CNN Prima News ministerstvo spravedlnosti

ministerstvo spravedlnosti

Výpis příspěvků ke štítku „ministerstvo spravedlnosti“

Soudce zveřejní klíčové povolení k prohlídce Trumpova sídla. Části textu budou začerněné

26. srpna 2022 05:25

Federální soudce ve Spojených státech nařídil zveřejnění klíčového dokumentu, který uvádí důvody nedávné domovní prohlídky ve floridském sídle bývalého prezidenta Donalda Trumpa agenty Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI), nicméně soudce souhlasil s pečlivým zredigováním textu, tedy začerněním podrobností, uvedla agentura AFP.

Rozhodoval v případech Vitáskové i Zadeha. Blažek soudce nepovýšil, unie se bouří

22. srpna 2022 16:32

Soudcovská unie se ostře ohradila proti argumentům, kterými ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) vysvětlil své rozhodnutí nejmenovat Aleše Novotného místopředsedou Krajského soudu v Brně. Blažek tvrdí, že Novotný se jako soudce svými nezákonnými rozhodnutími opakovaně podílel na tom, že státu vznikla škoda. Unie v pondělním vyjádření uvedla, že toto odůvodnění je „nepřijatelné a do budoucna velmi nebezpečné“.

Americký ministr spravedlnosti prolomil mlčení. Schválil jsem prohlídku u Trumpa, řekl

11. srpna 2022 21:47

Americký ministr spravedlnosti Merrick Garland osobně schválil rozhodnutí požádat o povolení k domovní prohlídce v sídle exprezidenta Donalda Trumpa. Řekl to při čtvrtečním brífinku, který byl jeho prvním veřejným vystoupením od bezprecedentního zásahu Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) na Floridě. Média mezitím informují, že Trump před prohlídkou obdržel obsílku kvůli podezření, že u sebe stále má citlivé oficiální dokumenty.

Tempel žádá rekordní odškodnění, ministerstvo to nevylučuje. Dojde na zápas s Kajínkem?

31. května 2022 06:09

Stát bude možná muset vyplatit rekordní odškodnění. Požaduje ho Robert Tempel, který strávil ve vězení přes 20 let a část trestu si odpykával i za dvojnásobnou vraždu. Jenže se ukázalo, že v případě vraždy šlo o justiční omyl, a místo doživotí byl loni v říjnu propuštěn. Dojde na boxerský souboj s jiným doživotně odsouzeným a propuštěným vězněm Jiřím Kajínkem?

Shodil Nečasovu vládu, teď míří do Brna. Ivo Ištvan jako vrchní státní zástupce končí

4. března 2022 16:01

Ke konci března odejde z Vrchního státního zastupitelství (VSZ) v Olomouci jeho dosavadní vedoucí Ivo Ištvan. Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) vyhověl jeho žádosti o přeložení. Od dubna pak Ištvan bude státním zástupcem Nejvyššího státního zastupitelství v Brně. V tiskové zprávě o tom v pátek informovalo VSZ v Olomouci.

Blažek poslal Farskému analýzu jak se vzdát mandátu v cizině. Zveřejnit ji ale nechce

25. ledna 2022 18:17

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) zaslal poslanci Janu Farskému (STAN) analýzu, jak řešit rezignaci na mandát zákonodárce, když je v cizině. Sám dokument zveřejnit nechce. Farský před týdnem odletěl na stáž do Spojených států, po tlaku opozice a posléze i koalice se později rozhodl, že na poslanecký mandát rezignuje. Zákon to ale umožňuje udělat jen osobně, nebo formou notářského zápisu.

Nemusíme všechno měnit. Blažek zdůvodnil, proč proti vůli části ODS ponechá šéfa žalobců

23. ledna 2022 17:03

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) potvrdil, že v nejbližší době nemá v plánu odvolávat nejvyššího státního zástupce Igora Stříže a nahrazovat jej někým jiným. Nemyslím si, že by se po každých volbách měli měnit všichni lidé ve státní správě,“ řekl Blažek v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Na Igora Stříže má tak zcela opačný názor než jeho stranický i vládní kolega Zbyněk Stanjura (ODS).

Benešová k týrání vězňů: Bachaři ve Valdicích to nemají lehké, je to žalář plný vrahů

23. ledna 2022 15:08

Bývalá ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) i současný šéf rezortu justice Pavel Blažek (ODS) považují podezření z týrání vězňů ve Valdicích za závažné. Na druhé straně nejsou přesvědčeni, že by šlo o systémové selhání. „Občas tam mají problémy, ale tento druh lidí, co tam sedí, eskaluje různá napětí,“ řekla Marie Benešová v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.