reklama
CNN Prima News ministerstvo spravedlnosti

ministerstvo spravedlnosti

Výpis příspěvků ke štítku „ministerstvo spravedlnosti“

FIFA získá miliardy z úplatkářské aféry zkorumpovaných úředníků. Řeší, co s nimi

4. října 2021 22:01

Mezinárodní fotbalová federace (FIFA) získá po vynesení rozsudků nad zkorumpovanými funkcionáři od amerického ministerstva spravedlnosti až 201 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun. Činovníci měli za úplatu ovlivňovat, kde se budou hrát nejprestižnější turnaje jako mistrovství světa, nebo vydělávat na prodeji televizních práv. Peníze by měly putovat na charitativní projekty.

Další nepovedený start. Babiše ani jiná jména si v evidenci majitelů nevyhledáte

1. června 2021 19:58

Vyhledávání v Evidenci skutečných majitelů firem přestalo hned po startu fungovat. Ministerstvo spravedlnosti v tiskovém prohlášení sdělilo, že samotný systém je dál funkční, ale bylo vypnuto vyhledávání v evidenci pro veřejnost. Důvodem jsou technické úpravy systému kvůli začátku platnosti nové legislativy. Do databáze měl být zapsaný i premiér Andrej Babiš (ANO) jako koncový příjemce benefitů koncernu Agrofert.

Ti, kteří měli odejít, zůstávají. Demisi Benešové žádalo v Praze 5000 demonstrantů

20. května 2021 20:29

Účastníci čtvrteční demonstrace Milionu chvilek na pražském Václavském náměstí vyjadřovali obavy o nezávislost justice a žádali demisi ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO). Zdůraznili, že nového nejvyššího státního zástupce po ohlášené rezignaci Pavla Zemana nemá vybírat současná vláda vedená trestně stíhaným premiérem Andrejem Babišem (ANO), ale až kabinet vzešlý z podzimních voleb. Policie po 19. hodině odhadla, že na podvečerní protest přišlo zhruba čtyři až pět tisíc lidí.

Benešová vypouští drby. Bojí se o křesílko, pustil se do ministryně Pirát Michálek

18. května 2021 22:34

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) vypouští tak trochu dezinformace nebo drby, prohlásil v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS šéf poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek. Reagoval tak na slova ministryně, která uvedla, že Michálek často chodí do sídla resortu, aby si vyzkoušel, jak se mu tam bude po volbách líbit. Podle poslance se Benešová bojí o své místo.

Benešová šla za hranu, zní z opozice po konci Zemana. Vystrčil mluví o ohrožení svobody

14. května 2021 17:43

Pavel Zeman byl dlouho trnem v oku vládnoucí garnituře. Vzpomeňme jen na připravovanou kárnou žalobu ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO), napsal na Twitteru předseda ODS Petr Fiala. K rezignaci Zemana, který téměř 11 let zastával pozici nejvyššího státního zástupce, se vyjádřili i další opoziční politici. Premiér Andrej Babiš (ANO) či ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) mu poděkovali za jeho služby.

Pavel Zeman: Končím kvůli velkému tlaku ministryně Benešové. Půtky mi braly moc času

14. května 2021 16:17

Tlak ze strany ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO) byl poměrně vysoký a jeho odrážení jsem věnoval až příliš mnoho času, říká o svém konci v čele Nejvyššího státního zastupitelství Pavel Zeman. Ten na tiskové konferenci uvedl, že je sice zvyklý podobným půtkám čelit, ale tlak byl tak silný, že se nemohl plně věnovat svému úřadu. Benešová na Zemanův konec řekla, že jí jeho vysvětlení přijde „laciné“.

reklama