reklama
CNN Prima News meteorit

meteorit

Výpis příspěvků ke štítku „meteorit“

Starověké město zničil zásah z vesmíru. Zkáza jako po jaderném výbuchu, popsal český vědec

9. října 2021 11:06

Mezinárodní tým vědců zjistil, že starověké město v jordánské oblasti Tall el Hammam zničil střet s vesmírným tělesem. Zkáza osady se mohla stát předobrazem biblického příběhu o Sodomě a Gomoře. Svůj podíl na objevu má i český geofyzik z Univerzity Karlovy, který působil také v americké NASA, Günther Kletetschka. Ten pro CNN Prima NEWS zásah z vesmíru přirovnal k jadernému výbuchu. Město zaniklo kolem roku 1600 př. n. l.

PŘEHLEDNĚ o konci světa. Doplatí lidstvo na oteplování, nebo na zájmy lobbistů?

24. září 2021 06:56

Vědci, konspirátoři, politici – ti všichni se v posledním roce čím dál častěji ohánějí globálním oteplováním, klimatickými změnami a možným koncem života na planetě Zemi. Jenže kde je pravda? Redakce CNN Prima NEWS přináší na základě nejnovějších odborných studií čtyři možné scénáře, které mohou v příštích letech na modré planetě nastat.

Chcete být milionářem? Asiat zbohatl po pádu meteoritu na střechu vlastního domu

20. listopadu 2020 13:36

Indonéský výrobce rakví Josua Hutagalung zrovna něco kutil vedle svého domu, když nebe náhle prořízl meteorit, který prorazil střechu jeho nemovitosti, zdemoloval verandu a nakonec se zastavil na zahradě. Zděšení a strach vystřídala obrovská radost – Josua totiž zjistil, že kus kamene z vesmíru má hodnotu v přepočtu 41 milionů korun.

reklama