reklama

Milionová loupež hodinek v Brně: Soud poslal člena mezinárodního gangu na 7 let do vězení

Sedm let ve věznici s ostrahou. Na tak dlouho poslal brněnský soud Litevce, který jako člen organizovaného gangu přepadl před několika lety klenotnictví v centru Brna. Pachatelé si tehdy odnesli hodinky za více než 4 miliony korun. Skupina navíc takto loupila po celé Evropě.

reklama

Bylo to absolutně nečekané, rychlé, drzé, ale účinné. Prvního dubna 2015 ve tři hodiny odpoledne vběhli čtyři ozbrojení muži do klenotnictví v samotném centru Brna. Začali rozbíjet výlohy a brali jen to nejcennější.

K tématu

Mezi pachateli, po kterých policisté několik let marně pátrali, byl i Litevec Martinas Alexandravičius. Se svými komplici podle státního žalobce loupil po celé Evropě. Za zmínku stojí, že jen den před loupežným přepadením v Brně skupina přepadla jiné klenotnictví v Itálii.

Policisté nakonec všechny členy organizovaného gangu pochytali v různých koutech Evropy. Podařilo se jim ale zajistit jen zlomek uloupených hodinek. Litevec Alexandravičius, který je jako jediný souzený u nás, se k činu doznal. Ve vězení tak stráví 7 let.

Na stejné klenotnictví přitom před rokem zaútočila jiná skupina pachatelů. Pomocí auta nejprve vytrhli mříž a následně z prodejny vzali ty nejluxusnější hodinky. Škoda? 20 miliónů korun.

Byl jsem hlavně překvapen tou systematičností, se kterou vykrádali ty výlohy

„Byl jsem hlavně překvapen tou systematičností, se kterou vykrádali ty výlohy, skutečně v některých výlohách nezbyl ani kousek a samozřejmě ten tah na ty nejdražší značky a ty nejdražší kusy tam byl evidentní,“ popsal loni v říjnu majitel klenotnictví Jiří Hanák.

Ukradené hodinky za statisíce, které mají unikátní sériová čísla, nejspíš skončily na východním trhu. Tam se je pachatelé pokusili prodat za zlomkovou cenu. V tomto případě ale policisté ani po roce členy dobře organizovaného gangu nedopadli.

K tématu

Další hlavní zprávy

Stát z nás během dvou dnů udělal odběrová pracoviště. Zvykáme si, říká ředitel školy
Ztrátu chuti a čichu po covidu nepodceňujte. Kdy je třeba zajít k lékaři?
Sníh v Česku komplikuje dopravu. Oteplení přijde nejdříve o víkendu
reklama
reklama
Definitivní pravidla: Venku maximálně po dvojicích, na sportovišti 12 lidí s rozestupy

Vláda

Domácí zpravodajství

V Česku zemřelo už přes 28 tisíc lidí s covidem, denní nárůst počtu nakažených zpomaluje
Škromach: ČSSD má ve volbách potenciál 15 procent. Nesmíme jen brečet, jak je to těžké
Tisíce vakcín od Pfizeru nemohou být použity. Hrozí, že lidé nedostanou druhou dávku včas
Nové informace k brazilské mutaci v Česku: Na Děčínsku odhalili méně agresivní variantu
Další články
reklama
reklama