CNN Prima News Mikuláš Peksa

Mikuláš Peksa

Výpis příspěvků ke štítku „Mikuláš Peksa“

EU nesmí být za hlupáka. Čeští europoslanci navrhují, jak přitvrdit sankce proti Rusku

19. května 2023 05:41

Co by měla Evropská unie udělat, aby Rusko v budoucnu již nemohlo obcházet sankce uvalené Západem? Podle českých europoslanců oslovených redakcí CNN Prima NEWS se EU musí zaměřit na země, jako je Čína nebo Írán. Tyto státy totiž prý svým chováním obcházení ruských sankcí napomáhají. Evropská unie v ekonomickém boji proti Rusku nesmí být za hlupáka, upozornil například europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Ostrá přestřelka Pirátů a ODS kvůli Meloniové. Slova o fašismu? Primitivní, zlobí se Skopeček

13. května 2023 16:42

Piráti v čele s europoslancem Mikulášem Peksou kritizují premiéra a předsedu ODS Petra Fialu za jeho vztahy s italskou předsedkyní vlády Giorgiou Meloniovou. Vadí jim, že italská politička pochází ze strany Bratři Itálie, která má kořeny v neofašismu. Občanští demokraté se proti těmto tvrzením ohrazují. Podle místopředsedy Poslanecké sněmovny Jana Skopečka jsou podobné výroky „primitivní a zoufale hloupé“. Europoslankyně Veronika Vrecionová vzkázala Peksovi, aby z Meloniové nedělal „Lukašenka v sukni“.

Řada výroků Zdechovského je neuctivá a lživá. Europoslanci jsou specifičtí, říká Richterová

10. května 2023 16:38

Mnoho výroků europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) vůči Pirátům je neuctivých i lživých. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekla místopředsedkyně Sněmovny Olga Richterová (Piráti). Podle ní europoslanci tvoří specifickou kategorii politiky, která umožňuje snadnější vznik sporů mezi jednotlivými stranami vládní pětikoalice.

Ohavnost a plivanec do tváře. Zdechovský se opřel do Peksy kvůli přirovnání k nacistům

10. května 2023 12:31

Příspěvek Mikuláše Peksy (Piráti) na Twitteru, ve kterém přirovnal evropské konzervativce k nacistům, pobouřil část jeho kolegů z europarlamentu. Lidovec Tomáš Zdechovský ho ve vyjádření pro CNN Prima NEWS označil za ohavnost a na sociální síti po Peksovi žádal omluvu, Veronika Vrecionová (ODS) zástupce Pirátů poprosila, aby mlčel. Podle Peksy jde o nepodstatnou hádku na Twitteru a na výzvy reagovat nehodlá.

Smažení cvrčci? Ne, radši krevety nebo stejk, brojí SPD proti hmyzu. Hysterie, vzkazuje koalice

30. dubna 2023 06:59

Debata nad pojídáním hmyzu pokračuje. Zatímco hnutí ANO a SPD brojí proti cvrčkům v jídle a volají po vzdoru proti „zeleným džihádistům z Bruselu“, zástupci vládní pětikoalice kroutí hlavou. Předseda zemědělského výboru Michal Kučera z TOP 09 uvedl, že lidé, kteří šíří nepravdy v souvislosti s konzumací hmyzu, ještě nedávno „doporučovali kloktat savo“. Europoslanec Tomáš Zdechovský podotkl, že hmyz je mnohdy zdravější než potraviny, které „vyšly z koncernu expremiéra Andreje Babiše (ANO)“. Zákonodárce SPD Jiří Kobza konstatoval, že „při konzumaci bezobratlých“ dává přednost krevetám. Jak se k tématu staví další poslanci a europoslanci?

Piráti pálí do Spolu. Gregorová mluví o podvodu na voliče, Peksa tvrdě kritizuje Stanjuru

29. dubna 2023 20:29

Pokud se koalice Spolu bude ucházet o evropská křesla jako jeden celek, bude to podvod na voliče a hlas od nich nedostanou, řekla štábu CNN Prima NEWS pirátská europoslankyně Markéta Gregorová. Nejde o jedinou jiskru směrem k vládním stranám, která zazněla na sjezdu Pirátů. Europoslanec Mikuláš Peksa v sobotu například napsal, že vedení českých státních financí je v tragickém stavu a ministr financí Zbyněk Stanjura společně s ODS ničí budoucnost České republiky. Podle Politologa Jana Kubáčka uvidíme podobné přestřelky častěji – Piráti se dle jeho slov nechtějí stát „béčkovou ODS“, jako tomu je u lidovců nebo hnutí STAN.

Hádka mezi Zdechovským a Piráty nabírá na obrátkách. Padají slova o sprostém chování

21. dubna 2023 05:20

Kdo vynáší informace z vládní koalice? Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský CNN Prima NEWS řekl, že stoprocentně věří svému zdroji, podle něhož jsou to Piráti. Označením „viníka“ se prý chce zasadit, aby se neopakovalo podobné chování, jako když se na veřejnost dostaly propočty DPH. Piráti Mikuláš Peksa a Marcel Kolaja si to ale nechtějí nechat líbit. Stále prý čekají na důkaz a Zdechovského slova považují za sprostá.

Piráti ostře ke Zdechovskému: Ať předloží důkazy, nebo si jde vykloktat. Odvádí jen pozornost

15. dubna 2023 13:26

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) neříká pravdu, má sklon přehánět a snaží se odvést pozornost. Tak hodnotí členové Pirátské strany tvrzení lidoveckého politika z pátečního vysílání pořadu 360°, kde je obvinil z úniku pracovního dokumentu o propočtech DPH. „Zdechovský má jenom dvě možnosti: podložit svá tvrzení důkazy, nebo si jít vykloktat a Pirátům se omluvit. V tomto pořadí,“ řekli oslovení pirátští europoslanci redakci CNN Prima NEWS. Zdechovský na to podotkl, že informace o úniku pracovních propočtů má z důvěryhodného zdroje.

Pitomost a hysterie, míní Peksa o zavírání EU před migranty. Hranice musíme chránit, říká Konečná

1. dubna 2023 19:02

V Evropské unii opět narůstá vlna migrace. Na únorovém summitu se nejvyšší představitelé zemí EU shodli na tom, že je třeba posílit především ochranu vnějších hranic. „Zastavit je na hranicích a nepustit do EU je základ, abychom si udělali pořádek,“ uvedla ve vysílání CNN Prima NEWS europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM).

Pavlův postoj k Číně mohl být ostřejší, řekl Peksa. Asi nevnímáte, reagoval Zaorálek

30. března 2023 12:58

Prezident Petr Pavel si mohl vůči Číně dovolit ostřejší postoj. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti). Reagoval tak na tvrzení hlavy státu, že by cesta na Tchaj-wan byla zbytečným ohrožením obchodních vztahů Česka s Čínou. Podle bývalého ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) je ale prezidentův postoj namístě.

Euro 7 nemá šanci projít, shodli se europoslanci. Šéf odborářů Škodovky uvítá více času

23. března 2023 12:34

Euro 7 v tomto znění pravděpodobně platit nebude, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS poslanec Evropského parlamentu Alexandr Vondra (ODS). Jeho kolega z Pirátů Mikuláš Peksa ocenil, že kolem návrhu pomalu končí „šílená hysterie“. Proti obsahu připravovaného nařízení není zástupce odborů Škoda Auto Jaroslav Povšík, na zavedení změn je ale podle něj potřeba víc času.