CNN Prima News Martin Hašek

Martin Hašek

Výpis příspěvků ke štítku „Martin Hašek“

Od smrti autora Švejka uplynulo 100 let. Pravnuk Martin mu na hrob nosí pivo místo květin

3. ledna 2023 16:44

Spisovatel Jaroslav Hašek zemřel 3. ledna 1923 v Lipnici nad Sázavou. Sto let poté v místním hostinci U České koruny čepuje pivo Haškův 44letý pravnuk Martin. „Tuhle jsem vařil třicet karlovarských knedlíků, ale až nad šiškami jsem si všiml, že mi do těsta spadl prsten. Musel jsem si půjčit detektor kovů,“ chrlí spisovatelův pravnuk jednu historku za druhou. A všechny by obstály ve Švejkovi. Martin Hašek pradědův román miluje.

Pokračování ságy Haška nepotěšilo, prohrál i u CAS. Sparta ale dostane jen dva miliony

28. listopadu 2022 21:13

Mezinárodní arbitráž CAS rozhodla ve sporu mezi pražskou Spartou a jejím bývalým fotbalistou Martinem Haškem, že hráč předloni vypověděl smlouvu neoprávněně. Sportovní soud tím potvrdil rozhodnutí sboru rozhodců Fotbalové asociace ČR z loňského dubna. V druhoinstančním řízení tehdy dostal Hašek nařízeno zaplatit letenskému klubu kompenzaci ve výši 800 tisíc eur (téměř 20 milionů korun), CAS nyní stanovil výši částky na 94 702 eur (2,3 milionu korun). Sparta o verdiktu CAS, který obdržela v pondělí, informovala na svém webu.

Žádný návrat do Česka. Sparťanský uprchlík Hašek podepsal v druholigovém tureckém klubu

3. září 2021 16:12

Vypadalo to, že Martin Hašek mladší má po dvou letech namířeno zpět do Česka, jeho jméno bylo spojováno se Slovanem Liberec. Fotbalista, který je stále v soudní bitvě se Spartou Praha, ale nakonec podepsal daleko od domova. Nově bude hrát za druholigový turecký tým Erzurumspor. Jde o druhé zahraniční angažmá po úprku z Letné. Na jaře dostal šanci v německém Würzburgu, který po sezoně spadl do třetí ligy.

Opět má pravdu Sparta. Fotbalista Hašek musí klubu zaplatit 20 milionů korun

14. dubna 2021 14:30

Na základě verdiktu sboru rozhodců Fotbalové asociace České republiky musí Martin Hašek zaplatit Spartě Praha 800 tisíc eur, tedy zhruba 20 milionů korun. V druhoinstančním řízení tak padlo stejné rozhodnutí jako v prvním případě. Sparťané o tom informovali na klubovém webu. Vysokou částku dluží Hašek kvůli tomu, že na začátku loňského roku vypověděl jednostranně smlouvu.

Pravnuk Jaroslava Haška: Na pivo přijďte jako Švejk, v šest večer po pandemii

8. března 2021 05:54

Nejpřekládanější český román Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války spisovatele Jaroslava Haška poprvé vyšel právě před 100 lety. „Máme pandemii, žádné oslavy se nekonají. Řeknu to slovy Švejka: Přijďte ke mně na pivo v šest večer po pandemii,“ parafrázuje pravnuk spisovatele Martin Hašek známý výrok ze Švejka, jenž byl vyřčen na bojišti prvé světové války: „Po válce v šest hodin večer u Kalicha.“

Jak se daří sparťanskému zběhovi Haškovi? Má minimální minutáž, jeho tým je na dně

25. ledna 2021 15:03

Na začátku ledna se dočkal vysvobození. Téměř rok byl Martin Hašek vedený coby volný hráč. Při sporech s pražskou Spartou by na případného zájemce o fotbalistu připadlo finanční břemeno. Odvážlivcem a zachráncem Haškovy kariéry se stal německý klub Würzburger Kickers. Ale v novém působišti to zatím není žádná veselohra. Tým hraje druhou bundesligu a i tu se v tuto chvíli snaží marně zachránit. Navíc český záložník v trápící se organizaci sbírá jen skromné porce minut.

Arsenal se konečně zbaví nehrajícího rentiéra. Odstavený Özil bere týdně 10 milionů

6. ledna 2021 16:48

Maximální výdělek za minimum práce. Mesut Özil neodehrál od března jediný soutěžní zápas, ačkoliv je nejlépe placeným fotbalistou londýnského Arsenalu. Německý „rentiér“ bere každý týden 350 tisíc liber (přes 10 milionů korun) podle kontraktu, který podepsal na začátku roku 2018. I když se těší z velmi luxusního příjmu, rád by si zahrál i zápas, což se mu zřejmě brzy splní. Ne v Anglii, ale s největší pravděpodobností v Turecku.

Sparťanský dezertér Hašek konečně našel klub. Jak vypadal bláznivý rok fotbalisty?

1. ledna 2021 09:57

Paralelně s pandemií koronaviru začalo fotbalistovi Martinu Haškovi nejhorší období kariéry. Některým hráčům vzala špatná ekonomická situace část platu, on po většinu roku nebral žádný. Po rozepřích podal ve Spartě Praha jednostrannou výpověď, což klub z Letné nenechal jen tak být a doteď se soudí o to, kolik mu zběh má zaplatit. Pětadvacetiletý záložník se teď s vysokou pravděpodobností dočkal vysvobození a hned z kraje nového roku si bude moci po více než 12 měsících zahrát fotbal. Připomeňme si časovou osu Haškova kuriózního příběhu.

Stále válčí se Spartou, ale je konečně blízko angažmá. Hašek má podepsat v Opavě

18. listopadu 2020 13:32

Bez angažmá je už od března, kdy ve Spartě Praha jednostranně ukončil smlouvu. Kvůli tomu je Martin Hašek s Letenskými ve sporu, klub požaduje za neoprávněný odchod finanční odškodnění. Teď pravděpodobně bude mít záložník příjemnější starosti. Podle informací webu iSport.cz je velmi blízko tomu, aby podepsal kontrakt v prvoligové Opavě.

Spor mezi Spartou a Haškem stále nekončí. 22 milionů je pro klub málo, pro hráče moc

13. listopadu 2020 11:58

Došlo na očekávaný scénář. Fotbalista Martin Hašek měl podle verdiktu Sboru rozhodců FAČR zaplatit Spartě Praha, ze které loni na jaře utekl tím, že jednostranně ukončil smlouvu, necelých 22 milionů korun. Samotnému hráči přijde finanční trest nepřiměřeně vysoký, klub by si zase představoval vyšší částku. Proto se obě strany nyní odvolaly a konec už tak rozvleklého sporu je stále v nedohlednu.