CNN Prima News Mathieu van der Poel

Mathieu van der Poel

Výpis příspěvků ke štítku „Mathieu van der Poel“

Malé holčičky teď mají noční můry. Otcové zlobivek plísní šampiona, který se nevyspal

30. září 2022 12:50

Co mají Novak Djokovič a Mathieu van der Poel společného? Oba jsou celosvětově známí sportovci, kteří by nejradši z paměti vymazali letošní výlet do Austrálie. Tenistovi přidělaly vrásky na obličeji zmatky s vízem, cyklistické personě zase dvě nezletilé dívky. K hotelovému incidentu, který nizozemskému závodníkovi znemožnil šance na vítězství na mistrovství světa, se vyjádřili otcové dvou narušitelek nočního klidu.

Hrdina se bleskově stal nešťastníkem. Cyklistu vyřadil z Gira špunt od šampaňského

18. května 2022 18:22

Cyklisté jdou často přes velkou bolest, když už kvůli něčemu končí, jsou to většinou zlomené kosti. Eritrejce Biniama Girmaye na italském Giru netrápil žádný zdravotní problém. Naopak byl v totálním laufu a díky drtivému finiši senzačně vyhrál 10. etapu. Triumf si dlouho nemohl užívat. Nezvládl manipulaci se šampaňským na pódiu a špunt ho trefil do levého oka. Slavná Grand Tour tím pro něj skončila.

FOTOGALERIE: Kde jsou moje blatníky? „Peklo severu“ změnilo cyklisty k nepoznání

4. října 2021 11:25

258 kilometrů, šest hodin brutální jízdy. Letošní klasika Paříž-Roubaix – možná nejtěžší závod v cyklistickém kalendáři s desítkami úseků na kostkách – byla snad ještě náročnější než obvykle. Kvůli koronaviru se místo jarního termínu konala na podzim a počasí jezdcům vůbec nepřálo. Kvůli dešti bylo na úzkých cestičkách hodně bláta, které způsobilo spoutu pádů. Podívejte se ve FOTOGALERII, jak vypadal závod, kterému se přezdívá Peklo severu.

Češi na olympiádě: Ondřej Cink je v životní formě. V Tokiu myslí na medaili

21. července 2021 20:00

Cyklista Ondřej Cink míří už na své třetí letní olympijské hry v kariéře. Do Tokia letí s jasným cílem – zlepšit čtrnáctá místa z her v Londýně a Riu de Janeiru a poprat se o medaili. Ambice na cenný kov má v cross country na horských kolech oprávněné. Vždyť v celkovém pořadí světového poháru je pátý a v posledních dvou závodech dokonce proklouzl na stupně vítězů.

I mistr světa se někdy utne. Nepozorný Alaphilippe tentokrát naboural do motorky

19. října 2020 13:06

Od konce září jezdí v duhovém trikotu. Julian Alaphilippe se na mistrovství světa v Itálii stal šampionem silničního závodu, díky čemuž si vysloužil tento unikátní barevný dres. Jako by ale 28letého cyklistu tak trochu zaklel, v minulých týdnech udělal několik zbytečných chyb. Naposledy si kvůli chvilkové nepozornosti při slavné belgické klasice Kolem Flander způsobil frakturu na pravé ruce.