CNN Prima News Michael Kocáb

Michael Kocáb

Výpis příspěvků ke štítku „Michael Kocáb“

KOMENTÁŘ: Na rudou minulost nesmí Pavel zapomenout. Komunismus mu může i pomoci

28. ledna 2023 17:04

Vítězem prezidentských voleb se stal Petr Pavel, šéf hnutí ANO Andrej Babiš polyká hořkou porážku. A není sám. Kromě jeho věrných voličů jistý druh prohry cítí všichni ti, kteří na Hradě nechtěli bývalého komunistu a Pavlovi svůj hlas hodili vlastně jen kvůli tomu, že proti němu stál „arogantní a chaotický agent Bureš“.

Kocáb: Je smutné, že se hašteříme kvůli dvěma komunistům. Na minulost nesmíme zapomenout

27. ledna 2023 23:52

Prezidentské kampaně rozdělily společnost, shodli se hosté 360°. Bývalý politik a hudebník Michael Kocáb doplnil, že je škoda, že se Češi hašteří kvůli dvěma normalizačním komunistům. Před pár dny totiž uvedl, že kvůli minulosti obou kandidátů nebude Petra Pavla ani Andreje Babiše (ANO) volit. S komentátorem Daliborem Balšínkem se také shodli, že na minulost se nesmí zapomínat, aby se neopakovaly stejné chyby.

Schwarzenberg: Zeman byl zkušenej borec. Babiš nemá instinkt, ale zlem bych ho neoznačil

26. ledna 2023 12:19

Prezident Miloš Zeman byl jako soupeř velmi inteligentní, profesionální a bavil. Expremiér Andrej Babiš (ANO), kterého si současná hlava státu přeje jako svého nástupce, oproti němu nemá politický instinkt a i v byznysu něčeho dosáhl, jen když překročil meze. Tak tyto politiky, kteří v posledních letech hojně ovlivňují tuzemskou politickou scénu, hodnotí Zemanův poražený soupeř z prezidentských voleb 2013 a exministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09). Babišův soupeř v nynějších volbách, generál ve výslužbě Petr Pavel, to však podle něj také nemá lehké, protože čelí protivníkovi s takřka neomezenými prostředky.

Kocába chápu, ale podporují mě i bývalí disidenti. Nejsem pro ně bezcharakterní, říká Pavel

25. ledna 2023 23:15

Ke své komunistické minulosti se stavím jasně, nic neskrývám ani nezlehčuji. Podpořila mě řada bývalých disidentů, prohlásil prezidentský kandidát a generál ve výslužbě Petr Pavel v Superduelu: Bitva o Hrad. Ve vysílání CNN Prima NEWS reagoval rovněž na slova hudebníka Michaela Kocába, který vzkázal, že nebude volit ani Pavla, ani jeho protikandidáta Andreje Babiše (ANO) kvůli jejich komunistické minulosti. Bývalý náčelník generálního štábu zopakoval, že své členství v KSČ a nástup do zpravodajského kurzu považuje za chybu.

Babiš je bezpečnostní riziko. Hlas ale nedám ani jednomu, řekl Kocáb a přišel s doporučením

24. ledna 2023 16:19

Minulost obou prezidentských kandidátů nikdy nepřehodnotím. K volbám půjdu, hlas však nedám ani jednomu. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to prohlásil hudebník Michael Kocáb. Vysvětlil, že si osobně nedokáže představit, že by volil normalizačního komunistu. Dodal však, že nikomu svůj postoj nepodsouvá. Kdo je mu přesto sympatičtější?

Kocáb k raketě v Polsku: Oddechl jsem si, ale nevěřím Rusům. Pavlova reakce? Správná

17. listopadu 2022 13:09

Prohlášení Rusů nemá žádnou validitu, zdůraznil v pořadu Nový den skladatel Michael Kocáb, který sehrál výraznou roli i v průběhu sametové revoluce. Informacím z Kremlu sice nevěří, oddechl si ale, že raketu, která dopadla na území Polska, zřejmě nevystřelili Rusové. Občanský aktivista a hudebník ocenil zdrženlivý přístup bývalého generála Petra Pavla v době, kdy se na veřejnost šířily první zprávy o původu vystřelené rakety.

Kocáb: Putin je řezník. Hraje se ale o zažehnutí třetí světové války, buďme opatrní

15. listopadu 2022 23:01

Pravděpodobně ruské rakety zasáhly během úterního večera polské území. Podle bývalého ministra pro lidská práva Michaela Kocába je nutné v této situaci jednat s chladnou hlavou. Jakmile by prý byl aktivován článek 5 zakládající smlouvy NATO, podle kterého je útok na jeden členský stát útokem na všechny, začala by třetí světová válka. Upozornil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Kocáb: O kandidatuře se rozhodnu na poslední chvíli, představa prezidenta z StB mě děsí

31. července 2022 11:01

Hudebník a bývalý ministr pro lidská práva Michael Kocáb se o své případné kandidatuře na prezidenta rozhodne na poslední chvíli. ČTK to řekl v Uherském Hradišti na Letní filmové škole, kde měl v sobotu večer premiéru dokument Olgy Sommerové nazvaný Michael Kocáb – rocker versus politik. První kolo prezidentských voleb se uskuteční 13. a 14. ledna příštího roku. Zájem o účast ve volbách má přes 20 uchazečů, někteří ale kandidaturu zatím nepotvrdili.

Kocáb: Práskačství mi je z duše odporné. Nedokázal jsem udat ani ruského oligarchu

12. května 2022 20:06

V posledních měsících se v české společnosti vedou vášnivé diskuse o tom, jak bojovat s proruskými dezinformacemi, které se šíří do kyberprostoru. Vláda dokonce v dubnu vytvořila speciální protidezinformační web, který mimo jiné nabádá veřejnost k nahlašování lživých zpráv. Například herní vývojář Daniel Vávra to považuje za výzvu k „práskání“. Podle skladatele Michaela Kocába je však celá věc o něco složitější.