reklama

Mercedes-Benz EQV je to nejpraktičtější SUV, které dnes můžete mít

Svézt ekologicky celou rodinu, partu kamarádů nebo pořádný náklad? To nabízí velký elektromobil Mercedes-Benz EQV, který se prodává hned ve dvou délkách s až osmi místy k sezení. Na jedno nabití přitom ujede 357 kilometrů.

reklama

Elektromobily už dávno nejsou malá nepraktická autíčka, která poslouží leda tak v hustém městském provozu. Rostou a dostávají se do kategorií, ve kterých bychom si je ještě před pár lety ani nedokázali představit. Důkazem toho je velký Mercedes-Benz EQC, tedy elektromobil vycházející z třídy V, jenž rozhodně neztratil nic z její praktičnosti.

Mercedes-Benz EQV se už prodává na českém trhu a je možné si ho pořídit hned ve dvou velikostech. Základní se už příznačně jmenuje EQV Dlouhé, protože na délku měří 5 140 mm. Komu by to ale nestačilo, může sáhnout po EQV Extra dlouhé, které měří dokonce 5 370 mm. Větší je i rozvor, přesněji 3 430 mm ku 3 200 mm u základní varianty. Rozdíl v ceně je přitom jen necelých 22 tisíc korun.

Až osm lidí na cestě

Do praktického vzdušného interiéru se vejde podle přání šest až osm cestujících. Auto zvládne poměrně slušné zatížení, které může být až 718 kilogramů. Pohodlí podpoří klimatizace s funkcí předchlazení interiéru, kožený volant či vyhřívaná přední sedadla.

Kromě komfortního interiéru vyzdobeného kvalitními materiály nabídne EQV i solidní balíček elektroniky. Palubní desce dominuje velká obrazovka se zábavním systémem MBUX, který je možné ovládat dotykem i hlasem. Samozřejmostí je modem na LTE, rozjezdový asistent, tempomat nebo systém pro sledování provozu.

Vůz kupředu žene elektromotor o výkonu 150 kW, tedy 204 koní. Dosahuje točivého momentu 362 Nm. Pod podlahou je uložena masivní sada článků, které mají kapacitu rovných 100 kWh. Na palubě je pak k dispozici nabíječka pro střídavý proud o výkonu 11 kW a pro stejnosměrný je připraveno 110 kW. Vůz se tak na 80 procent nabije za tři čtvrtě hodiny. Na plnou baterii pak slibuje dojezd až 357 kilometrů dle metodiky WLTP.

A jaká je cena? Mercedes-Benz EQV 300 začíná na 1 960 200 korunách v základním provedení a 1 981 980 korunách za extra dlouhou verzi. Ať už si vyberete jakoukoliv, lze ji obohatit zajímavou výbavou včetně luxusních potahů, velkých kol nebo kvalitního audiosystému.

Tagy:

Savo a toaletní papír jsou k ničemu. Po tornádu nám schází úplně jiné věci, vzkazují místní

Je to již měsíc a půl, co jižní Moravu zasáhlo ničivé tornádo, které zabilo šest osob, stovky lidí zranilo a zničilo téměř 1 200 domů. I přesto, že se okamžitě v celé zemi zvedla vlna solidarity, vybrala se až miliarda korun a do poničených oblastí se rozjely stovky dobrovolníků, řada místních stále nemá střechu nad hlavou. Chybí především stavební materiál a řemeslníci, smutní místní. Pokud chce stát pomoct, ať osloví stavební firmy, vzkazuje jedna z poškozených.

Dostálova maminka: Z lodi ho tahalo deset Japonců. Kajak vyhrál i díky chlebu se sádlem

Hosty úterního pořadu Co Čech, to trenér! byli bývalá alpská lyžařka Šárka Strachová, vodní slalomář Vít Přindiš a maminka kajakáře Josefa Dostála Eva Emingerová. Ta o svém synovi, který jel v úterý ráno finále kajakářů na 1 000 m řekla, že ačkoliv skončil pátý a nenaplnil medailové ambice, do závodu dal úplně všechno. Po jeho skončení byl skutečně na dně svých sil a z kajaku musela českého obra vytáhnout skupina organizátorů.

Sledujte slavnostní zahájení Hvězdné sezóny na Primě. Na co nového se můžete těšit?

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala hvězdný program. Nové pořady i podzimní programové schéma představí na speciální tiskové konferenci generální ředitel skupiny Prima Marek Singer a programový ředitel skupiny Prima Roman Mrázek, chybět nebudou ani hvězdné tváře z našich pořadů. Sledujte velkolepé zahájení v úterý od 16:15 přímo v tomto článku nebo na facebookových stránkách Primy.

Za úplatek slíbil, že nebude kritizovat vakcínu. Konspirátora napálili penězi z Monopolů

Youtubeři Josh Pieters a Archie Manners napálili známého britského konspiračního teoretika a odpůrce vakcín proti koronaviru Pierse Corbyna. Ten se nechal uplatit 10 tisíci librami, tedy téměř 300 tisíci korunami, za to, že přestane kritizovat očkovací látku od britské společnosti AstraZeneca. Místo ní se měl zaměřit na konkurenci od Pfizeru a Moderny. Dostal však falešné peníze ze hry Monopoly.

reklama

Domácí zpravodajství

Epidemie v Česku slábne. Pacientů ve vážném stavu je ale v nemocnicích dvojnásobek

Laboratoře v Česku v pondělí potvrdily 152 nových případů nemoci COVID-19, o 47 méně než před týdnem. Na 100 000 obyvatel připadá v zemi za posledních sedm dní 11 nakažených, což je stejně jako v uplynulých třech dnech. Reprodukční číslo ukazující, kolik dalších lidí nakazí jeden pozitivně testovaný, pak zůstává 16. den pod hodnotou jedna, která značí zpomalování šíření nemoci. K úterý mírně kleslo na 0,92. Plyne to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama