CNN Prima News Mělník

Mělník

Výpis příspěvků ke štítku „Mělník“

Peklo na jazyku: Muž z Mělnicka pěstuje nejpálivější chilli papričky světa

6. listopadu 2022 23:46

Češi doslova propadli pěstování chilli paprik. Počet pěstitelů se neustále navyšuje a rozšiřuje se i komunita lidí, kteří si libují v extrémně pálivých pokrmech. Přeborník, který díky své odolnosti vůči pálivosti dokonce sbírá metály, bydlí na Mělnicku. A redaktor CNN Prima NEWS si na vlastní ústa vyzkoušel, co znamená pořádné peklo na jazyku.

Rakušan: Kvůli Mlejnkovi odstoupit nehodlám. Nemám důvod mu nevěřit, podržel ministra Fiala

16. srpna 2022 16:04

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) má pevné místo ve vládě, zdůraznil v úterý před neformálním jednáním vlády na zámku Liblice u Mělníka premiér Petr Fiala (ODS). Podle něj není důvod, aby nevěřil ministrovi kvůli šéfovi civilní rozvědky Petru Mlejnkovi, který čelí kritice kvůli kontaktům se stíhaným lobbistou Michalem Redlem. Rakušan zopakoval, že odstoupit ze svého postu kvůli tomu nehodlá.

Když černá barva znamená život v útulku: Černoušci hledají domovy

10. dubna 2022 08:00

V druhém dílu našeho pořadu Prima Mazlíček jsme se zaměřili na barvy. Barvy, které zvířatům určují osud. Možná vám to přijde neuvěřitelné, ale kvůli černému zbarvení jsou často zvířata odsouzena k životu v útulku. Černá totiž na lidi často působí jednotvárně, mají ji spojenou s negativními pocity a někteří jsou i pověrčiví. Proto vám představujeme „černoušky”, kteří čekají na nové domovy v útulcích.

Zemědělci: Řetězce mají příliš vysoké marže. Lež nenažraných agrobaronů, mínil Prouza

3. dubna 2022 09:01

Drahé suroviny, energie a doprava. To vše se promítá do rostoucích cen potravin v obchodech. Podle zemědělců ale rostou více, než by měly. Tvrdí, že řetězce mají na potravinách vysoké marže – někdy prý i 200 %. Zástupci supermarketů se ale hájí. Marže se podle nich pohybují kolem 30 % a zemědělci jsou prý nenažraní „agrobaroni“.

Češi na olympiádě: Jiří Prskavec chce další medaili, synové mu fandí na dálku

26. července 2021 20:00

Kajakář Jiří Prskavec mladší drží od olympiády v brazilském Riu stabilně vysokou výkonnost a pravidelně sbírá medaile jak na evropských, tak světových šampionátech. I na hrách v Tokiu je tak jednou z největších českých olympijských nadějí na zisk cenného kovu. Pod vedením svého otce bude chtít navázat minimálně na bronz, který pod pěti kruhy získal v roce 2016.