CNN Prima News mešita

mešita

Výpis příspěvků ke štítku „mešita“

Pumový útok v kábulské mešitě: Výbuch v čase modliteb si vyžádal 21 obětí včetně dětí

18. srpna 2022 09:22

Nejméně 21 lidí zahynulo a 33 dalších bylo zraněno ve středu večer při pumovém útoku v kábulské mešitě. Informovala o tom místní policie, kterou citovala agentura Reuters. Mezi zraněnými jsou i děti a celková bilance mrtvých může nadále stoupat. Silný výbuch mešitou otřásl v době večerních modliteb. Podle očitých svědků byl pachatelem sebevražedný útočník. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Při výbuchu bomby v pákistánském Péšávaru zemřely desítky lidí. Nálož explodovala v mešitě

4. března 2022 10:44
Aktualizováno

Při výbuchu bomby v mešitě v pákistánském Péšávaru zemřelo nejméně 45 lidí. Dalších 65 osob utrpělo zranění, uvedla agentura AP s odkazem na policii. Ta se obává, že bilance mrtvých není konečná, protože mnoho lidí je v kritickém stavu. Agentury AFP a Reuters s odkazem na zdroje z místní nemocnice informují o nejméně 30 mrtvých. Útok odsoudil pákistánský premiér Imran Chán. Šíité pákistánské úřady vyzývají, aby je lépe chránily před útoky radikálů.

V Kolíně nad Rýnem bude znít svolávání muslimů k modlitbě. Část místních se bouří

17. října 2021 09:19

Hlasité svolávání věřících. V německém Kolíně nad Rýnem bude pravidelně znít hlas muezzinů. Tamní radnice na znamení úcty a respektu k muslimským spoluobčanům svolila, aby je do mešity svolávali k hromadné modlitbě tak, jak je tomu v islámských zemích zvykem. Zatím se budou muezzinské zpěvy linout městem jednou týdně, a to před páteční polední modlitbou. Zatímco kolínská starostka je svým nápadem nadšená, mnohým obyvatelům se to nelíbí.

U mešity v afghánském Kábulu vybuchla bomba. Dva lidé zemřeli, další jsou zranění

3. října 2021 15:28
Aktualizováno

Při výbuchu bomby u vchodu do mešity v afghánské metropoli Kábul zemřeli nejméně dva lidé. Oznámil to podle agentury AP Zabihulláh Mudžáhid, mluvčí radikálního islamistického hnutí Tálibán. Radikálové v srpnu po stažení zahraničních vojsk převzali kontrolu nad Afghánistánem. K zodpovědnosti za útok se zatím nikdo nepřihlásil.

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

8. května 2021 00:22

Nejméně 163 Palestinců a šest izraelských policistů bylo v pátek zraněno při večerních střetech u jeruzalémské mešity Al-Aksá. S odvoláním na palestinské zdravotníky a izraelskou policii o tom napsala agentura Reuters. Střety přichází v době zvýšeného napětí kvůli možnému nucenému vystěhování několika palestinských rodin z jejich domovů ve východním Jeruzalémě.