reklama
CNN Prima News Miloš Vystrčil

Miloš Vystrčil

Výpis příspěvků ke štítku „Miloš Vystrčil“

Ringo Čech: Senátorská cháska se Zemana bála. Pak ho v nemocnici chtěla roztrhat na kusy

16. listopadu 2021 20:40

Hudebník František Ringo Čech se ostře pustil do zákonodárců, kteří kvůli zdravotnímu stavu prezidenta Miloše Zemana v říjnu zvažovali aktivaci článku 66 Ústavy. „Nejdřív ho chtěli roztrhat na kusy, možná vyvléci z nemocnice. A teď je to pro ně najednou zase pan prezident,“ řekl umělec v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Že byly postoje některých senátorů a poslanců unáhlené, si myslí i druhý host debaty, herec Vítězslav Jandák.

Senát nebude řešit převod pravomocí prezidenta, pokud se Zemanův stav nezhorší

9. listopadu 2021 12:13
Aktualizováno

Senát by podle své ústavní komise neměl schvalovat převod pravomocí prezidenta, pokud se zdravotní stav Miloše Zemana nezhorší a umožní mu plnit aspoň významné kompetence, které souvisejí například s výměnou vlády. Horní komora by měla bezodkladně rozhodnout o dočasném převodu pravomocí hlavy státu, pokud Zeman podle sdělení lékařů nebude schopen zastávat prezidentský úřad. Komise se na tom v úterý shodla na návrh svého předsedy Zdeňka Hraby (STAN). Organizační výbor Senátu vzal toto doporučení na vědomí.

V Zemanovi jsem poznal starého prezidenta, řekl Babiš. Pekarová: Počkejme na jeho činy

5. listopadu 2021 20:55

Premiér Andrej Babiš (ANO) ve vysílání CNN Prima NEWS sdělil, že se zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana skutečně zlepšil. „Působil o mnoho lépe, byl v jiné náladě a měl jiný hlas. Poznával jsem v něm toho našeho starého prezidenta,“ komentoval Babiš své dojmy z toho, když s hlavou státu v pátek mluvil po telefonu. Zlepšení zdravotního stavu Zemana potěšilo mimo jiné i předsedu Senátu Miloše Vystrčila (ODS) a šéfku TOP 09 Markétu Pekarovou Adamovou.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv s Babišem i Pekarovou. Co říkají na rozhovor se Zemanem?

5. listopadu 2021 18:34

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Prezident Miloš Zeman v pátečním rozhovoru pro Frekvenci 1 hovořil o svém zdravotním stavu. Prozradil, jak se cítí a že se chystá jmenovat předsedu ODS Petra Fialu premiérem. Promluvil také o svých kriticích. Jak působil rozhovor na předsedkyni TOP 09 Markétu Pekarovou Adamovou, premiéra Andreje Babiše a předsedu Senátu Miloše Vystrčila? Nejen o tom Hlavní zprávy od 18:55 na Primě a CNN Prima NEWS.

K převodu Zemanových pravomocí není důvod. Jeho stav se snad bude lepšit, řekl Vystrčil

5. listopadu 2021 13:48

Pokud Miloš Zeman bude schopen vykonávat minimálně nejdůležitější povinnosti prezidenta, k převodu jeho pravomocí podle předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) není důvod. Vystrčil to řekl v pátek v reakci na závěry lékařského konzilia, které se Zemanovým zdravotním stavem zabývalo a uvedlo, že hlava státu stále není schopna pracovat naplno.

Stropnický: Vystrčil by se měl Zemanovi omluvit. Snahy Senátu byly na hraně puče

5. listopadu 2021 06:08

Neúspěšný kandidát ČSSD do Sněmovny Matěj Stropnický vyzval šéfa Senátu Miloše Vystrčila (ODS) k tomu, aby se omluvil prezidentovi Milošovi Zemanovi. „Já to považuji na hraně ústavního puče, o co se pokoušel pan Vystrčil a část Senátu. Je dobře, že se tomu podařilo zabránit,“ komentoval v pořadu 360° Vystrčilovy úvahy o aktivaci článku 66 Ústavy.

Babiš i Vystrčil položili věnce na Vítkově. Pietu komplikovalo počasí, gripeny nevzlétly

28. října 2021 11:15

Politici, zástupci armády i váleční veteráni si u Národního památníku na pražském Vítkově připomněli 103. výročí vzniku samostatného Československa. U hrobu Neznámého vojína položili věnce premiér Andrej Babiš (ANO), předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS), ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) nebo náčelník generálního štábu Aleš Opata. Zúčastnit se nemohl prezident Miloš Zeman, který je hospitalizovaný. Zastoupil ho náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky Jan Kaše.

Živě
28. říjen: Fiala ocenil Babišův projev. Pekarová má vyznamenané za „klasicky Zemanovské“

28. října 2021 08:00

Česko si ve čtvrtek připomnělo 103. výročí vzniku samostatné republiky v roce 1918. Konaly se tradiční akce na pražském Vítkově nebo u sochy prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Kvůli hospitalizaci prezidenta Miloše Zemana se ale neuskutečnilo večerní předávání nejvyšších státních vyznamenání, odloženo bylo i jmenování nových generálů. Jména vyznamenaných ale Pražský hrad zveřejnil na svém webu.

reklama