reklama
CNN Prima News mešita

mešita

Výpis příspěvků ke štítku „mešita“

V Kolíně nad Rýnem bude znít svolávání muslimů k modlitbě. Část místních se bouří

17. října 2021 09:19

Hlasité svolávání věřících. V německém Kolíně nad Rýnem bude pravidelně znít hlas muezzinů. Tamní radnice na znamení úcty a respektu k muslimským spoluobčanům svolila, aby je do mešity svolávali k hromadné modlitbě tak, jak je tomu v islámských zemích zvykem. Zatím se budou muezzinské zpěvy linout městem jednou týdně, a to před páteční polední modlitbou. Zatímco kolínská starostka je svým nápadem nadšená, mnohým obyvatelům se to nelíbí.

U mešity v afghánském Kábulu vybuchla bomba. Dva lidé zemřeli, další jsou zranění

3. října 2021 15:28
Aktualizováno

Při výbuchu bomby u vchodu do mešity v afghánské metropoli Kábul zemřeli nejméně dva lidé. Oznámil to podle agentury AP Zabihulláh Mudžáhid, mluvčí radikálního islamistického hnutí Tálibán. Radikálové v srpnu po stažení zahraničních vojsk převzali kontrolu nad Afghánistánem. K zodpovědnosti za útok se zatím nikdo nepřihlásil.

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

8. května 2021 00:22

Nejméně 163 Palestinců a šest izraelských policistů bylo v pátek zraněno při večerních střetech u jeruzalémské mešity Al-Aksá. S odvoláním na palestinské zdravotníky a izraelskou policii o tom napsala agentura Reuters. Střety přichází v době zvýšeného napětí kvůli možnému nucenému vystěhování několika palestinských rodin z jejich domovů ve východním Jeruzalémě.

Za schvalování terorismu na Novém Zélandě dostal Čech tříletý podmíněný trest

28. července 2020 12:31

Za schvalování teroristického útoku v novozélandském Christchurchi uložil soud seřizovači strojů Jakubu Weingärtnerovi z Olomouce maximální možný podmíněný trest, tedy tříletý s pětiletou zkušební dobou. Milovník střelných zbraní se hájil tím, že svůj komentář na internetu myslel ironicky. Podle vlastních slov navíc nekomentoval střelbu, ale svou obavu z toho, že Nový Zéland po útoku omezí držení zbraní. Verdikt není pravomocný.

Istanbulský chrám Hagia Sofia se z muzea opět stane mešitou

10. července 2020 17:36

Istanbulský chrám Boží Moudrosti (Hagia Sofia), který nyní funguje jako muzeum, se po 85 letech přemění zpět na mešitu. Rozhodl o tom v pátek prezident Recep Tayyip Erdogan, který podepsal příslušný dekret. Turecký Nejvyšší správní soud předtím došel k závěru, že takový krok je legální.

reklama