CNN Prima News Miloš Vystrčil

Miloš Vystrčil

Výpis příspěvků ke štítku „Miloš Vystrčil“

Nenávidím lidi, Češi jsou národ nevděčných de*ilů. Pavel Novotný na rovinu o otci i politice

6. srpna 2022 06:04

O politicích KSČM neváhá napsat, že by je rád viděl viset. Vietnamci jsou podle něj pracovitější než Češi a přiznává, že celoživotně kouří trávu. Kolem kontroverzního politika Pavla Novotného už se vody rozvířily mnohokrát. Zatím ale stále stojí v čele pražské městské části Řeporyje. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS promluvil nejen o politice, ale také o blížících se narozeninách svého otce, baviče Petra Novotného, který před 9 lety prodělal mozkovou příhodu. „Je na tom úměrně tomu, čím si prošel,“ přiznal. Kdo by byl podle něj nejlepším prezidentem po Miloši Zemanovi?

O Senát zabojuje 179 kandidátů. Nově chce uspět Špidla, Pirk nebo Babišova Nagyová

5. srpna 2022 19:45

K podzimním volbám do Senátu bylo připuštěno 179 kandidátů. Je jich hlavně kvůli společným nominacím stran a hnutí o 54 méně než při předchozích volbách, které se konaly v roce 2016 ve stejných 27 obvodech, kde se bude hlasovat letos. První kolo senátních voleb se uskuteční 23. a 24. září společně s komunálními volbami.

Sabotáž na Zemana? Podezření důvodné nebylo. Žalobci dál prošetřují padělání lékařské zprávy

3. srpna 2022 08:38

Podezření prezidenta Miloše Zemana na sabotáž při jeho loňské hospitalizaci nebylo podle Vrchního státního zastupitelství důvodné. Pokračuje ale v prošetřování možného padělání lékařské zprávy. Informovala o tom ve středu Česká televize (ČT). V podnětu podaném letos na konci června prezident uvedl, že jakožto přímo volená hlava státu byl nucen čelit pokusu o zbavení pravomocí. Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) již dříve podnět označil „skoro za hloupost“, neboť podle něj směřuje k něčemu, co se nestalo.

Jak se vás dotkne úsporný tarif? Čím méně protopíte, tím větší část vám stát zaplatí

27. července 2022 13:03

Takzvaný úsporný tarif, který má domácnostem pomoci snížit účty za energie, bude představovat fixní částku bez ohledu na spotřebu domácnosti. Čím méně která domácnost spotřebuje, tím větší část spotřeby jí příspěvek státu pokryje. Vláda chce takto motivovat domácnosti k úsporám. V Senátu to ve středu řekl ministr průmyslu Jozef Síkela (za STAN) při debatě o schvalování novely energetického zákona, která tento úsporný tarif zavádí. Senát návrh schválil. V účinnost má vstoupit den po vyhlášení ve sbírce.

Pětiminutové sprchování, zmrzlina přes sklo i rohlíková analogie. Co padlo v Partii PLUS?

25. července 2022 05:57

Ani v letní Partii PLUS nebyla nouze o ostrou výměnu názorů. Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) diskutoval s místopředsedou Poslanecké sněmovny Karlem Havlíčkem (ANO) o zdražování potravin, závislosti na ruském plynu či prohřešcích současné i předchozí vlády. Došlo také na rohlíkovou analogii k cenám energií, rychlé sprchování nebo stěhování České republiky do Španělska.

Nepoužívejme tolik klimatizaci, ušetříme, prohlásil Vystrčil. Pustil se i do Babišovy vlády

24. července 2022 14:37

Nemyslím si, že je potřeba tolik používat klimatizaci. Šetřit by se mělo na všem, nejen na plynu, uvedl předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) v nedělní Partii PLUS. Předchozí vláda Andreje Babiše (ANO) neřešila energetickou závislost na státech, které vystupují proti České republice, NATO a Evropské unii, a vystavila tak zemi nebezpečí, pustil se do bývalého kabinetu. „Místo toho rozhazovali vrtulníkem peníze,“ nešetřil ve vysílání CNN Prima NEWS kritikou.

Zavedení eura v ČR? Nyní by to bylo nevýhodné i nereálné, shodli se Vystrčil s Havlíčkem

24. července 2022 13:01

Zavedení eura v České republice je v současné době i v nejbližší budoucnosti nereálné a nevýhodné. Země by přišla o samostatnou měnovou politiku České národní banky a možnost využívat kurz koruny. V nedělní Partii PLUS na CNN Prima NEWS se na tom shodli předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) a místopředseda Sněmovny Karel Havlíček (ANO). K zavedení eura se vyjádřili v souvislosti s výzvou staronového předsedy hnutí STAN Víta Rakušana, který vyzval na sobotním sněmu k diskusi o zavedení eura v rámci vládní koalice.

Sledujte Partii PLUS s Vystrčilem a Havlíčkem: Kdy se zastaví růst cen?

22. července 2022 15:18

Ceny energií, pohonných hmot i dalších komodit stále rostou. Dělá vláda vše, co je v jejích silách? A jaké má další plány? Na tyto a další dotazy odpoví v nedělní Partii PLUS předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) a místopředseda Sněmovny Karel Havlíček (ANO). Pořad sledujte v neděli od 11:00 na CNN Prima NEWS nebo živě prostřednictvím našeho zpravodajského webu.

Čína se zlobí. Ambasáda ostře odsoudila návštěvu předsedy tchajwanského parlamentu v Česku

20. července 2022 10:19

Čínské velvyslanectví v ČR silně odsoudilo návštěvu předsedy tchajwanského parlamentu Jou Si-kchuna v České republice. Senát a jednotliví politici tím prý podkopávají politický základ čínsko-českých vztahů a pošlapávají základní normy mezinárodních vztahů. Ve středečním vyjádření to uvedl mluvčí ambasády. Tchaj-wan je demokratický stát, jehož nezávislost Čína neuznává. Čínský komunistický režim ostrov považuje za svou vzbouřeneckou provincii.

„Prezidenti“ na Twitteru: Středulovi fungují procházky, Nerudové tajemství a Babišovi karty

15. července 2022 05:04

Odborář Josef Středula „boduje“ s procházkami, ekonomka Danuše Nerudová s „malými tajemstvími“ a expremiér Andrej Babiš s kartami. CNN Prima NEWS ve spolupráci s mediálně analytickou společností NEWTON Media připravila analýzu, jaké jsou nejúspěšnější tweety možných kandidátů na prezidenta. Kterými příspěvky tedy „zazářili“ na sociální síti Twitter?

Zeman k sabotáži: Prezident onemocní, Vystrčil a další pojmou zrůdnou myšlenku sesadit ho

3. července 2022 11:36

Senátoři měli několik týdnů počkat, než začali nahlas uvažovat o aktivaci článku 66 české Ústavy, podle které by bylo možné převést některé prezidentské pravomoci na zákonodárce a vládu. Podle prezidenta republiky Miloše Zemana je tak naprosto v pořádku, aby bylo prověřeno, zda nedošlo k pokusu o sabotáž. „Je to termín, který je podle právníků naprosto v pořádku,“ řekl Zeman v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Vystrčil: Sabotáž během Zemanovy nemoci? Absurdní, leda ze strany prezidentské kanceláře

29. června 2022 23:26

Plnili jsme ústavní povinnost. Tak odůvodnil své loňské pochybnosti o zdraví hlavy státu Miloš Vystrčil (ODS). Prezident totiž ve středu předal ministru spravedlnosti Pavlu Blažkovi (ODS) podnět k prověření toho, že se v souvislosti s jeho onemocněním mohl stát trestný čin sabotáže. Podle šéfa Senátu k tomu však mohlo dojít leda v prezidentské kanceláři. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS se pozastavil nad tím, kolik takové konspirace asi stojí peněz.