CNN Prima News Mělník

Mělník

Výpis příspěvků ke štítku „Mělník“

Podezřelý ze znásilnění na Proseku má bohatý trestní rejstřík. Zdrogovaný autem ohrožoval lidi

Muž stíhaný za znásilnění ženy v jejím autě na Proseku ohrožoval před šesti lety zdrogovaný nebezpečnou jízdou chodce v pražském parku Stromovka, když se v kradené dodávce snažil ujet policistům. Soud jej tehdy potrestal vězením v délce 5,5 roku za krádež, obecné ohrožení, násilí proti úřední osobě a maření výkonu úředního rozhodnutí. V tiskové zprávě to v úterý sdělil mluvčí pražské policie Jan Daněk. Obvodní soud pro Prahu 9 již muže poslal do vazby.

Hrozivá nehoda vlaku s dodávkou v Mělníku mohla skončit tragicky. Z auta zbyl jen šrot

Na železničním přejezdu v Mělníku se v neděli srazil nákladní vlak s dodávkou, řidič vozu utrpěl zranění. Světelná a zvuková signalizace na přejezdu byla podle policie v provozu a muž ji přehlédl. Strojvůdce z nehody vyvázl bez zranění, řekla policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Provoz na trati mezi Mělníkem a Štětím je zastaven, náhradní dopravu zajišťují autobusy, vyplývá z webu Českých drah.

Rakušan: Kvůli Mlejnkovi odstoupit nehodlám. Nemám důvod mu nevěřit, podržel ministra Fiala

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) má pevné místo ve vládě, zdůraznil v úterý před neformálním jednáním vlády na zámku Liblice u Mělníka premiér Petr Fiala (ODS). Podle něj není důvod, aby nevěřil ministrovi kvůli šéfovi civilní rozvědky Petru Mlejnkovi, který čelí kritice kvůli kontaktům se stíhaným lobbistou Michalem Redlem. Rakušan zopakoval, že odstoupit ze svého postu kvůli tomu nehodlá.