CNN Prima News Martin Červíček

Martin Červíček

Výpis příspěvků ke štítku „Martin Červíček“

Schůzka s ANO? Žádná zrada, ale slušnost. Zkuste to taky, odmítl kritiku Červíček z ODS

Nic jsem neorganizoval a celostátní politiku jsme neřešili. Netřeba v tom hledat zradu a spiknutí. Ve svém vyjádření to uvedl hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček (ODS). Toho někteří členové pětikoalice kritizují za to, že se setkal se členy stínové vlády hnutí ANO. „Je to trapné, ale navíc i velmi obtížně pochopitelné,“ prohlásil například ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN).

Živé vysílání: Kdo se stane Andělem mezi zdravotníky?

Lékařům, pečovatelům, zdravotním sestrám, záchranářům a farmaceutům chce za jejich náročnou a obětavou práci letos už počtvrté poděkovat soutěž Anděl mezi zdravotníky. Koho porota zvolila jako nejsympatičtějšího Anděla? Sledujte vysílání 4. ročníku soutěže z Městského divadla Dr. J. Čížka v Náchodě 26. srpna od 20:00.

Půta: Uprchlíci skončili na Hlavním nádraží většinou proto, že odmítli ubytování

Řada uprchlíků z pražského Hlavní nádraží zde skončila kvůli tomu, že odmítla ubytování jinde. V pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS to řekl hejtman Libereckého kraje Martin Půta (STAN). Podle něj je navíc možné, že někteří romští uprchlíci, kteří do Česka míří z Ukrajiny, jezdí organizovaně kvůli humanitárním dávkám. Problémy s takovými uprchlíky zmínil i zlínský hejtman Radim Holiš (ANO). Lepší zkušenost máme na Královéhradecku, řekl tamní hejtman Martin Červíček (ODS).

Rodí se plán na ubytování Ukrajinců: Uprchlické vesničky, kontejnery i nové byty

Statisíce uprchlíků z Ukrajiny v Česku vytvářejí velký tlak na bydlení. S jeho nedostupností se Češi potýkají už řadu let a uprchlíci situaci jen zhorší. Obce a kraje proto po státu žádají peníze jak na stavbu kontejnerového ubytování a nových bytů, tak na opravy či rekonstrukce starých a rozpadlých objektů, ale především požadují změnu zákonů, aby se vůbec mohlo začít stavět. Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) nyní vytváří plán, v němž počítá se zhruba 100 tisíci korunami na vytvoření jednoho nového lůžka.

Právo bránit sebe i jiné se zbraní bude ústavně zakotveno. Změnu schválil Senát

Právo bránit sebe i jiné se zbraní za zákonných podmínek bude v Česku ústavně zakotveno. Stane se součástí Listiny základních práv a svobod. Úprava je reakcí na odzbrojovací tendence v rámci EU. Senát dnes podle očekávání potvrdil souhlas s tím doplněním listiny, které sám navrhl. Změnu nyní dostane k podpisu prezident, který na rozdíl od běžných zákonů ústavní zákon vetovat nemůže.

Vyhlásíme stav nebezpečí, pokud nebude prodloužen nouzový stav, zdůrazňují hejtmani

Vyhlásit stav nebezpečí na svém území při neprodloužení nouzového stavu po 14. únoru jsou připraveni hejtmani Karlovarského, Pardubického, Libereckého, Středočeského a Olomouckého kraje i primátor Prahy. Stejný postup chtějí navrhnout i ostatním krajům na čtvrtečním on-line mimořádném jednání v rámci Asociace krajů České republiky. Hejtmani za ODS zase prosí vládu a opozici, aby našly řešení.