CNN Prima News Miloš Vystrčil

Miloš Vystrčil

Výpis příspěvků ke štítku „Miloš Vystrčil“

Fremr by dnes už Senátem neprošel. Informace o jeho kauzách jsou závažné, říká Marvanová

Kdyby senátoři měli u sebe nové informace o kauzách soudce Roberta Fremra, neprošel by hlasováním v horní komoře, řekla redakci CNN Prima NEWS senátorka Hana Kordová Marvanová (za ODS). Za sebe má radost, že se prezident Petr Pavel rozhodl pozdržet jmenování Fremra na post ústavního soudce. Senátor Marek Hilšer z klubu Starostů podotkl, že při výběru vhodných kandidátů nejspíše pochybil prezidentův poradní panel. „Chápu, že lidé jsou obecně nepodezřívaví. Uniklo to ale pozornosti a trošku to všem zamotalo hlavu,“ sdělil redakci.

Dar Pekarové? Trapný a nevyzrálý, tvrdí experti. Přece nedám Zelenskému vázu, namítá šéfka TOP 09

Projev aktivismu a nedůstojného chování. Tak okomentoval pro CNN Prima NEWS bývalý šéf hradního protokolu Miroslav Sklenář netradiční dárek od šéfky Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) pro ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Podle Pekarové bylo darování trička s nápisem „Rusko je teroristický stát“ vzhledem k probíhající ruské invazi vhodné. „Dárek vyjadřuje symbolickou podporu,“ zdůraznila pro CNN Prima NEWS.

Do Prahy přiletělo statečné srdce. Čeští státníci vítají Zelenského a na setkání se těší

Doufám, že je to pravda a statečné srdce přiletí do Prahy. Tak reagovala senátorka Miroslava Němcová (ODS) na tehdy ještě nepotvrzenou zprávu o první návštěvě ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v Česku od začátku ruské agrese na Ukrajině. Z brzkého shledání se těší i předsedové Senátu a Sněmovny: Miloš Vystrčil (ODS) a Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). „Vaše návštěva Prahy potvrzuje silné spojenectví mezi Českem a Ukrajinou,“ napsala Pekarová.

Pavel v Letech uctil památku romských obětí. Týrali je i čeští četníci, připomněla Pekarová

Potřeba obhajovat svobodu a lidská práva je teď stejná jako v minulosti, řekl na místě někdejšího koncentračního tábora pro Romy v Letech u Písku prezident Petr Pavel. V soužití s Romy jsou podle něj stále rezervy. Pietního shromáždění u příležitosti 80 let od transportu 420 uvězněných Romů do Osvětimi se zúčastnily stovky lidí včetně čelných představitelů státu.

Ať obnovu Ukrajiny zaplatí Rusko, shodly se státy v Praze. Chtějí vytvořit poválečný tribunál

Poválečná obnova Ukrajiny by měla být financovaná ze zmrazených ruských prostředků, prohlásil předseda Nejvyšší rady Ukrajiny Ruslan Stefančuk. Účastníci Konference předsedů parlamentů se v Praze mimo jiné shodli na podpoře rozšíření EU i vytvoření tribunálu, který by potrestal ruské válečné zločiny. Stefančuk také vyznamenal předsedy českého Parlamentu Markétu Pekarovou Adamovou (TOP 09) a Miloše Vystrčila (ODS).