reklama
CNN Prima News Martin Hašek

Martin Hašek

Výpis příspěvků ke štítku „Martin Hašek“

Opět má pravdu Sparta. Fotbalista Hašek musí klubu zaplatit 20 milionů korun

Na základě verdiktu sboru rozhodců Fotbalové asociace České republiky musí Martin Hašek zaplatit Spartě Praha 800 tisíc eur, tedy zhruba 20 milionů korun. V druhoinstančním řízení tak padlo stejné rozhodnutí jako v prvním případě. Sparťané o tom informovali na klubovém webu. Vysokou částku dluží Hašek kvůli tomu, že na začátku loňského roku vypověděl jednostranně smlouvu.

Pravnuk Jaroslava Haška: Na pivo přijďte jako Švejk, v šest večer po pandemii

Nejpřekládanější český román Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války spisovatele Jaroslava Haška poprvé vyšel právě před 100 lety. „Máme pandemii, žádné oslavy se nekonají. Řeknu to slovy Švejka: Přijďte ke mně na pivo v šest večer po pandemii,“ parafrázuje pravnuk spisovatele Martin Hašek známý výrok ze Švejka, jenž byl vyřčen na bojišti prvé světové války: „Po válce v šest hodin večer u Kalicha.“

Jak se daří sparťanskému zběhovi Haškovi? Má minimální minutáž, jeho tým je na dně

Na začátku ledna se dočkal vysvobození. Téměř rok byl Martin Hašek vedený coby volný hráč. Při sporech s pražskou Spartou by na případného zájemce o fotbalistu připadlo finanční břemeno. Odvážlivcem a zachráncem Haškovy kariéry se stal německý klub Würzburger Kickers. Ale v novém působišti to zatím není žádná veselohra. Tým hraje druhou bundesligu a i tu se v tuto chvíli snaží marně zachránit. Navíc český záložník v trápící se organizaci sbírá jen skromné porce minut.

Arsenal se konečně zbaví nehrajícího rentiéra. Odstavený Özil bere týdně 10 milionů

Maximální výdělek za minimum práce. Mesut Özil neodehrál od března jediný soutěžní zápas, ačkoliv je nejlépe placeným fotbalistou londýnského Arsenalu. Německý „rentiér“ bere každý týden 350 tisíc liber (přes 10 milionů korun) podle kontraktu, který podepsal na začátku roku 2018. I když se těší z velmi luxusního příjmu, rád by si zahrál i zápas, což se mu zřejmě brzy splní. Ne v Anglii, ale s největší pravděpodobností v Turecku.

Sparťanský dezertér Hašek konečně našel klub. Jak vypadal bláznivý rok fotbalisty?

Paralelně s pandemií koronaviru začalo fotbalistovi Martinu Haškovi nejhorší období kariéry. Některým hráčům vzala špatná ekonomická situace část platu, on po většinu roku nebral žádný. Po rozepřích podal ve Spartě Praha jednostrannou výpověď, což klub z Letné nenechal jen tak být a doteď se soudí o to, kolik mu zběh má zaplatit. Pětadvacetiletý záložník se teď s vysokou pravděpodobností dočkal vysvobození a hned z kraje nového roku si bude moci po více než 12 měsících zahrát fotbal. Připomeňme si časovou osu Haškova kuriózního příběhu.

Spor mezi Spartou a Haškem stále nekončí. 22 milionů je pro klub málo, pro hráče moc

Došlo na očekávaný scénář. Fotbalista Martin Hašek měl podle verdiktu Sboru rozhodců FAČR zaplatit Spartě Praha, ze které loni na jaře utekl tím, že jednostranně ukončil smlouvu, necelých 22 milionů korun. Samotnému hráči přijde finanční trest nepřiměřeně vysoký, klub by si zase představoval vyšší částku. Proto se obě strany nyní odvolaly a konec už tak rozvleklého sporu je stále v nedohlednu.

Pokuta 22 milionů je vycucaná z prstu, tvrdí Hašek starší. Rozčílil ho trest pro syna

Odmítl hrát za Spartu, ačkoliv mu běžela smlouva. Fotbalista Martin Hašek se dostal s pražským klubem do války, která se v pátek dočkala částečného rozuzlení. 25letý záložník musí klubu zaplatit necelých 22 milionů korun. Tak to určil Sbor rozhodců FAČR. Verdikt se nelíbí otci hráče, Martinu Haškovi staršímu, jenž stále doufá, že dojde ke zvratu. „Věříme, že někde na světě snad spravedlnost bude,“ tvrdí.

Hašek: Jak za komunistů, dehonestovali mě, tvrdí fotbalista o sporech se Spartou

V zimní přestávce sezony 2018–2019 se vrátil do mateřské Sparty Praha. Pokud by však mohl fotbalista Martin Hašek mladší cestovat časem, zůstane v Ďolíčku u Bohemians. Spolupráce s letenskými se totiž rychle zvrhla v pořádnou šlamastyku. Vše vyústilo v jednostranné vypovězení profesionální smlouvy, které podal sám záložník. Kvůli tomu vede s klubem soudní spor. Teď se Hašek poprvé k celé kauze vyjádřil pro web Aktuálně.cz.

reklama