CNN Prima News Michael Kocáb

Michael Kocáb

Výpis příspěvků ke štítku „Michael Kocáb“

Punk za Husáka: Číra, řetězy, ruce propíchnuté hřebíkem. Ale i fízlové a výslechy, říká Čok

Před 45 lety burácely totalitním Československem první punkové koncerty. Pro Husákův režim, vyznačující se tesilovým bezčasím, soudružskou konformitou, profízlovanou společností a televizními pořady o dechovce, to byl šok. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS na to vzpomíná zpěvák a baskytarista Vilém Čok, který byl v kapele Zikkurat jedním z prvních českých pankáčů.

Svou raketu neuslyšíš, je to „ruská ruleta“. Kocáb popsal misi na Ukrajině, zamířil k frontě

Hudebník Michael Kocáb se na konci ledna vrátil z mise na Ukrajině, kam zamířil s konvojem potřebných sanitárních vozů. Na vlastní kůži zažil každodenní život tamních obyvatel, noční letecké poplachy či ostrou cestu na jednu z vojenských základen přímo na frontě. Šlo o bojové podmínky první třídy, jak sám pronesl. Mezi troskami domů ve městě Izjum mimo jiné nazpíval píseň Sebastián s ukrajinskou pianistkou.

Zpěvák Petr Kotvald otevřeně o soukromí i politice: Každá vláda má svého černého Petra

Zpěvák Petr Kotvald, který letos v červenci oslaví 65. narozeniny, se na výsluní české pop music drží už více než čtyřicet let. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS zavzpomínal na spolupráci s Hanou Zagorovou a Stanislavem Hložkem, promluvil o své ženě Haně, s níž oslaví čtyřicáté výročí manželství, a vyjádřil se rovněž k aktuálnímu politickému dění.

Rozmáznutý premiér a ostuda „Don Pablo“, hodnotí vládu písničkář Hutka. Na Fialu řekl vtip

Písničkář Jaroslav Hutka se netají tím, že je příznivcem Pirátské strany. Před volbami do Poslanecké sněmovny se na jejich podporu zúčastnil i kampaně, která byla zaměřena na voliče v seniorském věku. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS promluvil nejen o tom, jak se mu zamlouvá jejich působení ve vládě, ale také o aktuálním současném politickém dění, chystané korespondenční volbě nebo zavedení eura.

Kocábova vtipná historka se Schwarzenbergem: Lego za tisíce? Trochu jsem žárlil, přiznal

Za svou pomoc nečekal vděk, pomáhal skutečně ze srdce. Tak na Karla Schwarzenberga vzpomínal hudebník a bývalý ministr Michael Kocáb. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS zdůraznil, jak krásný vztah měl kníže s dětmi včetně jeho syna Davida. „Nikdy jsem nepřišel na to, jak ví, kdy má narozeniny. Ale vždy mu volal. Dokonce mu přinesl obrovské lego za tisíce. Někdy jsem trošku žárlil,“ smál se Kocáb.

Kocáb ostře: Pavel se svou minulostí na Hradě a Babiš premiérem? To tam mohl zůstat Husák

Už před volbami jsem byl proti tomu, aby se stal Petr Pavel prezidentem. I dnes má základní výhrada, že na Hradě neměl být bývalý komunista, přetrvává. A kdyby se na post premiéra znovu dostal Andrej Babiš (ANO), což není vůbec vyloučené, tam kam jsme se to dostali? To tam rovnou mohl zůstat sedět Gustav Husák. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to uvedl bývalý ministr pro lidská práva a hudebník Michael Kocáb. Zároveň mu však některé Pavlovy kroky imponují a hodnotí je „střízlivě“.

Vyznamenání od Pavla jsem odmítl. Dělá se z něj druhý Havel, chartisty nechápu, říká Kocáb

Michael Kocáb v listopadu 1989 sehrál výraznou roli při pádu komunistického režimu. Jako předseda parlamentní komise se později postaral o odsun sovětských vojsk z tehdejšího Československa a téměř dvacet let působil jako poradce prezidenta Václava Havla. Splnila sametová revoluce jeho očekávání? A jak hodnotí současnou hlavu státu Petra Pavla, jemuž mnozí vyčítají jeho komunistickou minulost? Nejen o tom promluvil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Sledujte Případy Josefa Klímy: Lidé chtěli prodat svá auta, bazar ale shrábl vozy i peníze

Desítky lidí přišly v pražském autobazaru o svá auta i peníze. Firma v Praze 6 se specializovala na luxusní vozy a na první pohled měla dobré renomé. Jenže bazar automobily, často v ceně nad milion korun, prodal a pak původním majitelům nechtěl zaplatit. Společnost navíc její majitelé posléze převedli na bílého koně. Co dělat v takové situaci? A proč se vedou spory ohledně developerského pozemku, který prodal známý bubeník Pražského výběru Klaudius Kryšpín? Nejnovější Případy Josefa Klímy začínají už ve středu ve 22.50 na Primě.

Husák byl jediný komouš, který sprdnul Brežněva. Kocáb srovnal dění na Ukrajině a okupaci

Rusové byli už 15. srpna přesvědčeni, že dojde k okupaci Československa. Když dorazila vládní delegace do Moskvy, Husák jako jediný komouš na Brežněva vyjel. K 55. výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa to v pořadu Nový den řekl hudebník a aktivista Michael Kocáb. Ve vysílání CNN Prima NEWS také srovnal tehdejší události s dnešním děním na Ukrajině. Ze strany Ruska je podle něj možné očekávat především „lež a úskoky“.

Nacher ostře k Pavlovi: Kauza Fremr? Královský dvojí metr a absurdita, kterou nevymyslíte

Situace kolem Roberta Fremra a jeho případného jmenování ústavním soudcem je královský dvojí metr a úplná absurdita. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl poslanec Patrik Nacher (za ANO). Podle něj část veřejnosti permanentně odsuzuje šéfa ANO Andreje Babiše za jeho komunistickou minulost, zatímco u prezidenta Petra Pavla či Roberta Fremra ji cíleně bagatelizuje.