reklama

Matka podezřelá z vraždy novorozeněte je na svobodě. Soud ji do vazby neposlal

Ženu, která je obviněna z vraždy novorozeného dítěte, Okresní soud v Mělníku do vazby neposlal. Pětatřicetiletá matka donesla mrtvé miminko v sobotu v dopoledních hodinách na policejní služebnu v Neratovicích. Podle policie žena dítě zabila. Informoval o tom deník Blesk.

reklama

Pětatřicetiletou matku k soudu v pondělí odpoledne přivezla policejní eskorta. Žena měla na rukou pouta a šla se sklopenou hlavou, jak uvádí Blesk. V síni se jednalo o tom, zda skončí ve vazbě. Za zavřenými dveřmi byl zpoza dveří slyšet její pláč. Nakonec se ale rozhodlo, že do vazby zatím nepůjde. „27. prosince v odpoledních hodinách proběhlo vazební zasedání, při kterém soudkyně Okresního soudu v Mělníku neakceptovala návrh státního zástupce na vzetí obviněné ženy do vazby,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Obviněná se ale musí pravidelně hlásit probačnímu úředníkovi. „Ten bude dohlížet na to, aby nemařila vyšetřování,“ sdělil mluvčí soudu Jindřich Špergl.

Mrtvé dítě přinesla na policii

Mrtvého novorozence přinesla matka na policejní služebnu v Neratovicích v sobotu. Kriminalisté už ale po matce o několik hodin dříve začali pátrat. Dostala se k nim totiž informace, že porodila, aniž by to kdokoliv z jejího okolí tušil.

Policisté měli už v sobotu podezření, že novorozenec zemřel násilnou smrtí. V neděli ženu obvinili z vraždy a podali návrh na její vzetí do vazby. „Z předběžných výsledků provedené soudní pitvy, které mají policisté již k dispozici, vyplývá, že novorozenec se narodil živý a zemřel násilnou smrtí,“ dodala Schneeweissová.

Ženě v případě prokázání viny a odsouzení hrozí podle mluvčí trest 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest. Kriminalisté tedy nevyužili trestný čin „vražda novorozeného dítěte matkou“. U toho existuje zvláštní znak – rozrušení způsobené porodem. Trestní zákoník stanoví, že žena, která v rozrušení způsobeném porodem úmyslně usmrtí při porodu nebo bezprostředně po něm své novorozené dítě, bude potrestána odnětím svobody na tři až osm let. Kriminalisté neuvedli, proč tuto skutkovou podstatu nepoužili.

Tagy:

Hlavní zprávy

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí

V neděli odpoledne se na Václavském náměstí v Praze uskuteční demonstrace za svobodu a občanská práva, které by se měli zúčastnit zástupci SPD, hnutí Chcípl PES nebo zpěvák Daniel Landa. Podle informací CNN Prima NEWS tam promluví ale i Pirát Ondřej Dostál či senátorka Alena Dernerová. Ta upozornila, že se s ostatními řečníky ale nespojují. Že má jít o apolitickou akci zdůraznil i svolavatel demonstrace a šéf Svobodných Libor Vondráček.

Sledujte ŽIVĚ jednání Sněmovny: Poslanci by mohli začít řešit korespondenční volbu

Aktualizováno

Poslanci se v úterý nakonec nebudou zabývat novelou pandemického zákona, a to kvůli vetu SPD. Vláda chtěla, aby Sněmovna schválila předlohy zrychleně ve stavu legislativní nouze, ráno se i na toto téma sešly výbory. Proti schválení zmíněné novely se přímo na Malostranském náměstí koná demonstrace, kterou organizuje iniciativa Chcípl PES. Zákonodárci by se však mohli začít zabývat korespondenční volbou. Schůze pléna pokračuje odpoledne, živě ji můžete sledovat v tomto článku.

Emotivní slova Davidové: Jsem na dně. Nejsme stroje, lidé nám ale dávají vše sežrat

Lidi nás často berou jako stroje. Ale my jsme taky lidi a také máme své osobní problémy. To jsou nedávná slova největší české biatlonové hvězdy Markéty Davidové. V dokumentu pro společnost Red Bull se rozpovídala o tom, jak je těžké dělat nyní v Česku nadmíru populární sport. Zejména v případě, kdy se jí na krku nehoupe medaile a závod se zkrátka nepovede.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

reklama

Domácí zpravodajství

Dolejš ze slavné kapely Šlapeto umíral o samotě. Před smrtí zanechal mrazivý vzkaz

Smrt kapelníka legendární skupiny Šlapeto Radana Dolejše zasáhla jeho blízké, kolegy a také příznivce. Tělo známého hudebníka nalezli v neděli hasiči v jeho bytě. Co bylo příčinou úmrtí, si nechává rodina pro sebe. Dolejš přitom až do poslední chvíle komunikoval se svými fanoušky na sociálních sítích. Několik dní před smrtí tam sdílel vzkaz, ze kterého mrazí.

reklama