reklama

Meghan zneužila Harryho, ke královně nemá žádnou úctu. Trump se ostře pustil do vévodkyně

Bývalý americký prezident Donald Trump obvinil Meghan Markleovou z „neúcty ke královně“ a ze „zneužívání“ jejího manžela prince Harryho. Trumpova kritika zazněla v novém rozhovoru s Nigelem Faragem, v němž tvrdí, že vévoda a vévodkyně ze Sussexu královské rodině „ublížili“.

reklama

Během rozhovoru Trump hovořil o svém obdivu ke královně. „Myslím, že se (Meghan) chovala velmi neuctivě ke královně, která je tak skvělá žena a historická osobnost. Je velmi neuctivá ke královské rodině a hlavně ke královně,“ řekl podle Daily Mail Trump.

„Myslím, že Harryho využila a strašně ho zneužila. Zničilo to jeho vztah s rodinou – a to ubližuje královně,“ dodal exprezident. Trump Meghan kritizoval již dříve. V roce 2019 dal tehdejší prezident najevo svůj šok poté, co ho Meghan označila za „misogynního" a „vyvolávajícího spory“.

Prezident versus vévodkyně

V září 2020 se Trump do vévodkyně pustil za to, že během prezidentských voleb vyzvala Američany k volbě Bidena. Tehdy řekl, že není „jejím fanouškem“ a princi Harrymu popřál hodně štěstí, protože ho „bude potřebovat“.

V březnu letošního roku prohlásil, že by zvážil svou další kandidaturu na prezidenta v souvislosti se zvěstmi, že se Meghan chystá ucházet o Bílý dům. „Doufám, že k tomu dojde, protože kdyby se to stalo, myslím, že bych měl ještě silnější chuť kandidovat,“ reagoval Trump. „Jak víte, setkal jsem se s královnou, myslím si, že je ohromný člověk, a nejsem Meghaniným fanouškem,“ sdělila bývalá hlava Spojených států.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření
Pořady

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření

Komunikační chaos ministerstva zdravotnictví už dosáhl vrcholu. Je to jako „u blbejch na dvorku“, nešetřil kritikou na konto vládních opatření spisovatel Ondřej Neff v pořadu Co Čech, to politik na CNN Prima NEWS. Třebaže sám podporuje vakcinaci, nelíbí se mu, že vláda otálí se zrušením vyhlášky o povinném očkování. Komunikace ze strany ministra Vlastimila Válka (TOP 09) a jeho resortu není nejšťastnější ani podle dalších dvou hostů pořadu – exministra Romana Prymuly a bývalého politika Vítězslava Jandáka.

Černý scénář nemůžeme vyloučit, varoval Dušek. Předpověděl vrchol omikronové vlny

Rizikový scénář nejde vyloučit, podle aktuálního vývoje ale kolaps nemocnic nehrozí, míní šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Počet hospitalizovaných s covidem totiž v Česku několikátý den v řadě klesá. Potvrzuje se tak zatím teorie, že omikronem se nakazí více lidí, budou mít ale lehčí průběh. Většina států Evropy se přesto na vrchol vlny omikronu poctivě připravuje, včetně krizových scénářů.

Největší akvizice v historii her. Microsoft kupuje herního giganta Activision Blizzard

Americká softwarová společnost Microsoft koupí za 68,7 miliardy dolarů (zhruba 1,5 bilionu korun) vývojáře a vydavatele Activision Blizzard. Ten mimo jiné vlastní úspěšné herní značky jako Call of Duty, World of Warcraft, Diablo nebo Candy Crush. Po dokončení transakce bude Microsoft třetí největší herní firmou na světě podle výše tržeb za společnostmi Tencent a Sony.

Udělali strašné svinstvo. Manželství Harryho a Meghan nevěřím, říká historik

Na manželství prince Harryho a Meghan Markleové by historik a odborník na královskou rodinu Martin Kovář nevsadil. „Ve Velké Británii končí rozvodem více než 50 procent manželství, v USA je číslo ještě vyšší,“ řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Připomněl také obvinění z rasismu, které Sussexové loni vznesli vůči nejmenovanému členu královské rodiny. To označil za „strašné svinstvo“, protože nedali druhé straně možnost se hájit.

reklama

Domácí zpravodajství

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny paní Schillerové, opřel se Skopeček do Nachera

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO), vmetl poslanci hnutí ANO Patriku Nacherovi místopředseda Sněmovny Jan Skopeček (ODS). Oba hosté se ve vysílání CNN Prima NEWS pohádali kvůli inflaci nebo stavu státního rozpočtu. Podle Nachera je země v dobré kondici a inflace je dovezená. Skopeček oponuje a vyčítá minulému kabinetu velké zadlužení.

reklama