reklama
CNN Prima News Mikuláš Peksa

Mikuláš Peksa

Výpis příspěvků ke štítku „Mikuláš Peksa“

Zahradil: Německá zelenorudá vláda chce z EU centrální superstát, nemůžeme se podvolit

7. prosince 2021 15:10

Nová německá vláda by ráda posílila pravomoci Evropského parlamentu a prohloubila integraci Evropské unie, která by vedla k větší federalizaci. Proti této vizi se ostře postavil europoslanec Jan Zahradil (ODS). „Je tu záměr změnit Evropskou unii na centrální superstát. Tomu se podrobovat nechceme,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS.

Piráti přitáhli více voličů. Kroužkování Starostů ale bylo masivní, ukázal průzkum

12. listopadu 2021 14:27

Jedním z největších fenoménů říjnových sněmovních voleb bylo udělování preferenčních hlasů v rámci koalice PirSTAN. Z celkových 37 mandátů totiž původně silnější Piráti dosáhli pouze na čtyři poslanecká křesla a podceňovaní Starostové jich získali 33. Podle nového průzkumu agentury STEM přitom 61 procent dotázaných voličů dalo svůj hlas koalici díky Pirátům. Tito lidé však preferenční hlasy udělovali minimálně.

Hádka mezi koaličními partnery: Prosazuje podrazáctví, obvinil Pirát Peksa kolegu ze STAN

26. října 2021 14:04

Vládní vyjednávání mezi koalicí Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) a uskupením Pirátů se Starosty pokračují. Stále není jisté, zda Piráti ve vládě chtějí být a kolik budou mít případně ministerstev. Podle senátora z hnutí STAN Zdeňka Hraby by vyjednavači měli reflektovat výsledky voleb bez ohledu na předem uzavřenou smlouvu. Ve vysílání CNN Prima NEWS se vůči jeho názoru ohradil Pirát Mikuláš Peksa.

Efektivnější než bariéry je dialog s migranty, říká pirátský europoslanec Peksa

7. září 2021 23:53

Příběh uprchlíků a dialog s nimi je důležitější než stavět ploty na hranicích, uvedl v pořadu 360° pirátský europoslanec Mikuláš Peksa. Otázka migrace podle něj slouží politikům jako zástěrka, aby nemuseli řešit závažnější otázky, jež tuzemsko trápí, dodal ve vysílání CNN Prima NEWS. Oponoval mu však europoslanec Jan Zahradil (ODS), podle něhož Česko nemá povinnost starat se o ekonomické migranty.

Sledujte ZÁZNAM 360°: Proč nosí děti ve školách roušky? Tvrdý střet Landy a Vojtěcha

7. září 2021 19:02

Proč nosí děti ve školách roušky a musí podstupovat testy? Na téma protikoronavirových opatření budou ostře debatovat jejich odpůrce, zpěvák Daniel Landa, a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). V dalších částech pořadu 360° dojde i na téma migrace se dvěma českými europoslanci a hokejový trenér Alois Hadamczik zavzpomíná na 10 let starou tragédii v Jaroslavli. Sledujte ve 20:15 úterní vysílání CNN Prima NEWS.

Herec Novotný se pustil do europoslance Peksy kvůli Teplicím: Hnul jste mi žlučí

27. června 2021 14:43

Zákrok policistů z Teplic proti zdrogovanému muži, který následně v sanitce zemřel, rozdělil českou společnost na dva tábory. Jedni se policistů zastávají, jiní je viní ze smrti šestatřicetiletého Roma. Svůj názor na sociálních sítích vyjádřil také známý český herec Michal Novotný. „Pokračujme takhle dál, všichni se do policistů obouvejme, uvidíme, kam to dotáhneme,“ sdělil ve videu, kde se také ostře pustil do pirátského europoslance Mikuláše Peksy.

Babiš je hamižný a nechutný, hodnotí opozice premiérovu reakci na rezoluci europoslanců

10. června 2021 12:42

Čeští opoziční politici považují střet zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) za jasný, takže je nepřekvapuje usnesení, ve kterém jej odsoudil Evropský parlament (EP). Premiér by podle nich měl odejít z politiky, nebo zajistit, aby holding Agrofert z jeho svěřeneckých fondů nepobíral dotace. Premiérova hamižnost povede k tomu, že miliardy, které nezákonně čerpal, zaplatí ze svých kapes čeští občané a podnikatelé, dodávají.

reklama