Masivní požár na letišti Točná. Hořel hangár, zasahovalo několik jednotek hasičů

Požár na letišti (zdroj: CNN Prima NEWS)

Na pražském letišti Točná, které provozuje Letecké muzeum Točná, ve čtvrtek hořel hangár s historickými letadly. Hořela část dřevěné budovy hangáru, letadla plameny nezasáhly. Hasiči je spolu s policisty a pracovníky letiště včas vytáhli ven. Škodu na objektu hasiči předběžně odhadli na milion korun. Co bylo příčinou ohně, zatím neví.

Informace o požáru hasiči dostali kolem 09:00. Na letiště v Praze 12 vyrazilo pět profesionálních a sedm dobrovolných jednotek hasičů, které požár před 10:00 lokalizovaly.

„Zasahujeme na dva vodní proudy. Jedná se o požár hangáru, ve kterém jsou letadla,“ napsali na svém Twitteru pražští hasiči. „Hoří část dřevěné budovy hangáru, pomocí pěti vodních proudů se snažíme požár lokalizovat. Počet hasičů je na místě dostačující,“ dodali o něco později.

Majitel muzea, podnikatel Ivo Lukačovič, na Twitteru uvedl, že všechna letadla jsou v pořádku. „Všechna letadla jsou ok,“ uvedl. Podle webu muzea je na Točné dvojice replik meziválečných letadel značky Avia nebo první poválečný československý letoun Sokol M1C. Na letišti parkuje také historický letoun Lockheed Electra 10A, který patřil podnikateli Janu Antonínovi Baťovi. I ten by měl být podle Lukačoviče v pořádku.

Tagy:
požár hasiči Twitter letiště oheň letadla požár Praha Točná hangár Avia Motors Ivo Lukačovič Letecké Muzeum Točná, s.r.o. Jan Antonín Baťa