reklama

Milionová loupež hodinek v Brně: Soud poslal člena mezinárodního gangu na 7 let do vězení

Sedm let ve věznici s ostrahou. Na tak dlouho poslal brněnský soud Litevce, který jako člen organizovaného gangu přepadl před několika lety klenotnictví v centru Brna. Pachatelé si tehdy odnesli hodinky za více než 4 miliony korun. Skupina navíc takto loupila po celé Evropě.

reklama

Bylo to absolutně nečekané, rychlé, drzé, ale účinné. Prvního dubna 2015 ve tři hodiny odpoledne vběhli čtyři ozbrojení muži do klenotnictví v samotném centru Brna. Začali rozbíjet výlohy a brali jen to nejcennější.

K tématu

Mezi pachateli, po kterých policisté několik let marně pátrali, byl i Litevec Martinas Alexandravičius. Se svými komplici podle státního žalobce loupil po celé Evropě. Za zmínku stojí, že jen den před loupežným přepadením v Brně skupina přepadla jiné klenotnictví v Itálii.

Policisté nakonec všechny členy organizovaného gangu pochytali v různých koutech Evropy. Podařilo se jim ale zajistit jen zlomek uloupených hodinek. Litevec Alexandravičius, který je jako jediný souzený u nás, se k činu doznal. Ve vězení tak stráví 7 let.

Na stejné klenotnictví přitom před rokem zaútočila jiná skupina pachatelů. Pomocí auta nejprve vytrhli mříž a následně z prodejny vzali ty nejluxusnější hodinky. Škoda? 20 miliónů korun.

Byl jsem hlavně překvapen tou systematičností, se kterou vykrádali ty výlohy

„Byl jsem hlavně překvapen tou systematičností, se kterou vykrádali ty výlohy, skutečně v některých výlohách nezbyl ani kousek a samozřejmě ten tah na ty nejdražší značky a ty nejdražší kusy tam byl evidentní,“ popsal loni v říjnu majitel klenotnictví Jiří Hanák.

Ukradené hodinky za statisíce, které mají unikátní sériová čísla, nejspíš skončily na východním trhu. Tam se je pachatelé pokusili prodat za zlomkovou cenu. V tomto případě ale policisté ani po roce členy dobře organizovaného gangu nedopadli.

K tématu

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Flegr: Vydržme lockdown tři týdny, jinak je vše zbytečné a lékaři se zblázní

Flegr: Vydržme lockdown tři týdny, jinak je vše zbytečné a lékaři se zblázní

Česko musí ještě tři týdny zůstat ve tvrdém lockdownu, řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS evoluční biolog Jaroslav Flegr s tím, že je třeba se dostat maximálně na 2000 nakažených denně. V březnu podle něj přijde čtvrtá vlna koronaviru a pokud nebudou dostatečně prázdné nemocnice, lékaři se se z toho zblázní. Zdůraznil také, že za úbytek nakažených může vysoký počet zemřelých.

V EU by se mohlo očkovat i vakcínami z Ruska a Číny. Stav nouze nejspíš KSČM podpoří
Česká módní značka Pietro Filipi propustí všechny zaměstnance. Nemá na výplaty
Šíření covidu zrychluje, Česko pokořilo další hranici. Vzrostlo i skóre PES
Pence upřednostní inauguraci Bidena. Ani další republikáni se s Trumpem nerozloučí
Přepište dějiny. Půjčky na bydlení opět zlevnily a Češi vytvořili hypoteční rekord
Vydělávají desítky miliard dolarů. Kam plynou zisky největších farmaceutických firem
reklama
reklama
Topolánek pochválil Kalouska: Byl bys dobrý premiér i prezident

360°

Domácí zpravodajství

Průzkum: Naočkovat už by se nechala téměř polovina Čechů. Větší zájem mají muži
Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně
Distribuce vakcín je nespravedlivá, tvrdí kraje. Praha a Brno mají přes polovinu
Další články
reklama
reklama