reklama
CNN Prima News Miloš Vystrčil

Miloš Vystrčil

Výpis příspěvků ke štítku „Miloš Vystrčil“

Zeman je příčetný a nelze jej odvolat pro neschopnost, rozhodl Senát

Prezident Miloš Zeman je podle senátní komise pro Ústavu příčetný. Nelze jej tudíž odvolat na základě článku 66 Ústavy. Informoval o tom předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) společně se senátory Zdeňkem Hrabou a Michaelem Canovem (oba STAN). Nevyloučili ovšem, že do budoucna nedojde na změny v Ústavě, které by se právě tohoto článku týkaly. S návrhem přišel v červnu senátní bezpečnostní a zahraniční výbor.

Vystrčil griluje Zemana: Nevoliče má za zbabělce, sám však k volbám nechodí

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) kritizuje prezidenta Miloše Zemana za některá jeho slova, která řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Vadí mu zejména Zemanův výrok, že lidi, kteří nechodí k volbám, jsou zbabělci. Vystrčil v pořadu Partie Terezie Tománkové připomněl, že právě Zeman v loňských senátních volbách na Praze 5 odmítl jít volit do druhého kola. Zeman tehdy říkal, že jeho kandidát skončil třetí, tudíž se do druhého kola nedostal, a ze zbývajících osobností si nevybral.

Vystrčil: Tornádo komunismu bylo stejně ničivé jako to na jižní Moravě

„Tornádo komunismu“, které v tehdejším Československu řádilo 40 let, bylo stejně ničivé jako to, které se ve čtvrtek objevilo na jižní Moravě. Na rozdíl od něj ho však vytvořili lidé. V neděli to na pietním aktu na pražském Újezdě k uctění památky obětí komunismu řekl předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). K aktuální přírodní katastrofě na jižní Moravě přirovnal komunismus i místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal (Piráti). Politici zdůraznili, že na tragédii komunismu a jeho oběti lidé nesmí nikdy zapomenout.

Cichanouská: Babiše nesoudím. Mohl mít důvody se mnou dříve nemluvit, vážím si ho

Česko je pro běloruský lid jedním z největších spojenců. Podpory prezidenta Miloše Zemana, premiéra Andreje Babiše i šéfa Senátu Miloše Vystrčila si vedoucí běloruské opozice Svjatlana Cichanouská váží. Řekla to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS, ve kterém se rozpovídala mimo jiné o tom, jak se vyvíjel její vztah s Babišem. Na kompletní rozhovor s běloruskou političkou se podívejte ve čtvrtek ve 13:30 na CNN Prima NEWS.

Nedůvěra vládě? KSČM stále zvažuje, jak bude hlasovat, říká Dolejš

Komunisté stále váhají, jak se zachovají při hlasování o nedůvěře vládě, které by mělo proběhnout ve čtvrtek. Buď své hlasy připojí k opozici, nebo během hlasování odejdou ze sálu, čímž by kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) podrželi. Poslanec Jiří Dolejš (KSČM) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS jednoznačně neodpověděl, jak bude klub komunistů postupovat. Výkonný výbor KSČM bude o nedůvěře vládě jednat ve středu.

Benešová šla za hranu, zní z opozice po konci Zemana. Vystrčil mluví o ohrožení svobody

Pavel Zeman byl dlouho trnem v oku vládnoucí garnituře. Vzpomeňme jen na připravovanou kárnou žalobu ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO), napsal na Twitteru předseda ODS Petr Fiala. K rezignaci Zemana, který téměř 11 let zastával pozici nejvyššího státního zástupce, se vyjádřili i další opoziční politici. Premiér Andrej Babiš (ANO) či ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) mu poděkovali za jeho služby.

reklama