CNN Prima News ministerstvo spravedlnosti

ministerstvo spravedlnosti

Výpis příspěvků ke štítku „ministerstvo spravedlnosti“

Odsouzený za pedofilii nadále pracuje s dětmi. Českým kriminalistům nezbývá než čekat

Byl odsouzený za znásilnění dítěte, nyní pod změněným jménem v jednom z českých měst vede spolek, kde pracuje s dětmi. Ač kriminalisté o potenciálně nebezpečném muži vědí, nemohou nic dělat. Zákony jim to totiž neumožňují. Nezbývá jim než bezmocně čekat, zda se dokáže ovládnout, nebo ne. Soudem potrestaný muž již v minulosti jednou na dítě zaútočil. Ministerstvo spravedlnosti se chystá problematiku řešit aktivněji a přichází s návrhem přísnějšího registru sexuálních delikventů.

Vláda pomohla dlužníkům v exekuci. Někteří už letos nemusejí platit, věřitelé se cítí zrazeni

Snaha vlády rychle pomoci lidem s vysokými náklady na bydlení si vybírá svou daň. Do potíží se dostaly desítky tisíc lidí. Od normativních nákladů na bydlení, které vláda výrazně zvýšila, se totiž počítá i to, kolik je možné ze mzdy srazit dlužníkům v exekuci. Někteří tak díky tomu mohou letos splácet výrazně méně než dřív, jiným to dokonce umožnilo přestat splácet úplně.

Blažek? Červená linie. Gregorová vysvětlila, proč Pirátům s ministrem za ODS došla trpělivost

Pavel Blažek (ODS) nemůže být dál ministrem spravedlnosti, neměli bychom tolerovat nic, co připomíná Andreje Babiše (ANO). V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekla europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti). Ve středu předložila na pirátském fóru návrh, jenž vyjadřuje velmi negativní stanovisko k setrvání Blažka na pozici šéfa české justice. Podnět zatím podpořila drtivá většina hlasujících členů nejmenší vládní strany. Gregorová se rozpovídala mimo jiné i o tom, jak by Piráti reagovali, kdyby se za Blažka kromě politiků z ODS postavili i Starostové, lidovci a TOP 09. „Extrémní situace mohou vést k radikálním krokům,“ dodala politička.

Potyčka při soudu s Peterkovou? Na vině je covid, justiční stráž nepochybila, říká Blažek

Chování davu v budově pražského městského soudu ukazuje, že covidové období má hlubší důsledky. Na sociálních sítích to uvedl ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). Odvolací senát musel v úterý přerušit jednání v případu Jany Peterkové, která čelila obžalobě za šíření poplašné zprávy během koronavirové pandemie. Podporovatelé Peterkové vylomili dveře do soudní síně a zasahovat musela policie i justiční stráž. Té Blažek posléze za zvládnutí situace poděkoval. Peterkové soud nakonec uložil dvouletý podmíněný trest s tříletou zkušební dobou.

Komentátor: Abolice pro Mynáře? Zeman už neměl co ztratit. Je to smutný konec jeho kariéry

Bývalý prezident Miloš Zeman už zřejmě cítil, že nemá co ztratit. Je to smutný obrázek na konec kariéry politika, který patřil k těm nejvýraznějším v naší zemi. Ve vysílání CNN Prima NEWS to uvedl komentátor MF Dnes Miroslav Korecký. Zhodnotil tak Zemanovu žádost o podpis abolice pro pracovníky Hradu. Žádat o spolupodpis premiéra měl Zeman hned dvakrát, v rozhovoru pro server Seznam Zprávy to potvrdil ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS).

Blažek ve střetu zájmů? Ať podá vysvětlení, nebo odejde z vlády, požadují někteří Piráti

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) by měl odstoupit. S tvrdou výzvou přišla pirátská europoslankyně Markéta Gregorová poté, co vyšlo najevo, že šéf resortu již potřetí požadoval od žalobců další informace ze živé kauzy. Do té jsou zapleteni nejen jeho spolustraníci, ale i on sám. Šéf Pirátů a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš bude chtít po Blažkovi vysvětlení, stejnou optikou se na věc dívá i europoslanec Marcel Kolaja. Organizace Transparency International ČR (TI) se otevřeným dopisem obrátila i na premiéra Petra Fialu (ODS) s výzvou k odvolání Blažka.

Bývalý viceprezident USA má opět problém. Agenti FBI v jeho domě našli další tajný dokument

Agenti amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) dnes při předem dohodnuté prohlídce v bydlišti někdejšího viceprezidenta Mikea Pence v Indianě našli další dokument s označením tajné, informuje agentura AP. Dokumenty označené jako tajné se u Pence našly již v lednu. Nesprávně uchovávané citlivé vládní materiály byly dříve objeveny také u bývalého prezidenta Donalda Trumpa a současné hlavy státu Joea Bidena.

Spojka na Hrad či přeplněné věznice. Oznámkujte působení ministra spravedlnosti Blažka

Premiér Petr Fiala (ODS) v pondělí pokračoval v bilančních schůzkách se členy své vlády. Tentokrát se potkal s ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem (ODS) a hodnotili například jeho snahu o zrychlení soudních procesů v zemi. Jak se ministrovi, o kterém se mluví jako vládní spojce na Hrad, daří podle čtenářů CNN Prima NEWS? Jeho působení můžete oznámkovat přímo v tomto článku.