reklama
CNN Prima News Matt Hancock

Matt Hancock

Výpis příspěvků ke štítku „Matt Hancock“

Británie směřuje k sanitární diktatuře, kritizuje opatření Čech žijící v ostrovní zemi

10. února 2021 21:18

Británie od pondělí opět zpřísňuje proticovidová opatření. Tentokrát se změna týká všech, kteří přijedou ze zahraničí. Lidé se musí prokázat negativním testem na koronavirus, a pokud byli v zemi, kterou Británie považuje za rizikovou, platit pro ně začne i povinná desetidenní karanténa ve speciálních, vládou určených hotelech. „Pokud se něco nezmění, Británie směřuje k sanitární diktatuře,“ popisuje své dojmy Čech Jan Křístel žijící v ostrovní zemi. Jaký je jeho pohledem život v době strachu z mutací koronaviru?

AstraZeneca chrání očkovaného a zabraňuje i přenosu koronaviru na jiné lidi, tvrdí vědci

3. února 2021 11:52

Vakcína od firmy AstraZeneca nejenže poskytuje naočkovanému ochranu před onemocněním COVID-19, ale také možná potlačuje přenos koronaviru na lidi v jeho okolí. Nasvědčují tomu výsledky bádání vědců z Oxfordské univerzity, která se na vývoji očkovací látky podílela. Britský ministr zdravotnictví Matt Hancock hodnotil zprávy o účincích přípravku jako nesmírně povzbudivé.

Nová mutace koronaviru se objevila v Británii. Není důvod k panice, uklidňují úřady

15. prosince 2020 12:49

Na jihovýchodě Anglie zaznamenali novou variantu covidu, informoval britský ministr zdravotnictví Matt Hancock. Údajně není nebezpečnější než ta původní. Nejvyšší lékař Spojeného království a vládní poradce Chris Whitty však uvedl, že není jasné, zda nová varianta onemocnění přispěla k nárůstu počtu pozitivních případů v zemi. Na účinnost vakcíny by však mutace viru podle expertů vliv mít neměla, informoval web CNN.

reklama