CNN Prima News mešita

mešita

Výpis příspěvků ke štítku „mešita“

Záběry drtivého úderu proti Hamásu. Izrael v Gaze vybombardoval mešity i výškové budovy

Izraelská armáda pokračuje v masivním bombardování Pásma Gazy. Mezi jednotlivé cíle patří i výškové budovy či mešity, v nichž teroristické palestinské hnutí Hamás podle zástupců Jeruzalému často ukrývá své jednotky či munici. Izraelské vojenské letectvo (IAF) zveřejnilo záběry, na nichž jsou vidět některé noční údery. Okolnosti těchto explozí či počty palestinských obětí včetně civilistů je složité nezávisle ověřit.

Pumový útok u pákistánské mešity má 59 obětí. Pod troskami mohou být uvězněni další lidé

Aktualizováno

Nejméně 59 mrtvých si vyžádal pondělní sebevražedný pumový útok v mešitě ve městě Péšávar na severozápadě Pákistánu. Zraněných je podle posledních údajů 170, většina z nich je ve vážném stavu. K odpovědnosti za útok se původně přihlásil jeden z velitelů pákistánské odnože islamistického hnutí Tálibán, organizace to ale následně popřela. Podle agentury Reuters je 27 obětí z řad policie, a jedná se tak o jeden z nejtragičtějších útoků na bezpečnostní síly Pákistánu za poslední roky.

Pumový útok v kábulské mešitě: Výbuch v čase modliteb si vyžádal 21 obětí včetně dětí

Nejméně 21 lidí zahynulo a 33 dalších bylo zraněno ve středu večer při pumovém útoku v kábulské mešitě. Informovala o tom místní policie, kterou citovala agentura Reuters. Mezi zraněnými jsou i děti a celková bilance mrtvých může nadále stoupat. Silný výbuch mešitou otřásl v době večerních modliteb. Podle očitých svědků byl pachatelem sebevražedný útočník. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Při výbuchu bomby v pákistánském Péšávaru zemřely desítky lidí. Nálož explodovala v mešitě

Aktualizováno

Při výbuchu bomby v mešitě v pákistánském Péšávaru zemřelo nejméně 45 lidí. Dalších 65 osob utrpělo zranění, uvedla agentura AP s odkazem na policii. Ta se obává, že bilance mrtvých není konečná, protože mnoho lidí je v kritickém stavu. Agentury AFP a Reuters s odkazem na zdroje z místní nemocnice informují o nejméně 30 mrtvých. Útok odsoudil pákistánský premiér Imran Chán. Šíité pákistánské úřady vyzývají, aby je lépe chránily před útoky radikálů.

V Kolíně nad Rýnem bude znít svolávání muslimů k modlitbě. Část místních se bouří

Hlasité svolávání věřících. V německém Kolíně nad Rýnem bude pravidelně znít hlas muezzinů. Tamní radnice na znamení úcty a respektu k muslimským spoluobčanům svolila, aby je do mešity svolávali k hromadné modlitbě tak, jak je tomu v islámských zemích zvykem. Zatím se budou muezzinské zpěvy linout městem jednou týdně, a to před páteční polední modlitbou. Zatímco kolínská starostka je svým nápadem nadšená, mnohým obyvatelům se to nelíbí.

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Nejméně 163 Palestinců a šest izraelských policistů bylo v pátek zraněno při večerních střetech u jeruzalémské mešity Al-Aksá. S odvoláním na palestinské zdravotníky a izraelskou policii o tom napsala agentura Reuters. Střety přichází v době zvýšeného napětí kvůli možnému nucenému vystěhování několika palestinských rodin z jejich domovů ve východním Jeruzalémě.