CNN Prima News Mikulov

Mikulov

Výpis příspěvků ke štítku „Mikulov“

Dálnice do Vídně je stále v nedohlednu. Stát netuší, jak překročí nádrž Nové Mlýny

6. srpna 2022 23:08

Spojení s hlavním městem Rakouska je po dlouhé dekády nedostatečné. Dálnice D52 z Brna končí od roku 1996 u jihomoravských Pohořelic a poté musí řidiči po silnici první třídy přejet novomlýnské nádrže a následně se prodrat přes Mikulov. Oproti tomu Rakušané mají dálniční spojení z Vídně hotové takřka až k českým hranicím. Ministerstvo dopravy doposud netuší, kdy bude česká část čtyřproudové komunikace hotová a jakým způsobem budou překonány Nové Mlýny.

Nehoda na Břeclavsku: Z kamionu unikly stovky litrů toxické látky, dvě ženy se zranily

23. července 2022 09:27

Srážka nákladního a osobního auta u Mikulova na Břeclavsku uzavřela v sobotu ráno hlavní tah I/52 vedoucí z Brna na rakouské hranice. Z kamionu unikla toxická a silně hořlavá látka, odhadují se stovky litrů, uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Podle něj hrozilo nebezpečí výbuchu a vzplanutí, zranily se dvě ženy. Policie odpoledne kolem 15:30 tah zprůjezdnila. Auta po dobu uzavírky objížděla místo okolními obcemi.

Vinařství Cibulka je chloubou Pálavy. Zdejší bio víno je oceňované i ve světě

19. dubna 2022 09:21

Slunce, péče a láska. To jsou hlavní ingredience, které potřebuje dobré víno. Alespoň podle Petra Cibulky, který před lety založil rodinné vinařství. Na rozdíl od většiny vinařů na Moravě se věnuje především červenému vínu, které pěstuje bez používání chemie. A jak zaznělo v pořadu Prima Česko investovaná energie se mu vrací. Chuť bio vín z Pálavy si oblíbili nejen lidé v Česku, ale i ve světě.

Pivní obr i křivý jehličnan. Který vánoční stromek zvítězil ve vašem hlasování?

22. prosince 2021 18:40
Aktualizováno

Plovoucí strom z Plzně, nejkřivější jehličnan z celé Prahy nebo pivní obr ze Stráže pod Ralskem. I tak mohou vypadat vánoční stromečky. Ale který je ten „nej“? Ze všech navrhovaných adeptů redakce vybrala 20 nejlepších, kterým diváci poslali tisíce hlasů a vybrali vítěze – tím se stal stromek z Rýmařova.

Policisté na Břeclavsku nevěřili svým očím. Kamion ujel stovky metrů v protisměru

23. listopadu 2021 14:26

Policisté u Mikulova na Břeclavsku zpozorovali kamion, který při předjíždění dalšího nákladního vozu na hlavním tahu na Brno ujel stovky metrů v protisměru. Strážci zákona riskantní manévr natočili. Řidič cizího původu hned na místě zaplatil kauci 10 tisíc korun. Za nebezpečné předjíždění mu hrozí až roční zákaz řízení, uvedl policejní mluvčí Petr Vala.