reklama
CNN Prima News Mikuláš Peksa

Mikuláš Peksa

Výpis příspěvků ke štítku „Mikuláš Peksa“

Efektivnější než bariéry je dialog s migranty, říká pirátský europoslanec Peksa

Příběh uprchlíků a dialog s nimi je důležitější než stavět ploty na hranicích, uvedl v pořadu 360° pirátský europoslanec Mikuláš Peksa. Otázka migrace podle něj slouží politikům jako zástěrka, aby nemuseli řešit závažnější otázky, jež tuzemsko trápí, dodal ve vysílání CNN Prima NEWS. Oponoval mu však europoslanec Jan Zahradil (ODS), podle něhož Česko nemá povinnost starat se o ekonomické migranty.

Sledujte ZÁZNAM 360°: Proč nosí děti ve školách roušky? Tvrdý střet Landy a Vojtěcha

Proč nosí děti ve školách roušky a musí podstupovat testy? Na téma protikoronavirových opatření budou ostře debatovat jejich odpůrce, zpěvák Daniel Landa, a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). V dalších částech pořadu 360° dojde i na téma migrace se dvěma českými europoslanci a hokejový trenér Alois Hadamczik zavzpomíná na 10 let starou tragédii v Jaroslavli. Sledujte ve 20:15 úterní vysílání CNN Prima NEWS.

Herec Novotný se pustil do europoslance Peksy kvůli Teplicím: Hnul jste mi žlučí

Zákrok policistů z Teplic proti zdrogovanému muži, který následně v sanitce zemřel, rozdělil českou společnost na dva tábory. Jedni se policistů zastávají, jiní je viní ze smrti šestatřicetiletého Roma. Svůj názor na sociálních sítích vyjádřil také známý český herec Michal Novotný. „Pokračujme takhle dál, všichni se do policistů obouvejme, uvidíme, kam to dotáhneme,“ sdělil ve videu, kde se také ostře pustil do pirátského europoslance Mikuláše Peksy.

Babiš je hamižný a nechutný, hodnotí opozice premiérovu reakci na rezoluci europoslanců

Čeští opoziční politici považují střet zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) za jasný, takže je nepřekvapuje usnesení, ve kterém jej odsoudil Evropský parlament (EP). Premiér by podle nich měl odejít z politiky, nebo zajistit, aby holding Agrofert z jeho svěřeneckých fondů nepobíral dotace. Premiérova hamižnost povede k tomu, že miliardy, které nezákonně čerpal, zaplatí ze svých kapes čeští občané a podnikatelé, dodávají.

Jednání Evropské rady o rozdělování peněz patří na internet, říká europoslanec Peksa

Aktualizováno

Jednání Evropské rady o pomoci ekonomikám zasaženým pandemií by se mělo přenášet na internetu. To uvedl v pořadu K věci televize CNN Prima NEWS europoslanec Mikuláš Peksa z Pirátské strany a vysvětlil: „Evropská rada je ze všech evropských institucí nejméně transparentní. Tam se něco za zavřenými dveřmi dohodne a my můžeme pouze doufat, že to bude dobré.“

reklama