Detaily tragédie na Brněnsku: Sousedé popsali temnou minulost manželů. Muž bojuje o život

Požár v jednom z rodinných domů na Brněnsku měl tragické zakončení.

Tragédii na Brněnsku předcházely hádky

Požár v jednom z rodinných domů na Brněnsku měl tragické zakončení. Hasiči po zdolání ohně objevili mrtvou ženu a zraněného muže. Co přesně se stalo, vyšetřuje policie. Sousedé přitom mluví o častých hádkách partnerského páru.

Jeden z řadových domů v centru Rajhradu na Brněnsku. Mnoho let právě v něm žila zhruba pětašedesátiletá žena se svým stejně starým přítelem. Sousedé popisují jejich vztah jako komplikovaný.

„Pořád se hádali, to ví všichni, tady byli pořád policajti a nic se nevyřešilo. Říkali jsme si, že to musí špatně dopadnout. On je ještě větší blázen než ona. Protože kdo se chce vrátit k ženské, která vás chtěla zabít,“ popsala obyvatelka Rajhradu.

Rozhodli se začít znovu

Dramatické soužití páru už v minulosti řešil soud, když měla žena desetkrát bodnout svého přítele, který ji měl dlouhodobě bít a urážet. Podle tehdejšího rozsudku se však žena pouze bránila. Společný život pak začali nanovo.

Osudný páteční večer se ale jejich cesty nadobro rozdělily. Žena v plamenech zemřela, její přítel skončil v kritickém stavu v nemocnici. „Utrpěl těžké popáleniny a inhalační trauma, ošetřili jsme jej, bylo nutné jej zaintubovat a napojit na řízenou ventilaci,“ popsala mluvčí ZZS Jihomoravského kraje Michaela Bothová.

Zhruba hodinu před sobotním polednem kriminalisté práci na místě tragédie ukončili. Dům zamknuli a zapečetili. Kriminálka začala nejprve případ vyšetřovat jako vraždu, kdy mohl muž založením požáru maskovat násilný trestný čin. Po několika hodinách však vyšetřovatelé zjistili, že se vše možná odehrálo úplně jinak.

„Případ je v tuto chvíli kvalifikován jako těžké ublížení na zdraví s následkem smrti, ke změně kvalifikace jsme dospěli na základě výsledků pitvy,“ sdělil mluvčí Policie ČR Jihomoravského kraje Pavel Šváb. Co přesně se před požárem v domě odehrálo, ukáže až další vyšetřování.

Tagy:
policie požár krimi Brněnsko Policie České republiky Pavel Šváb Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje Rajhrad