reklama

Hrůzná vražda holčičky v Přerově: Soud poslal matku na 19,5 roku do vězení

Olomoucký krajský soud za brutální vraždu tříleté holčičky potrestal 23letou ženu z Přerova 19,5 lety vězení. Podle rozsudku žena pod vlivem pervitinu dítěti nejprve zasadila desítky ran pěstí, poté dívenku rdousila rukama a škrtila kabelem. Nakonec ji měla ubodat nůžkami a tělíčko schovat do pračky. Žena byla obviněna v nejpřísnějším odstavci, vraždu spáchala podle soudu zvlášť surovým a trýznivým způsobem. Žalobkyně původně žádala výjimečný trest 25 let.

reklama

Tragédie se stala loni 14. srpna, tělo dítěte se našlo v jednom z bytů v Purkyňově ulici v Přerově. Podle znalkyně Olgy Císařové mělo dítě na těle četná poranění, některé bodné rány byly tak hluboké, že prošly skrz tělíčko. V hrudníku našli znalci 15 bodnořezných poranění, z nichž polovinu dítě utrpělo za života, jedna bodná rána byla zasazena do oka. Příčinou smrti bylo podle znalců vykrvácení. Dítě bylo vystaveno enormnímu násilí, znalkyně u soudu uvedla, že takový případ za 45 let praxe nezažila.

K tématu

Také pro policisty, kteří na místě byli, šlo o jeden z nejhorších případů, jaký v kariéře zažili. Kriminalisté podali návrh na podání obžaloby letos v červnu, s uzavřením případu čekali na výsledky znaleckých posudků.

Podle znalců si žena byla vědoma svého jednání. Droga dezorganizovala její myšlení a chování, vzápětí po činu však byla schopna reálné reflexe, uvedl u soudu znalec. Klinický psycholog označil obžalovanou s IQ 87 za manipulativní a lživou, kvůli masivním nedostatkům v sociální přizpůsobivosti je z jeho pohledu resocializace beznadějná.

Po vraždě žena běhala polonahá po domech a křičela, strážníci jí přivolali sanitku, která ji poté odvezla do psychiatrické léčebny. Žena u soudu uvedla, že by své dceři nikdy neublížila. Obhájce žádal, aby ji soud zprostil viny, a to podle zásady, že v pochybnostech má soud rozhodnout ve prospěch obviněného.

Podle obhajoby se neprokázalo, že by čin spáchala obžalovaná. Obhájce upozornil na to, že není zřejmé, co se v bytě stalo poté, co si žena s přítelem aplikovala druhou dávku pervitinu. Podle obhájce není zřejmý ani čas, kdy muž byt opustil. „Pociťovala stavy, které nikdy neměla, měla strach a chtěla i s malou utéct pryč. Následně si nic nepamatuje, až když je v paneláku a sahá na ni chlupatá ruka,“ doplnil obhájce.

Podle něj mohla být žena v bytě napadena a procitnout mohla až v době, kdy bylo dítě v tratolišti krve. Muž, který s ní drogu užil, v případu vystupuje jako svědek. Z bytu prý odešel po hádce ráno, kdy už byla dívenka vzhůru.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama