reklama
CNN Prima News Michal Pícl

Michal Pícl

Výpis příspěvků ke štítku „Michal Pícl“

Důchodová reforma se do voleb neschválí. Je to takové plácnutí do vody, říká Skopeček

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová předložila minulý týden vládě návrh důchodové reformy. Rozhodovat se má o velkých změnách. Šéfka rezortu práce chce reformu stihnout schválit do podzimních voleb. Podle místopředsedy sněmovního rozpočtového výboru Jana Skopečka (ODS) se to však do voleb stihnout nedá. „Je to takové plácnutí do vody, aby se řeklo, že Maláčová do voleb něco udělala,“ prohlásil Skopeček v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

ČSSD si chce karanténním bonusem koupit hlasy nízkopříjmových skupin, říká Bábek

Bude stačit 2500 korun za 10 dnů karantény, nebo je to moc? Sociální demokracie přišla (už podruhé) s návrhem na covidový bonus pro zaměstnance, který by měl lidi motivovat k testování a udávání kontaktů. V pořadu 360⁰ Pavlíny Wolfové televize CNN Prima NEWS se kvůli tomu strhla ostrá debata. Podle šéfa podnikatelských odborů Radomila Bábka jde o politický krok ČSSD, jak ve volbách získat hlasy nízkopříjmových voličů. Náměstek ministryně práce a sociálních věcí Michal Pícl (ČSSD) bonus naopak vnímá jako levnou záchranu lidí s nižšími příjmy a nezbytný krok k porážce covidu.

Poslechli lidé odboráře Dufka? Množí se rekvalifikace na svářeče, tvrdí náměstek Maláčové

Nezaměstnanost je v Česku stále poměrně nízká. Jak dlouho ale ještě potrvá, než začne růst? Má smysl podporovat takzvaná „zombie“ pracovní místa? Podle náměstka ministryně práce a sociálních věcí Michala Pícla bude záležet na rychlosti postupujícího očkování a na tom, kdy uvolníme ekonomiku. „Koronavirová krize nám otevřela oči a vidíme, jak je republika pozadu,“ řekl Pícl v pořadu Interview Lucie Hrdličkové na CNN Prima NEWS.

Domovy seniorů nevědí, jaký má ministerstvo plán, míní poslankyně Richterová

Domovy seniorů nevědí, jaký má ministerstvo práce a sociálních věci plán, míní poslankyně Pirátské strany Olga Richterová. Podle ní není vše zajištěno pro případný návrat, druhou vlnu nebo lokální ohniska koronaviru. Náměstek ministryně Jany Maláčové Michal Pícl oponoval, že situace, co se týká informovanosti a vybavenosti, je nyní mnohem lepší. Domovy mohou o nedostatku pomůcek informovat skrze formulář na webu ministerstva. Diskuzi doplnila i ředitelka domu pro seniory Hana Hlaváčková.

reklama