reklama

Skandál britského ministra zdravotnictví: Líbal se s poradkyní a porušil opatření

Britský ministr zdravotnictví Matt Hancock, kterého bulvární deník přistihl, jak líbá a objímá svoji blízkou spolupracovnici, se dnes omluvil za nedodržení pravidla bezpečného odstupu. Informovala o tom agentura Reuters.

reklama

„Přijímám, že jsem porušil pravidlo ohledně dodržování odstupu, zklamal jsem lidi a moc mě to mrzí,“ uvedl v pátek Hancock. Dodal, že se i nadále bude soustředit na to, aby pomohl vyvést Británii z pandemie covidu. Uvedl také, že by ocenil, kdyby v této osobní záležitosti bylo respektováno jeho soukromí.

Záběr z bezpečnostní kamery v Hancockově pracovně, na němž ministr líbá a tiskne k sobě svoji poradkyni Ginu Coladangelovou, zveřejnil na titulní stránce bulvární list The Sun. Snímek byl pořízen minulý měsíc.

Gina Coladangelová se na ministerstvo zdravotnictví dostala loni v září. BBC uvádí, že jí práce pro resort zabere 15 až 20 dní v roce, má za ni nárok na plat 15 000 liber (asi 444 930 korun).

Opozice žádá okamžitou rezignaci

Podle opozičních labouristů by měl premiér Boris Johnson ministra Hancocka kvůli jeho mimomanželskému poměru z vlády vyhodit. Vysoce postavená členka této strany Annaliese Doddsová řekla, že „pokud Hancock má tajně vztah se svojí poradkyní, kterou osobně jmenoval do funkce placené z peněz daňových poplatníků, jde o očividné zneužití moci a jasný střet zájmů“.

V Anglii se přátelé, kteří spolu nežijí v jedné domácnosti, mohou v současné fázi pandemie covidu objímat po „osobním zvážení“, ale úřady doporučují, aby byli opatrní.

Tagy:

Tady se neočkujeme, lepší je slivovice, chlubí se v pohraniční vsi na Bruntálsku

Slušně řečeno, je to zapadákov. Neslušně, je to díra na samé výspě republiky, ale také ve Slezských Pavlovicích v okrese Bruntál mají názor na vakcínu proti COVID-19. „S tím běžte do pr**le, tady lidi očkování odmítají,“ nebere si servítky první občan, kterého oslovíme, pětatřicetiletý Radek Dojčar. Na covid prý platí hlavně slivovice, vakcínu odmítají i početní místní Romové.

Živě
ON-LINE: Druhý den olympiády. Krejčíková slaví postup, konec hlásí ženská štafeta

Druhý den olympijských her v Tokiu byl ve znamení prvních klání. Nejvíce medailí vybojovala Čína, na kontě má hned tři zlatí. Úspěchy slavila česká výprava skrze postupy do dalších kol, úvodní zápasy dopadly dobře pro české tenistky Barboru Krejčíkovou a Markétu Vondroušovou. Soupeře pokořil také stolní tenista Lubomír Jančařík, postup slavily také veslařské posádky.

Nefunkční toalety a nehorázný nepořádek, kritizují Češi podmínky ve vlaku do Chorvatska

Cesta vlakem na dovolenou do Chorvatska se některým turistům změnila ve velmi nepříjemný zážitek. Cestující si nestěžovali pouze na mnohahodinová zpoždění, ale také na kvalitu nabízených služeb ve vlacích společnosti Regiojet. Barbora, která k Jadranu cestovala, upozornila CNN Prima NEWS na nefunkční toalety a také na značný nepořádek ve vlacích. Dopravce se za způsobené problémy omluvil.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama