reklama

Hrůzná vražda holčičky v Přerově: Soud poslal matku na 19,5 roku do vězení

Olomoucký krajský soud za brutální vraždu tříleté holčičky potrestal 23letou ženu z Přerova 19,5 lety vězení. Podle rozsudku žena pod vlivem pervitinu dítěti nejprve zasadila desítky ran pěstí, poté dívenku rdousila rukama a škrtila kabelem. Nakonec ji měla ubodat nůžkami a tělíčko schovat do pračky. Žena byla obviněna v nejpřísnějším odstavci, vraždu spáchala podle soudu zvlášť surovým a trýznivým způsobem. Žalobkyně původně žádala výjimečný trest 25 let.

reklama

Tragédie se stala loni 14. srpna, tělo dítěte se našlo v jednom z bytů v Purkyňově ulici v Přerově. Podle znalkyně Olgy Císařové mělo dítě na těle četná poranění, některé bodné rány byly tak hluboké, že prošly skrz tělíčko. V hrudníku našli znalci 15 bodnořezných poranění, z nichž polovinu dítě utrpělo za života, jedna bodná rána byla zasazena do oka. Příčinou smrti bylo podle znalců vykrvácení. Dítě bylo vystaveno enormnímu násilí, znalkyně u soudu uvedla, že takový případ za 45 let praxe nezažila.

K tématu

Také pro policisty, kteří na místě byli, šlo o jeden z nejhorších případů, jaký v kariéře zažili. Kriminalisté podali návrh na podání obžaloby letos v červnu, s uzavřením případu čekali na výsledky znaleckých posudků.

Podle znalců si žena byla vědoma svého jednání. Droga dezorganizovala její myšlení a chování, vzápětí po činu však byla schopna reálné reflexe, uvedl u soudu znalec. Klinický psycholog označil obžalovanou s IQ 87 za manipulativní a lživou, kvůli masivním nedostatkům v sociální přizpůsobivosti je z jeho pohledu resocializace beznadějná.

Po vraždě žena běhala polonahá po domech a křičela, strážníci jí přivolali sanitku, která ji poté odvezla do psychiatrické léčebny. Žena u soudu uvedla, že by své dceři nikdy neublížila. Obhájce žádal, aby ji soud zprostil viny, a to podle zásady, že v pochybnostech má soud rozhodnout ve prospěch obviněného.

Podle obhajoby se neprokázalo, že by čin spáchala obžalovaná. Obhájce upozornil na to, že není zřejmé, co se v bytě stalo poté, co si žena s přítelem aplikovala druhou dávku pervitinu. Podle obhájce není zřejmý ani čas, kdy muž byt opustil. „Pociťovala stavy, které nikdy neměla, měla strach a chtěla i s malou utéct pryč. Následně si nic nepamatuje, až když je v paneláku a sahá na ni chlupatá ruka,“ doplnil obhájce.

Podle něj mohla být žena v bytě napadena a procitnout mohla až v době, kdy bylo dítě v tratolišti krve. Muž, který s ní drogu užil, v případu vystupuje jako svědek. Z bytu prý odešel po hádce ráno, kdy už byla dívenka vzhůru.

K tématu

Další hlavní zprávy

Domácí

 Nejvyšší nedělní nárůst od března. Testy potvrdily 7301 případů nemoci COVID-19

Nejvyšší nedělní nárůst od března. Testy potvrdily 7301 případů nemoci COVID-19

Přírůstek nových případů koronaviru v neděli v ČR po pěti dnech klesl pod deset tisíc – bylo jich 7 301. Přesto je to nejvyšší nedělní nárůst od března. Nedělní čísla bývají nižší než v jiných dnech, protože se obvykle méně testuje. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. Aktuálně je v zemi 158 515 nakažených. U většiny z nich má nemoc mírný průběh, hospitalizovaných i obětí ale v poslední době výrazně přibývá.

Sport

Fantastické Giro v podání Černého. Takto na Grand Tour „řádil“ naposledy Kreuziger

Fantastické Giro v podání Černého. Takto na Grand Tour „řádil“ naposledy Kreuziger

Nemluví se o něm tak často jako o jiných českých cyklistech – Zdeňku Štybarovi nebo Romanu Kreuzigerovi. Josef Černý ale svoji vlast na Giru d´Italia reprezentoval více než skvěle. Slavný „růžový“ závod zakončil šestým místem v časovce, tedy přesně tak, jak do něj vstoupil. Zatím nemá podepsanou smlouvu na další rok, ovšem po třech týdnech v Itálii, během kterých oslavil i vítězství, by brzy měl mít angažmá zajištěné.

reklama
Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?
KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje
reklama
reklama
Hampl: Vláda mrtvých a dluhů. Je to epidemie papalášství, nešetřil Babiše ekonom

Partie

Domácí zpravodajství

Pokud do úterý čísla neklesnou, hrozí úplné uzavření, přiznal Prymula na odchodu
Lidé dál ignorují vládní nařízení. V pražské Troji se jich sešly zástupy
Další články
reklama
reklama