CNN Prima News Mikuláš Peksa

Mikuláš Peksa

Výpis příspěvků ke štítku „Mikuláš Peksa“

Spor v pětikoalici kvůli Izraeli. Vyjádření Pirátů mě upřímně děsí, vzkázal Kolář z TOP 09

V pětikoalici se rozhořel spor kvůli odlišným pohledům na rozhodnutí Mezinárodního trestního soudu (ICC) zařadit některé izraelské členy vlády do jedné žádosti o mezinárodní zatykač spolu s lídry Hamásu. „Vyjádření Pirátské strany mě upřímně děsí,“ pustil se do koaličního partnera poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). „Kdo vám píše taková vyjádření? Někdo z PR týmu Vladimira Putina?“ reagoval europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti).

Sledujte speciální 360° s kandidáty na europoslance. Bude Green Deal pro Česko fatální?

Dokáže Česko a zbytek Evropské unie prosperovat s Green Dealem? Je to skvělá příležitost, nebo rána pro český průmysl a komplikace pro zemědělce? A jak zvládne EU zajistit svou energetickou soběstačnost? Sledujte další speciální vydání 360° Michala Půra před volbami do Evropského parlamentu. Debatovat budou kandidáti na europoslance, pořad začíná v úterý ve 20:30.

Jandejsek: Ve Stačilo! přemýšlejí stejně jako já. Jeho rodinu přitom komunisti utiskovali

Je to parta lidí, kteří přemýšlejí stejně jako já, vysvětloval v podcastu Chuť moci agrobaron a mluvčí nedávných zemědělských protestů Zdeněk Jandejsek svou účast na kandidátce koalice Stačilo! do europarlamentu parlamentu. Kandidátku vede předsedkyně KSČM Kateřina Konečná, Jandejskovu rodinu přitom komunistický režim perzekuoval. Některým politikům vládní koalice přijde jeho aktivita paradoxní i vzhledem k jeho podnikatelským aktivitám.

Peksa: Ať si Nerudová nechá své šejdířské praktiky pro sebe. Dělá ostudu české vědě

Kauza kandidátky do europarlamentu Danuše Nerudové (za STAN), která se týká publikování v predátorských časopisech, je ostuda. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti). Dodal, že by si měla „šejdířské praktiky“ nechat pro sebe a všechny nezesměšňovat. Kriticky se vyjádřil také politolog Lukáš Valeš. Ten podotkl, že hříchů má Nerudová víc. Komentátor Martin Schmarcz poté poukázal na špatně nastavený systém hodnocení vědy.

Hádka ve studiu kvůli Ukrajině: Jste zjev, vyjel Paroubek na Peksu. Pirát kontroval pendrekem

Kvůli podpoře Ukrajiny se ve studiu CNN Prima NEWS do sebe pustili předseda České suverenity sociální demokracie Jiří Paroubek a europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti). Bývalý premiér totiž prohlásil, že by konflikt mohl být ukončen i za cenu územních ztrát Ukrajiny, za což se do něj zákonodárce pustil. Paroubek ho počastoval označením zjev. „Naštěstí už mě nemůžete mlátit pendrekem,“ opáčil Peksa.

Turek k migračnímu paktu: Rakušan úplně selhal. Už nebudeme rozhodovat, kdo u nás bude žít

Zásadním problémem migračního paktu je, že bychom se nadobro vzdali možnosti na národní úrovni rozhodovat o tom, kdo u nás bude, nebo nebude žít. Ve vysílání CNN Prima NEWS to uvedl lídr eurokandidátky Přísaha a Motoristé sobě Filip Turek a dodal, že se jedná o absolutní selhání ministra vnitra Víta Rakušana a s ním i vlády. Vyzývá, abychom proti němu jako Česko bojovali všemi možnými prostředky.

Proč jste zabili těch 100 milionů lidí? Peksa se vysmál Konečné za spojení s Jandejskem

Spojení podnikatele Zdeňka Jandejska s komunisty vyvolalo mnoho reakcí na sociálních sítích. Bývalý šéf Agrární komory se bude ucházet o hlasy ve volbách do Evropského parlamentu, a to na kandidátce Stačilo!. „Měl jsem dojem, že jste zabili celosvětově asi 100 milionů lidí, aby se přesně tyhle věci neděly,“ vzkázal europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) šéfce KSČM Kateřině Konečné.

Kučera: Podpora je jedinou šancí pro ukrajinský lid. Jste váleční štváči, opáčil Fiala z SPD

Česká podpora je jedinou šancí pro ukrajinský lid, řekl pořadu 360° na CNN Prima NEWS předseda sněmovního zemědělského výboru Michal Kučera (TOP 09). Místopředseda hnutí SPD Radim Fiala jeho i vládní představitele nařkl, že jsou váleční štváči. Konflikt na Ukrajině podle něj nemá vojenské řešení a je třeba si sednout ke kulatému stolu a jednat o příměří.

Balaštíková: Zemědělci trpí kvůli evropské pomoci Ukrajině. Unijní systém nefunguje

Zemědělství trpí tím, že se Evropská unie snaží pomáhat Ukrajině. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to prohlásila poslankyně Margita Balaštíková (ANO), podle které se protestující farmáři pouze domáhají toho, co jim bylo odepřeno. Rovněž uvedla, že Evropská komise špatně vyhodnocuje pravidla a nastavila nefunkční systém, jenž zemědělcům vadí.

Peksa: Auta na elektřinu budou i pro chudé. Chcete převychovávat společnost, opáčil Turek

Auta na elektřinu budou pro běžné lidi dostupnější a efektivnější než ta se spalovacím motorem, řekl v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti). Kilometr by podle něj měl vyjít i na 20 haléřů. To ale odmítá lídr kandidátky do Evropského parlamentu za stranu Přísaha a Motoristé sobě Filip Turek. Podle něj většina automobilového průmyslu nevěří v budoucnost elektromobility.