Maserati skončilo ve svodidlech na dálnici D11. Škoda přesahuje milion korun

Ve středu večer boural na dálnici D11 na 84. kilometru ve směru jízdy od Hradce Králové na Prahu automobil značky Maserati. Škoda činí 1,036 milionu korun.

Nehoda se stala krátce po 21. hodině. Dvaatřicetiletý řidič podle policie pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost své jízdy a na mokré vozovce dostal smyk a narazil do svodidel. „Řidič neutrpěl žádné zranění a jeho zkouška na požití alkoholu byla negativní. Předběžná škoda je však vyčíslena na 1,036 milionu korun,“ uvedla policejní mluvčí Eliška Majerová.

V souvislosti s touto nehodou policie radí, jak zvládnout smyk. „Obecně lze použít pravidlo: nebrzdit, vyšlápnout spojku a vyrovnávat jízdu volantem. Je ale také dobré vědět, jaký náhon vozidlo má. Jiný smyk dostane automobil s předním náhonem a jiný smyk bude řešit řidič s náhonem zadním. Většina odborníků se ale přiklání k všeobecnému pravidlu. Brzdit se má před zatáčkou, v ní už ne,“ zdůrazňuje Eliška Majerová.

Do zatáčky se tedy vjíždí pomalu, projíždí se při pravém okraji silnice a dokončí se výjezd. Při smyku, ať už přední nebo zadní nápravy, se doporučuje okamžitě ubrat plyn a nebrzdit. Se zablokovanými koly se automobil hůře ovládá. Výhodu má řidič, který má svůj dopravní prostředek vybaven ABS (antiblokovacím systémem brzd), ESP (elektronickou stabilizací podvozku) nebo TCS (protiskluzovým systémem kol).

Tagy: