9. dubna 2021 17:04

Slovenský ministr financí a expremiér Igor Matovič se postavil na stranu Ruska, které tvrdí, že Slovensko porušilo kontrakt na dodávku vakcíny Sputnik V. Rusové sice vybídli Slováky, aby vakcíny vrátili, ale podle Matoviče ještě nejsou ztracené. Slovensko si nyní vyjednalo dohodu s Maďarskem, které by se mělo postarat o posouzení Sputniku pro své sousedy.

Rusko chce, aby Slováci vrátili vakcíny Sputnik V. Podle Kremlu porušili kontrakt

8. dubna 2021 16:32

Slovensko podle státního Ruského fondu přímých investic (RDIF), který zodpovídá za marketing vakcíny Sputnik V v zahraničí, porušilo kontrakt na dodávku vakcín. Požádal proto slovenskou vládu, aby zásilku vakcín Sputnik V vrátila, informuje agentura Reuters. Do Ruska přitom právě zavítal expremiér a současný ministr finanční Igor Matovič, který původně za akvizicí vakcíny pro Slovensko stál.

Vakcína, která rozvrátila zemi. Jak Sputnik V odšpuntoval vládní krizi na Slovensku?

17. března 2021 14:56

Slovensko aktuálně prožívá kromě pandemie koronaviru ještě jednu krizi – tu na vládní úrovni. V koalici premiéra Igora Matoviče se spory vyostřily do takové míry, že hrozí její rozpad. Sám předseda vlády je pod tlakem kvůli výzvám k rezignaci. Problémy mezi stranami byly sice dlouhodobé, okamžikem, který krizi odstartoval, byl ale Matovičův nákup ruské očkovací látky Sputnik V. Kvůli neschválené vakcíně totiž neváhal obejít právě své koaliční partnery.

Další demise na Slovensku: Odchází ministr práce Krajniak

15. března 2021 18:21

Slovenský ministr práce, sociálních věcí a rodiny Milan Krajniak z hnutí Jsme rodina v pondělí nečekaně ohlásil demisi. Své rozhodnutí vysvětluje snahou o ukončení koaliční krize, kterou vyvolal tlak na odstoupení premiéra Igora Matoviče. Vládní krize na Slovensku se prohlubuje. Dvě nejmenší strany čtyřčlenné koalice, a to Svoboda a solidarita (SaS) a Za lidi, vybídly premiéra Igora Matoviče k odchodu z čela kabinetu. Zdůvodnily to i konflikty uvnitř koalice a naznačily, že v případě jeho setrvání ve funkci z koalice odejdou.

Na Slovensku hrozí rozpad vlády. Matovič musí rezignovat, požadují koaliční strany

15. března 2021 11:53

Koaliční krize na Slovensku se prohlubuje, vládě Igora Matoviče reálně hrozí rozpad. O jejím opuštění hovoří koaliční strany Svoboda a Solidarita (SaS) a Za lidi. Šéf SaS Richard Sulík dokonce prohlásil, že pokud Matovič na post premiéra nerezignuje, může SaS z koalice odejít. Obětí krize se přitom už v minulém týdnu stal ministr zdravotnictví Marek Krajčí. Rezignoval poté, co jeho hlavu žádaly zmiňované koaliční strany.

Koaliční krize na Slovensku je u konce. Matovič se dohodl na pokračování své vlády

11. března 2021 16:35

Koaliční krize na Slovensku končí. V tamním Rádiu Expres to řekl předseda slovenského parlamentu a šéf koaliční strany Jsme rodina Boris Kollár. Premiér Igor Matovič, který krizi způsobil zakoupením ruské vakcíny Sputnik V, se s dalšími koaličními partnery dohodl na pokračování své vlády. Musel však učinit několik ústupků. Jedním z nich je rezignace ministra zdravotnictví Marka Krajčího.

Slovenský ministr zdravotnictví rezignuje. Čelil kritice za nákup Sputniku V

11. března 2021 15:37
Aktualizováno

Slovenský ministr zdravotnictví Marek Krajčí zhruba rok od nástupu nynější vlády premiéra Igora Matoviče skončí ve funkci, dnes před novináři ohlásil demisi. Rezignace Krajčího, kterou v souvislosti s nepříznivou epidemickou situací požadovaly dvě nejmenší vládní strany, je součástí dohody o urovnání krize uvnitř čtyřčlenné koalice. Vyvolaly ji návrhy na rekonstrukci vlády a kritika způsobu, jakým Matovič řídí kabinet a vládne zemi.