reklama
CNN Prima News Martin Červíček

Martin Červíček

Výpis příspěvků ke štítku „Martin Červíček“

Sledujte ZÁZNAM nedělní Partie: Hejtmani nejzasaženějších krajů zhodnotí situaci nejen v nemocnicích

7. března 2021 11:45

Budou stačit dosavadní – už tak dost tvrdá – opatření v boji proti koronaviru? A unese to česká ekonomika? Nejen o těchto tématech hovořila v nedělní Partii na CNN Prima NEWS ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. V další části pořadu debatovali hejtmani mimo jiné o českém zdravotnictví.

Hejtmani jsou pro nouzový stav, ale jen na 14 dní. Požadují úpravy opatření

14. února 2021 11:10

Část hejtmanů připouští, že by mohli vládě odsouhlasit požadavek na prodloužení nouzového stavu. Šlo by však pouze o 14 dní a ještě za podmínky revize některých opatření. K této variantě se nyní kloní hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček a chce s ním vyrukovat i předseda Asociace krajů ČR a hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba (oba ODS).

Vyhlásíme stav nebezpečí, pokud nebude prodloužen nouzový stav, zdůrazňují hejtmani

11. února 2021 18:09

Vyhlásit stav nebezpečí na svém území při neprodloužení nouzového stavu po 14. únoru jsou připraveni hejtmani Karlovarského, Pardubického, Libereckého, Středočeského a Olomouckého kraje i primátor Prahy. Stejný postup chtějí navrhnout i ostatním krajům na čtvrtečním on-line mimořádném jednání v rámci Asociace krajů České republiky. Hejtmani za ODS zase prosí vládu a opozici, aby našly řešení.

Bývalý policejní ředitel Červíček je nově hejtmanem Královéhradeckého kraje

2. listopadu 2020 13:22

Martin Červíček (ODS) se stal novým hejtmanem Královéhradeckého kraje. Na ustavujícím zasedání ho jako lídra koalice ODS, STAN a hnutí Východočeši zvolili zastupitelé. Senátor, bývalý policejní ředitel a dosavadní první náměstek hejtmana pro dopravu a silniční hospodářství v čele hejtmanství nahradil Jiřího Štěpána z ČSSD, která po říjnových volbách skončila v opozici.

PŘEHLEDNĚ: Kdo bude vládnout v krajích? O hejtmanech nemají jasno už jen dva regiony

3. října 2020 22:57
Aktualizováno

Vyjednávání o nových regionálních koalicích se pomalu blíží ke konci. Znovu se potvrdilo, že vítězství ve volbách pro danou stranu automaticky neznamená post hejtmana. Kdo se ujme této funkce v příštích čtyřech letech, není jasné už jen ve dvou krajích, a to v Karlovarském a Plzeňském. Všechny ostatní regiony už mají rozhodnuto.

Kaucký, nebo Prokeš. Kdo ovládne úřad, který nás má chránit před Velkým bratrem?

11. srpna 2020 07:15

Už ve středu budou senátoři vybírat nového předsedu Úřadu pro ochranu osobních údajů. O funkci se uchází dva kandidáti. Dosavadní místopředseda ÚOOÚ Josef Prokeš a bývalý státní tajemník ministerstva vnitra Jiří Kaucký. Volba a to, co jí předcházelo, je určitým testem možné protibabišovské spolupráce. Prokeše totiž do čela úřadu navrhl senátor za hnutí STAN, Kauckého chtějí prosadit občanští demokraté.

reklama